Pro Futsal v Mount Evelyn: Perspektiva budoucnosti centra

Od Mikayly van Loon

Navzdory obavám, že centrum pro futsal v Mount Evelyn se promění v restauraci McDonald’s, majitelé chtějí ujistit veřejnost, že tato přeměna se nestane brzy a že to nebude konec sportu v této oblasti.
Když byl na konci loňského roku předložen návrh na výstavbu McDonald’s a dětského centra a požádána Yarra Ranges Council o povolení, vyjádřili se občané jak svým podporou, tak kritikou.
Pro Stevena Campbella a Tervela Atanasova, ředitele a manažera centra Pro Futsal, které převzali v roce 2021, bylo ovšem důležité zodpovědět otázky ohledně uzavření sportovního stánku a možné ztrátě haly.
“Jsme v žádném spěchu. Pracujeme spolu s pronajímatelem a pro nás to bude běžný provoz až do konce zimní sezóny, která končí kolem poloviny září, ale jsme si docela jisti, že se prodlouží až do konce roku,” řekl pan Campbell.
“Takže tady budeme minimálně tři čtvrtiny roku 2024 a pravděpodobně až do konce roku 2024, což nám poskytne dostatek času na to, abychom dobře připravili plán na budoucnost.”
Když pan Campbell a pan Atanasov poprvé získali daný pronájem sportovní haly, řešily se spekulace o přestavbě místa na rezidenční oblast, takže tato novinka je pro ně nepřekvapivá.
“Když ji koupil nový majitel, věděli jsme, že ho v nějaké fázi přestaví, jen jsme nevěděli kdy a jak,” řekl pan Campbell.
“Nevyvolalo to žádné překvapení, spíš jenom jsme se těšili, co bude na té žádosti uvedeno, nicméně jsme nevěděli, jaké bude výsledné rozhodnutí, zda se jedná o rezidenční nebo komerční území.”
S 110 týmy registrovanými pravidelně během obou sezón, zejména cestujícími z okruhu 30 minut, ale i z Pakenhamu a blížícího se Melbourne, sem dochází téměř 1200 lidí.
“Jsme opravdu střediskem. Nejen klubem nebo místem pro hraní, ale místem, kam lidé chodí. Vzniklo tady mnoho klubů. Lidé si zde tráví společenské večery,” řekl pan Atanasov.
Pro Futsal funguje ve středisku již tři roky a pan Atanasov uvedl, že se museli potýkat s některými výzvami, například s parkováním a bezpečným přecházením silnice, a tak jsou si vědomi, že tato změna by mohla tyto problémy odstranit pro některé lidi.
“Měli jsme zde mnoho velkých budov ve malém městě, takže jsme za těch pár let pociťovali nějaké třenice, nikoliv problémy,” řekl.
“Sousedé, parkování a prostě vše, co souvisí se stavbou, se snažíme řešit vždy tak, abychom našli kompromis.”
Pro některé, jako je zakladatelka iniciativy “No McDonald’s Mount Evelyn” Amy Kidd, je zvýšená doprava z fast foodů jedním z důvodů, proč jsou proti této výstavbě.
“S partnerem jsme se přestěhovali do Mount Evelyn z důvodu příjemné atmosféry komunity a klidných, zelených ulic. Poslední věcí, kterou tu chceme, jsou zářící oblouky McDonald’s, zvýšený provoz a pach smažených hranolek, který by se nám nořil přes plot,” řekla.
“Navržené umístění pro McDonald’s vývoj naprosto nedává smysl. Nachází se přímo v centru rezidenční oblasti, bez dalších obchodů kolem. A McDonald’s v Lilydale je jen sedm minut odsud.”
Paní Kiddová uvedla, že rozumí potřebě více dětských zařízení v této oblasti a podporuje jejich výstavbu na tomto místě.
“Velmi podporuji návrh na výstavbu dětského centra na Hereford Road. Mount Evelyn zoufale potřebuje více dětských zařízení. Ale fast food restaurace na tomto rezidenčním pozemku nemá místo.”
Přestože zatím nejsou schváleny žádné plány, pan Atanasov uvedl, že Pro Futsal bude hledat další možnosti v místní oblasti, aby futsalovou komunitu nadále mohli poskytovat možnost hrát.
“Díváme se na několik věcí. Zda budova bude pokračovat nebo nikoliv není na nás. Ale to, zda bude futsal pokračovat, na nás záleží.”
“Věříme, že najdeme nové místo a budeme moci začít hrát. Možná to nebude velké a modré, nebo čtyři hřiště, ale stále to bude zábava.”
Pan Campbell uvedl, že se budou dívat na možnosti spolupráce se školami nebo komunitními halami, aby našli tu správnou volbu pro oblast Yarra Ranges a širší futsalovou komunitu.

Časté otázky (FAQ) na základě informací uvedených v článku:

1. Jaké jsou plány ohledně přeměny centra pro futsal v restauraci McDonald’s?
– Majitelé chtějí ujistit veřejnost, že přeměna se nestane brzy a že to nebude konec sportu v této oblasti. Pracují spolu s pronajímatelem a běžný provoz centra bude pokračovat až do konce roku 2024, což jim dá čas připravit plán na budoucnost.

2. Jak se majitelé centra pro futsal dívají na tuto přeměnu?
– Majitelé nebyli překvapeni tím, že centrum pro futsal bude někdy přestavěno, protože spekulace o přestavbě místa na rezidenční oblast se již dříve objevily. Jsou otevřeni změnám a těší se, co bude výsledkem rozhodnutí.

3. Jaký je význam centra pro futsal v této oblasti?
– Centrum pro futsal funguje již tři roky a je místem, kam chodí lidé nejen hrát fotbal, ale také trávit čas a pořádat společenské akce. Registruje se zde 110 týmů a téměř 1200 lidí sem dochází pravidelně.

4. Jak majitelé centra pro futsal řeší výzvy spojené se stavbou?
– Majitelé se potýkají s některými výzvami, jako je parkování a bezpečné přecházení silnice, a snaží se najít kompromisy a řešení pro tyto problémy.

5. Jaká je opozice vůči výstavbě restaurace McDonald’s?
– Někteří odporují výstavbě McDonald’s kvůli zvýšené dopravě, kterou by fast food provozoval, a nechtějí, aby tato rezidenční oblast byla rušena takovými zařízeními.

6. Jaké jsou plány pro budoucnost centra pro futsal?
– Majitelé centra pro futsal budou hledat další možnosti v místní oblasti, aby poskytovali možnost hrát futsalovou komunitu. Zaměří se na spolupráci se školami a komunitními halami, aby našli správné řešení pro Yarra Ranges a širší futsalovou komunitu.

Pro další informace můžete navštívit hlavní doménu článku: yarraranges.vic.gov.au