Kristalový palác již má nového trenéra po rozvíratelném období s Hodgsonem

V podání Krystalového paláce poslední zápas proti Evertonu v pondělí je pravděpodobně tím posledním před nástupem nového trenéra.

Po vynikajícím výkonu na konci minulé sezóny se orli vyhnuli sestupu. Za své úsilí byl Roy Hodgson odměněn o jednoleté prodloužení smlouvy.

Nicméně kvůli nedávným katastrofálním výkonům se klub z Londýna nachází na 16. místě v Premier League. Vlastně je jen o pět bodů nad třemi posledními.

Hodgson vedl tým od roku 2017 do roku 2021, přičemž se vrátil, aby vedl Krystalový palác deset let po podepsání krátkodobé smlouvy s Watfordem. Avšak oznámil svou rezignaci po sestupu Včeláků do Championship.

On sám uvedl, že nepředpokládá, že by se ujal další trenérské pozice v Premier League. Nyní je krystalový tým na kritickém bodě rozpadu jak na hřišti, tak mimo něj.

Získání velkého vítězství proti Evertonu na Goodison Park v pondělí bude pro Crystal Palace velmi důležité, protože čelí zápasu o záchranu. V předchozích 21 zápasech proti Toffees zvítězili orli jen dvakrát.

Palace již má nástupce Hodgsona.

Podle zpráv byl Oliver Glasner jmenován na místo Hodgsona. Rakouský trenér, který je velmi uznáván za svou vynikající práci v Eintrachtu Frankfurt v Bundeslize, tak bude nyní nahrazovat Hodgsona.

Glasner opustil Eintracht Frankfurt po minulé sezóně. Ale jakmile byl Hodgson převezen do nemocnice, oznámení bylo zrušeno.

Přesto se předseda Krystalových orlů Steve Parish v pátek setkal soukromě s Glasnerem, a to i přesto, že hlavní trenér Roy Hodgson stále zůstával v nemocnici. Podle informací od The Sun byl 49letý trenér přítomen při domácí porážce Tottenhamu 1:2 od Wolves minulý víkend.

Zdá se, že John Textor, klíčový akcionář, si vybral Glasnera jako nástupce Hodgsona na vedení Crystal Palace. Na Selhurst Parku je připravený a odhodlaně čelí této úloze. Ale Hodgson je “připravený vstát z postele a vést Krystalový palác na Goodison Parku v pondělí”.

Má Glasner lepší výsledky než Hodgson?

Na druhou stranu, dle zdroje “Glasner zahájil svůj první trénink v Palace v úterý”. To znamená, že buď Hodgson nebo jeho asistent Paddy McCarthy budou mít na starosti klíčový zápas proti Evertonu.

Během své 45leté trenérské kariéry Hodgson vedl několik klubů a národních týmů. To zahrnuje Inter, Fulham, Liverpool, Blackburn Rovers, West Bromwich a Palace.

Glasner se naopak stal manažerem Eintrachtu po Adi Hutterovi pro sezónu 2021/2022. Poté, co minulý rok skončili pátí v Bundeslize, tentokrát klesli na 11. místo. Nicméně vyhráli Evropskou ligu po výhře v penaltovém rozstřelu proti Rangers.

Když působil ve Wolfsburgu, tým pod jeho vedením skončil na sedmém a čtvrtém místě v Bundeslize za dvě sezóny před příchodem do Eintrachtu. V následující sezóně, 2020/2021, odešel vést jejich bundesligového soupeře. A nejen to, vedl také SV Reid a LASK, oba rakouské týmy.

Fotografie: IMAGO / Sven SimonLoading…

Často kladené otázky (FAQ) vycházející z hlavních témat a informací představených v článku:

1. Kdo je současným trenérem Krystalového paláce?
Oliver Glasner byl jmenován novým trenérem Krystalového paláce poté, co Roy Hodgson ohlásil svou rezignaci.

2. Jaká je aktuální pozice Krystalového paláce v Premier League?
Krystalový palác se momentálně nachází na 16. místě v Premier League.

3. Jaké jsou výsledky trenéra Olivera Glasnera z předchozích sezón?
Glasner měl úspěšné výsledky jako trenér Eintrachtu Frankfurt v minulé sezóně, když skončili na 5. místě v Bundeslize a vyhráli Evropskou ligu.

4. Jaké výsledky měl trenér Roy Hodgson během své trenérské kariéry?
Hodgson vedl několik klubů a národních týmů, včetně Interu, Fulhamu, Liverpoolu, Blackburnu Rovers, West Bromwich Albionu a Krystalového paláce.

5. Jaké jsou očekávání ohledně dalšího zápasu Krystalového paláce proti Evertonu?
Zápas proti Evertonu je velmi důležitý pro Krystalový palác, protože čelí boji o záchranu. V minulých zápasech proti Evertonu však orli zvítězili jen dvakrát.

6. Kdy proběhl první trénink trenéra Olivera Glasnera?
První trénink trenéra Olivera Glasnera v Krystalovém paláci se uskutečnil v úterý.

7. Kdo dočasně povede tým Krystalového paláce v případě, že Oliver Glasner nebude k dispozici?
Buď Roy Hodgson nebo jeho asistent Paddy McCarthy budou mít na starosti klíčový zápas proti Evertonu.

Doporučené související odkazy:
Krystalový palác
Premier League
Eintracht Frankfurt