Kvalitní 14členný tým z Trinidadu a Tobaga se chystá na Concacaf Futsal Championship

Trinidad a Tobago posílá svůj silný 14členný tým do Managuy, Nikaraguy, aby se utkal s těžkou konkurencí na Concacaf Futsal Championship. Trenér Paul Decle vybral hráče, kteří mají potenciál soutěžit o titul.

Squad zahrnuje záložníka Soca Warriors, Michel-a Poon-Angeron, spolu se svými spoluhráči z AC Port of Spain – Sedale McLean, playmakerem Che Benny a Jameelem Neptune-m na útočné straně. Neptune se zotavuje z fraktury nohy, kterou si způsobil v prosinci minulého roku při zápase Trinidad and Tobago Premier Football League proti 1976 FC Phoenix.

22letý Poon-Angeron, který debutoval ve senior týmu Soca Warriors v roce 2021, má přes 10 startů za tým trenéra Angela Eve. Během úspěšné kampaně Concacaf Nations League A 2023/24 získal tři starty a pomohl týmu postoupit do čtvrtfinále. Poon-Angeron také hrál ve přátelském zápase proti Jamajce, ale na rozdíl od konkurence se nedostal do finálního kádru, který prohrál s Kanadou v play-in zápase Copa America.

K týmu byli také vybráni čtyři hráči z obránce Defence Force, Jelani Felix, Dylon King, Darius Ollivierra a Matthew Woo Ling, kteří se zalíbili trenérovi Decle a jeho asistentovi Claytonu Morrisovi. Do týmu se zařadil také veterán a bývalý kapitán Defence Force, 41letý Jerwyn Balthazar.

Tým podnikne cestu do Managuy, kde se utká v rámci skupiny C s Dominikánskou republikou, Guatemalou a Spojenými státy. Celkově se na turnaji představí 12 týmů rozdělených do tří skupin. Do čtvrtfinále postoupí dva nejlepší týmy z každé skupiny a dva nejlepší týmy na třetím místě.

Vítězové semifinále budou reprezentovat Concacaf na světovém mistrovství ve futsalu FIFA v Uzbekistánu, které je naplánované na 14. září až 6. října 2024. V předchozím ročníku Concacaf Futsal Championship v roce 2021 si domácí Guatemala vybojovala třetí místo, když porazila Panamu. Titul však získala Kostarika po vítězství nad Spojenými státy ve finále.

Delegace se má příští čtvrtek vydat z Trinidadu a Tobaga do Managuy. Součástí týmu budou brankáři Kelvin Henry a Andre Marchan, Jerwyn Balthazar, Che Benny, Jelani Felix, Shane Hospedales, Dylon King, Sedale McLean, Jameel Neptune, Darius Ollivierra, Kareem Perry, Michel Poon-Angeron, Adrian Welch a Matthew Woo Ling.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Jaký je cíl týmu Trinidadu a Tobaga na Concacaf Futsal Championship?
Tým Trinidadu a Tobaga se chce utkat s konkurencí a soutěžit o titul na Concacaf Futsal Championship.

2. Kdo je trenérem týmu Trinidadu a Tobaga?
Týmu trenéruje Paul Decle.

3. Kteří hráči byli vybráni do týmu Trinidadu a Tobaga?
Do týmu byli vybráni hráči jako Michel Poon-Angeron, Sedale McLean, Che Benny, Jameel Neptune, Jelani Felix, Dylon King, Darius Ollivierra, Matthew Woo Ling a další.

4. Kde se bude konat Concacaf Futsal Championship?
Concacaf Futsal Championship se bude konat v Managuy, Nikaraguy.

5. S kým se tým Trinidadu a Tobaga utká v rámci skupiny C?
Tým Trinidadu a Tobaga se utká s Dominikánskou republikou, Guatemalou a Spojenými státy.

6. Kolik týmů se představí na turnaji Concacaf Futsal Championship?
Na turnaji se představí celkem 12 týmů.

7. Jaké týmy postoupí do čtvrtfinále?
Do čtvrtfinále postoupí dva nejlepší týmy z každé skupiny a dva nejlepší týmy na třetím místě.

8. Kdo bude reprezentovat Concacaf na světovém mistrovství ve futsalu FIFA?
Vítězové semifinále Concacaf Futsal Championship budou reprezentovat Concacaf na světovém mistrovství ve futsalu FIFA v Uzbekistánu.

9. Kdy se koná světové mistrovství ve futsalu FIFA v Uzbekistánu?
Světové mistrovství ve futsalu FIFA v Uzbekistánu je naplánované na 14. září až 6. října 2024.

10. Který tým získal titul v předchozím ročníku Concacaf Futsal Championship?
V předchozím ročníku Concacaf Futsal Championship titul získala Kostarika.

Důležité termíny:

– Concacaf Futsal Championship: turnaj ve futsalu, který se koná v rámci fotbalové konfederace Concacaf.
– Managua, Nikaragua: hlavní město Nikaraguy, kde se koná Concacaf Futsal Championship.
– Soca Warriors: přezdívka národního týmu Trinidadu a Tobaga.

Související odkazy:

Oficiální stránka Concacaf