Nepodařený výkon Futsalru

Futsalová reprezentace Austrálie utrpěla porážku s výsledkem 4:2 od Saúdské Arábie ve druhém zápase skupinové fáze AFC Futsal Asian Cup Thailand 2024™. Hlavní trenér Miles Downie provedl jednu změnu v sestavě oproti zápasu s Uzbekistánem, kdy do první pětky nastoupil Adam Cooper místo Jordana Guerreira.

První poločas byl vyrovnaný a tvrdě bojovaný. Oba týmy měly své příležitosti, ale žádnému se nepodařilo prolomit zápasové skóre. Zvlášť do oka bili Domenic Badalato, Ethan De Melo a Wade Giovenali, kteří ve 13. minutě zablokovali tři po sobě jdoucí střely soupeře a zabránili tak brankovému úspěchu.

Austrálie měla na konci poločasu navrch. Zejména ze standardních situací byla nebezpečná, ale Humood Aldahhan v brance udržel Saúdskou Arábii ve hře.

Druhý poločas přinesl výrazný zvrat. Saúdská Arábie jako první skórovala po přímém kopu a poslala míč do sítě prostřednictvím Nawafa Mubaraka Aroana. Austrálie však okamžitě odpověděla, když Ethan De Melo vstřelil nádherný gól z přímého kopu z velké vzdálenosti.

Bohužel, jakmile Futsalroos vyrovnali, jejich naděje na výhru se rychle rozplynuly. Wade Giovenali obdržel druhou žlutou kartu a byl vyloučen z hry na dvě minuty. Austrálie tak hrála se čtyřmi hráči, a Giovenali už se nemohl do zápasu vrátit. Navíc mu hrozí dvouzápasový distanc.

Nawaf se podruhé trefil, když měl Saúdská Arábie výhodu hráče navíc, a skóre bylo 2:1. Jamie Dib však dokázal opět vyrovnat a udržet Futsalru ve hře. Nicméně třetí branku ze strany Saúdské Arábie vstřelil Fares Fahad Almaleh, a Austrálie se již nedokázala podruhé dostat zpět do zápasu.

Ve snaze najít vyrovnání v závěrečných minutách Futsalroos využili powerplay, přičemž Adam Cooper nahradil Badalato. Bohužel se jim nepodařilo překonat dobře bránící se Saúdskou Arábii.

V poslední minutě hry pak Abdullah Almaghrabi zvýšil na 4:2 prostřednictvím nehlídané branky. V zoufalém pokusu udržet Austrálii ve hře spáchal Daniel Fornito faul, který rozhodčí považoval za popření zřejmé šance na gól, a tím pádem obdržel druhou červenou kartu.

Austrálie se nyní musí spoléhat na porážku Iráku ze strany Uzbekistánu a vlastní vítězství nad Irákem s velkým rozdílem gólů, aby měla ještě nějakou šanci postoupit ze skupinové fáze AFC Futsal Asian Cup™ poprvé od roku 2016.

FAQ:
1. Jaké bylo skóre zápasu mezi Futsalovou reprezentací Austrálie a Saúdskou Arábií?
Odpověď: Výsledek zápasu byl 4:2 ve prospěch Saúdské Arábie.

2. Jakou změnu provedl hlavní trenér Austrálie v sestavě?
Odpověď: Adam Cooper nastoupil místo Jordana Guerreira v první pětce.

3. Kdo skóroval jako první v druhém poločase?
Odpověď: Saúdská Arábie skórovala jako první prostřednictvím Nawafa Mubaraka Aroana.

4. Kdo vstřelil gól pro Austrálii po vyrovnání?
Odpověď: Ethan De Melo vstřelil gól z přímého kopu.

5. Proč byl Wade Giovenali vyloučen z hry na dvě minuty?
Odpověď: Giovenali dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen za dvě minuty.

6. Kdo zvýšil skóre na 4:2 v poslední minutě hry?
Odpověď: Abdullah Almaghrabi vstřelil čtvrtý gól pro Saúdskou Arábii.

7. Jakou šanci má Austrálie postoupit ze skupinové fáze?
Odpověď: Austrálie musí porazit Irák s velkým rozdílem gólů a doufat v porážku Iráku ze strany Uzbekistánu, aby měla ještě šanci postoupit.

Definitions:
1. Futsalová reprezentace (Futsalová reprezentace) – Národní tým ve futsalu, sportovní disciplíně podobné fotbalu, která se hraje v hale na menším hřišti.

2. AFC Futsal Asian Cup (AFC Futsal Asian Cup) – Asociace fotbalových konfederací Asie (AFC) je soutěž, ve které se utkávají národní týmy ve futsalu z asijských zemí.