Rose City Futsal East: Vibe, Community, and a Love for the Game

Rose City Futsal East, známý mezi pravidelnými návštěvníky jako RCF, se nachází ve starém skladišti spotřebičů vedle dálnice Interstate 84. Ačkoli disponuje pouhými třemi hřišti, posilovnou a hospodou, atmosféra je neodolatelná. “Když vstoupíte do budovy, okamžitě cítíte skvělý společenský duch,” říká Julian Blaine, který v létě trénuje na RCF kempu.

RCF přijímá hráče ve všech věkových kategoriích – od tříletých dětí až po osmdesátníky. Každý tu může najít tým a ligu, která odpovídá jeho schopnostem, ať už nikdy předtím nedrápal na fotbalový nebo futsalový míč, nebo vyrostl s míčem u nohy. A je to návykové. RCF je obvykle přeplněn, s posledními ligovými zápasy dospělých, které začínají pozdě do noci, i přes uvedený uzávěrový čas v 22:00 hod. Každý rok se koná turnaj na závěr roku nazvaný Hangover Classic. Mládežnické týmy RCF hrají jedny z nejlepších futsalových zápasů v zemi, cestují na národní turnaje a pravidelně si vede dobře. Místní komisař Rene Gonzalez si pořád vede dobře ve fotbalové lize mužů.

“Máme programy, které vyhovují schopnostem, dovednostem a intenzitě každého,” říká marketingový ředitel Joe Lesher. “Chceme, aby bylo toto místo místem, kam se každý cítí pohodlně chodit.”

Futsal začal v Uruguayi v 30. letech 20. století a rychle se rozšířil po celé Jižní Americe. Jde o hru pěti proti pěti, která se hraje na menším hřišti a s menším míčem. Hráči nejsou v ofsajdu, na rozdíl od fotbalu. Můžete si to představit jako basketbal, ale s nohama.

Tady v Portlandu bylo RCF založené roku 2013 deseti rodinami, které chtěly vytvořit inkluzivní futsalový zážitek. Klub se rozšířil i na západní straně města a roce 2016 otevřel místo v Tigardu. (Upřímná poznámka: Pracoval jsem na recepci.)

Abychom hru udělali ještě přístupnější, RCF vytváří nízkotlaké “komunitní” týmy ve většině ligových divizí pro dospělé. Příspěvky na rozhodčí jsou zrušeny a dresy jsou poskytovány. “Jak často si jako dospělí můžeme prostě jen jít a hrát?” říká Lesher.

Navštivte Rose City Futsal, který se nachází na adrese 5010 NE Oregon St., 503-734-2382, rosecityfutsal.com. Otevřeno od 16:00 do 22:00 hodin v pondělí až středu, od 16:00 do 19:00 hodin ve čtvrtek a pátek, od 8:00 do 22:00 hodin v sobotu a neděli.

Další důvody, proč milujeme Portland v roce 2024, si přečtěte zde!

Časté otázky (FAQ) o Rose City Futsal East:

1. Kde se nachází Rose City Futsal East a jakou atmosféru má?
Rose City Futsal East, také známý jako RCF, se nachází ve starém skladišti spotřebičů vedle dálnice Interstate 84. Ačkoli disponuje pouhými třemi hřišti, posilovnou a hospodou, atmosféra je neodolatelná.

2. Kdo může hrát na Rose City Futsal East?
RCF přijímá hráče ve všech věkových kategoriích – od tříletých dětí až po osmdesátníky.

3. Jaké programy nabízí Rose City Futsal East?
RCF nabízí týmy a ligy pro všechny schopnosti a dovednosti, ať už jste začátečníkem nebo zkušeným hráčem.

4. Jaká je nejlepší doba navštívit Rose City Futsal East?
RCF je obvykle přeplněn, a to i přes uvedený uzávěrový čas v 22:00 hodin. Poslední ligové zápasy dospělých začínají pozdě do noci.

5. Jaké další aktivity jsou v Rose City Futsal East?
Každoročně se koná turnaj na závěr roku nazvaný Hangover Classic. Místní mládežnické týmy RCF také hrají jedny z nejlepších futsalových zápasů v zemi.

6. Co je futsal?
Futsal je hra pěti proti pěti, která se hraje na menším hřišti a s menším míčem. Hráči nejsou v ofsajdu, na rozdíl od fotbalu.

7. Jak byl založen Rose City Futsal East?
RCF bylo založeno roku 2013 deseti rodinami, které chtěly vytvořit inkluzivní futsalový zážitek. Klub se později rozšířil i na západní straně města a roce 2016 otevřel místo v Tigardu.

8. Jaký je provoz a kontaktní informace pro Rose City Futsal East?
RCF je otevřen od 16:00 do 22:00 hodin v pondělí až středu, od 16:00 do 19:00 hodin ve čtvrtek a pátek, od 8:00 do 22:00 hodin v sobotu a neděli. Adresa je 5010 NE Oregon St., telefonní číslo je 503-734-2382. Webová stránka: rosecityfutsal.com.

Další zajímavé články o Portlandu v roce 2024 můžete najít zde!