Sarah Stewart se vrací domů jako trenérka fotbalového týmu na St. Vincent’s

Během své úspěšné kariéry studentky atletky na St. Vincent’s si Sarah Stewart získala pověst jedné z nejlepších středoškolských sportovkyň v historii města Savannah. Byla hvězdou volejbalu, fotbalu a basketbalu a získala titul mistryně státu v roce 2017, který zopakovala i v letech 2018 a 2019. Po absolvování dvou sezón na Univerzitě Mercer a tří sezón na Univerzitě Georgia College & State získala magisterský titul. Sarah se nyní vrací domů a přijala nabídku stát se trenérkou fotbalového týmu na St. Vincent’s, kde spolupracuje s Ciara Thomas.

Sarah si nikdy nemyslela, že se vrátí na St. Vincent’s jako trenérka fotbalu. Chtěla se stát lékařkou, ale po získání magisterského titulu jí přišlo na mysl, proč to nezkusit. Navíc ji velmi těší, že může být zpět ve svém rodném městě jako trenérka na své alma mater.

Trenérem brankářů a zároveň asistentkou trenérky Stewart je Ciara Thomas, která se proslavila jako brankářka na SCAD. Sarah a Ciara mají velmi blízký vztah, neboť Ciara ji dříve trénovala, když hrála za Savannah United. Společně vytvářejí skvělý trenérský tým, který chce pomoci SVA týmu dosáhnout co nejvyšších výsledků.

Několik klíčových hráček se také vrací do týmu po loňské sezóně, kdy se St. Vincent’s probojovaly až do semifinále státního šampionátu, kde prohrály s týmem Bremen. Mezi hráčkami, na které se může spoléhat, jsou například Haley Beddow, Alexis Spisso, MaryGrace Meyers, Maddy Kelly, Ileana Scorza, Elise Muller, McCall Schivera a Abby Tvrdy.

Sarah Stewart je navíc výborně doplněna na trenérském štábu. Při podpoře mladým hráčkám jí pomáhá Haley Titus, která hrála fotbal na Georgia College & State, a brankářský trenér Javier Flores. Díky atmosféře, kterou vytvářejí ve týmu, je prostředí perfektní pro rozvoj hráček.

Sarah si je vědoma tlaku, který znamená hrát za St. Vincent’s, ale díky své zkušenosti jako hráčka je připravená udržet tým zaměřený po celou sezónu.

Těšíme se na to, co nám tato nová trenérská dvojice přinese v nadcházející fotbalové sezóně.

Často kladené otázky o nové trenérské dvojici na St. Vincent’s

1. Kdo je Sarah Stewart?
Sarah Stewart je bývalá studentka-atletka na St. Vincent’s a jedna z nejlepších středoškolských sportovkyň v historii města Savannah. Věnovala se volejbalu, fotbalu a basketbalu a získala několik státních titulů. Po absolvování univerzity získala magisterský titul.

2. Jaká je role Cairy Thomas v týmu?
Ciara Thomas je trenérem brankářů a zároveň asistentkou trenérky Sarah Stewart. Dříve hrála za Savannah United a má velmi blízký vztah s Sarah Stewart.

3. Kdo jsou klíčové hráčky v týmu St. Vincent’s?
Mezi klíčové hráčky, na které se může spoléhat, patří Haley Beddow, Alexis Spisso, MaryGrace Meyers, Maddy Kelly, Ileana Scorza, Elise Muller, McCall Schivera a Abby Tvrdy.

4. Kdo pomáhá Sarah Stewart jako trenérovi?
Sarah Stewart je doplněna na trenérském štábu pomocí Haley Titus, která hrála fotbal na Georgia College & State, a brankářského trenéra Javiera Florese.

5. Jaká je atmosféra v týmu?
Díky trenérskému týmu a atmosféře, kterou vytvářejí, je prostředí perfektní pro rozvoj hráček.

Další informace:
Oficiální web St. Vincent’s Athletics