Irán postupuje do čtvrtfinále Mistrovství Asie v hale 2024 po výhře nad Bahrajnem

Irán se stal prvním týmem ze skupiny D, který si zajistil místo ve čtvrtfinále AFC Futsal Asian Cup Thailand 2024 po vzrušujícím vítězství 5:3 nad Bahrajnem v sobotu.

Po vyrovnaném úvodu utkání se Bahrajn ujal vedení díky gólu Mirzy, ale Alireza Rafieipour dokázal vyrovnat. Když zbylo dvě minuty do konce poločasu, Bahrajn znovu skóroval po skvělém pasu od Mohameda Alsandiho, který našel Saleha Sanjara, a ten zblízka dokázal umístit míč do sítě.

Pár vteřin před přestávkou měl Bahrajn možnost zvýšit svůj náskok z pokutového kopu, ale brankář Iránu Bagher Mohammadi mu šanci zmařil.

Ve druhém poločase vstoupilo Írán s bojovností a podařilo se jim vyrovnat skóre v 22. minutě, kdy Saeid Ahmad Abbasi našel neobsazeného Karimiho, který pohotově zakončil z blízkosti. O sedm minut později se Írán poprvé dostal do vedení díky snaze Abbasiho z těsného úhlu. Ale jejich radost netrvala dlouho, protože Bahrajn se nevzdal.

Jedinou minutu poté se Západní Asiaté opět dostali na vyrovnanou, když Ali Alaraibi inicioval akci ze svého obranného prostoru a sám zakončil dobře orchestrací týmové akce z blízkosti branky.

Írán potvrdil svou převahu ve 33. minutě, kdy Behrouz Azimi tvrdě vystřelil od okraje šestnáctky a skóroval. Abbasi pak zaznamenal pátý gól pro Írán, když využil chybnou přihrávku Alsandiho a možná z poloviny hřiště poslal míč do prázdné branky.

Otázky a odpovědi:

1. Který tým se stal prvním z týmu ze skupiny D, který si zajistil místo ve čtvrtfinále AFC Futsal Asian Cup Thailand 2024?
– Írán se stal prvním týmem ze skupiny D, který si zajistil místo ve čtvrtfinále AFC Futsal Asian Cup Thailand 2024.

2. Jaký byl konečný výsledek zápasu mezi Bahrajnem a Íránem?
– Írán vyhrál nad Bahrajnem s výsledkem 5:3.

3. Kdo skóroval první gól v zápase a pro který tým hrál?
– Mirza skóroval první gól pro Bahrajn.

4. Jak se Íránu podařilo vyrovnat ve druhém poločase?
– Saeid Ahmad Abbasi našel neobsazeného Karimiho, který pohotově zakončil z blízkosti.

5. Kdo střelil vítězný gól pro Írán a kdy?
– Behrouz Azimi vystřelil vítězný gól pro Írán ve 33. minutě.

Definice:

– AFC Futsal Asian Cup Thailand 2024: Turnaj vítězného mistrovství ve futsalu pro národní týmy v Asii, který se bude konat v roce 2024 v Thajsku.