Nedostatek financí ohrožuje účast na Zimních Deaflympics

Fotbalistka z Favershamu, Emma Brown, vyjádřila obavy ohledně účasti týmu Velké Británie na Zimních Deaflympics kvůli finančním potížím. Bez dostupných finančních prostředků od UK Sport má tým nyní méně než dva týdny na to, aby sehnal 40 000 liber.

31letá kapitánka futsalového týmu řekla: “Budeme zničeni, když nenajdeme finanční prostředky na cestu. Můj fundraiser se daří, ale musíme to zvládnout jako tým. Věřím v tento tým.”

Letos oslavujeme 100. výročí Deaflympics, které se konají v Turecku od 2. do 12. března. Futsal je formou malého halového fotbalu a letos se poprvé objeví na Zimních Deaflympics. Brown připisuje nedostatek financí “nedostatku povědomí o hluchotě”.

Padesát tři procent neslyšících dospělých nad 16 let se nezapojí do sportu, ve srovnání s 15 procenty těch bez postižení. “Musíme povzbuzovat co nejvíce dětí, abychom je přiváděli ke sportu a posilovali jejich sebevědomí,” řekla Brownová.

Brownová získala bronzovou medaili se týmem Velké Británie na loňském mistrovství světa ve futsalu v Brazílii. “Bylo to sen hrát fotbal v Brazílii, kde to všechno začalo,” řekla. “Tak tvrdě pracujete, abyste si vydělali to dres a je to prostě čest.”

Brownová se téměř přiblížila cíli 2 500 liber, který musí každý jednotlivý člen týmu vybrat, přestože nemá prostředky z centralizovaného financování.

Sport England uvedl: “Chápeme touhu po změně financování Deaflympics pro elitní neslyšící sportovce a podporujeme UK Deaf Sport, aby se v tomto směru orientovali a hledali potenciální řešení.” Odstraňování nerovností je středem naší práce na získání většího počtu aktivních lidí.

Často kladené otázky (FAQ) týkající se účasti britského týmu na Zimních Deaflympics:

1. Jaké jsou finanční potíže týmu Velké Británie na Zimních Deaflympics?
Tým má nedostatek finančních prostředků od UK Sport a potřebuje sehnat 40 000 liber do méně než dvou týdnů.

2. Jak reaguje kapitánka týmu, Emma Brown, na tuto situaci?
Emma Brown vyjádřila obavy a řekla, že pokud nebudou finanční prostředky nalezeny, tým bude zničen. Podporuje však svůj tým a věří mu.

3. Kdy se konají Zimní Deaflympics?
Zimní Deaflympics probíhají v Turecku od 2. do 12. března.

4. Co je futsal?
Futsal je formou malého halového fotbalu.

5. Proč je nedostatek financí připisován “nedostatku povědomí o hluchotě”?
Emma Brown tvrdí, že nedostatek finančních prostředků souvisí s nízkým povědomím o hluchotě a potřebě povzbuzovat hluché děti k zapojení do sportu.

6. Jaká je míra zapojení neslyšících dospělých do sportu?
Padesát tři procent neslyšících dospělých nad 16 let se nezapojí do sportu, zatímco u osob bez postižení je to pouze 15 procent.

7. Jaké úspěchy má tým Velké Británie ve futsalu?
Tým Velké Británie s Emmou Brown získal bronzovou medaili na loňském mistrovství světa ve futsalu v Brazílii.

8. Jak se mohou lidé zapojit a pomoci týmu financovat cestu?
Emma Brown se téměř přiblížila svému individuálnímu cíli vybrat 2 500 liber. Přispět lze tedy formou individuálního fundraisingu.

9. Jaký je postoj Sport England k financování Deaflympics?
Sport England chápe touhu po změně financování Deaflympics pro elitní neslyšící sportovce a podporuje UK Deaf Sport v hledání potenciálních řešení a odstraňování nerovností v oblasti sportu.

Soustřeďované odkazy k hlavnímu webu (ne podstránkám):
UK Sport
Sport England
UK Deaf Sport