Írán zvítězil v AFC Futsal Asian Cup 2024

Íránský mužský národní tým ve futsalu, známý doma jako Team Melli Futsal, úspěšně zakončil svou účast na asijském turnaji AFC Futsal Asian Cup 2024 a stává se šampionem tohoto kontinentálního turnaje.

V závěrečném souboji v bangkokské aréně v okrese Nong Chok v thajské metropoli, se Íránští hráči střetli s domácím týmem. Od prvního hvizdu bylo patrné, že Íránci zahájí bitvu dusivým tlakem na soupeře a intenzivním zakládáním.

V první minutě předal Salar Aghapour míč Mahdimu Karimimu, který ho poslal do dolního rohu brány z hranice hřiště, tím dal týmu Team Melli Futsal vedení.

V 4. minutě dostali domácí tým svou první šanci na branku. Alongkorn Janphon se zbavil svého strážce a přihrával míč před bránu, ale Therdsak Charoenphong přestřelil bránu.

A pak v 5. minutě zvyšuje Saeid Ahmad Abbasi náskok Íránu. Byl to jeho osmý gól v turnaji.

Zodpovědnost na nalezení cesty zpět byla na domácím thajském týmu a po hodině hry to dokázali. Jirawat Sornwichian vyměnil pasy s Muhammadem Osamanmusou, při rychlém průniku střelou přes brankáře Íránu, snižuje náskok.

Írán odpověděl dvě minuty poté, kdy Sangsefidi našel nehlídaného Aliho Asghara Hassanzadeha a ten skóroval.

V 34. minutě se pak brankář Mohammadi chopil míče ve své oblasti a poslal ho přes celé hřiště, tímto gólem potvrdil 13. titul Íránu na AFC Futsal Asian Cup.

Třetí místo získalo Uzbekistán porazivši Tádžikistán v penaltovém rozstřelu. Po samostatně hrané hrací době skončil zápas 5-5.

AFC Futsal Asian Cup 2024, 17. ročník mezinárodního futsalového šampionátu pořádaného Asijskou fotbalovou konfederací (AFC), se konal v Thajsku od 17. do 28. dubna.

Íránský prezident Ebrahim Raeisi gratuloval mužskému národnímu futsalovému týmu k jejich vítězství a prvnímu místu na AFC Futsal Asian Cup 2024 v Thajsku.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Jak si Íránský mužský národní tým ve futsalu vede na AFC Futsal Asian Cup 2024?
Íránský mužský národní tým ve futsalu úspěšně zakončil svou účast na AFC Futsal Asian Cup 2024 a stal se šampionem tohoto kontinentálního turnaje.

2. Kde proběhlo finále AFC Futsal Asian Cup 2024?
Finále AFC Futsal Asian Cup 2024 se konalo v bangkokské aréně v okrese Nong Chok v thajské metropoli.

3. Jaký byl průběh finálového zápasu mezi Íránem a domácím thajským týmem?
Od prvního hvizdu bylo patrné, že Íránci zahájí bitvu dusivým tlakem na soupeře a intenzivním zakládáním. V první minutě Salar Aghapour předal míč Mahdimu Karimimu, který ho poslal do dolního rohu brány, čímž dal Íránu vedení. Íránci pokračovali ve skórování a Saeid Ahmad Abbasi v 5. minutě zvyšoval náskok. Domácí tým se však vrátil do hry a v 60. minutě Jirawat Sornwichian snížil náskok. Íránci však odpověděli gólem Aliho Asghara Hassanzadeha a v 34. minutě definitivně potvrdili své vítězství.

4. Kdo získal třetí místo na AFC Futsal Asian Cup 2024?
Třetí místo na AFC Futsal Asian Cup 2024 získalo Uzbekistán porazivši Tádžikistán v penaltovém rozstřelu.

5. Kdy a kde se konal AFC Futsal Asian Cup 2024?

Definice:
– AFC Futsal Asian Cup: Asijský futsalový turnaj pořádaný Asijskou fotbalovou konfederací (AFC).
– Team Melli Futsal: Přezdívka pro Íránský mužský národní tým ve futsalu.

Související odkazy: oficiální web AFC oficiální web Íránské fotbalové asociace