Tým U.S. Men’s Futsal oznámil konečnou sestavu na Mistrovství Concacaf

Trenér národního týmu U.S. Men’s Futsal, Hewerton Moreira, oznámil sestavu 14 hráčů, kteří budou reprezentovat tým na Mistrovství Concacaf, které se bude konat od 13. do 20. dubna v Managui, Nikaragui. Toto mistrovství je kvalifikační turnaj pro Mistrovství světa v kategorii Futsal, které se bude konat od 14. září do 6. října v Uzbekistánu.

Tým se bude snažit kvalifikovat se již podruhé za sebou na Mistrovství světa v Futsalu. Na turnaj odcestuje 7. dubna do Nikaraguy, kde se bude připravovat týden před úvodním zápasem proti Trinidadu a Tobagu. Následně se utká s Dominikánskou republikou a Guatemalou ve skupinové fázi turnaje.

Trenér Moreira uvedl: “Náš tým se dobře připravil od loňského podzimu a po úspěšném soustředění v Argentině v únoru máme velkou důvěru ve skupinu hráčů, kteří se zúčastní tohoto měsíčního mistrovství Concacaf. Našimi dvěma hlavními cíli v Nikaragui jsou kvalifikace na Mistrovství světa v Futsalu a zisk titulu na mistrovství Concacaf po 20 letech.”

Trenér Moreira se od svého nástupu do funkce v září zaměřoval na vytvoření jádra hráčů, které se dokáže rychle sžít před kvalifikačním turnajem na Mistrovství světa. Sestava týmu na mistrovství Concacaf představuje tuto kontinuitu, protože 12 z 14 hráčů se zúčastnilo všech soustředění pod Moreirom, zatímco 13 hráčů se účastnilo také lednového soustředění v Římě a únorového v Buenos Aires, kde tým dobře obstál proti místním týmům Racing Club, Ferro a San Lorenzo.

Tým vede nejlepší hráč národního týmu U.S. v kategorii Futsal za rok 2023, Luciano Gonzalez, který byl také součástí týmu na Mistrovství světa v Futsalu v Litvě v roce 2021. Tým dále tvoří brankáři Diego Moretti a Robert Damron, defenzivní hráči Raphael Araujo a David Ortíz, a záložník Alencar Ventura-Junior.

V týmu jsou také hráči, kteří hrají profesionální Futsal v Itálii a v Major Arena Soccer League, což potvrzuje jejich vysokou úroveň a zkušenosti. Tým se těší na nadcházející mistrovství Concacaf a doufá ve skvělé výsledky, které jim zajistí účast na Mistrovství světa v Futsalu v Uzbekistánu.

Často kladené otázky:

1. Kdy se bude konat Mistrovství Concacaf?
Mistrovství Concacaf se bude konat od 13. do 20. dubna v Managui, Nikaragui.

2. Jaké je účel tohoto mistrovství?
Toto mistrovství je kvalifikační turnaj pro Mistrovství světa v kategorii Futsal, které se uskuteční od 14. září do 6. října v Uzbekistánu.

3. Jaká je cílová skupina týmu USA?
Trenér národního týmu U.S. Men’s Futsal Hewerton Moreira vybral 14 hráčů, kteří budou reprezentovat tým na Mistrovství Concacaf.

4. Jak se tým připravuje na mistrovství?
Tým se bude připravovat týden před úvodním zápasem proti Trinidadu a Tobagu v Nikaragui. Předtím se utká s Dominikánskou republikou a Guatemalou ve skupinové fázi turnaje.

5. Jaká jsou hlavní cíle týmu na mistrovství?
Hlavními cíli týmu na mistrovství Concacaf jsou kvalifikace na Mistrovství světa v Futsalu a zisk titulu na mistrovství Concacaf po 20 letech.

Definice:

– Mistrovství Concacaf: Kvalifikační turnaj pro Mistrovství světa v kategorii Futsal, které se koná ve státech a teritoriích amerického kontinentu.
– Mistrovství světa v Futsalu: Mezinárodní turnaj v hale zápasu Futsal, který se koná každé čtyři roky pod hlavičkou FIFA.
– Futsal: Individuální sport, který je podobný kopané (fotbale), ale hraje se v hale na menším hřišti.

Suggested related links:
1. FIFA Mistrovství světa v Futsalu
2. CONCACAF