Itálie se připravuje na Evropský šampionát v přátelských zápasech v USA

Přibližně 19 let po své poslední návštěvě se Itálie vrátí do Spojených států pro přátelské zápasy proti Venezuelě a Ekvádoru příští měsíc. Azzurri se poprvé utkají s Venezuelou 21. března na stadionu DRV PNK v Inter Miami – domově Lionela Messiho – a poté tři dny nato odcestují do New Yorku, aby se střetli s Ekvádorem. Itálie se s Ekvádorem již dvakrát utkala, v roce 2002 vyhrála 2:0 na mistrovství světa a v roce 2005 remizovala 1:1 v přátelském zápase v New Yorku, což byla poslední návštěva Azzurri v Americe.

Itálie tyto zápasy využije jako součást přípravy na obranu svého titulu na mistrovství Evropy. Tým Luciana Spallettiho je ve skupině s Španělskem, Chorvatskem a Albánií na Euro 2024, které začne 14. června v Německu.

Toto je zajímavá příležitost pro italský národní tým, který se zde bude moci utkat s novými soupeři a získat cenné zkušenosti na mezinárodní úrovni. Přítomnost těchto silných týmů také pomůže Itálii připravit se na intenzivní soutěž na mistrovství Evropy. Bude zajímavé sledovat, jak se Azzurri popasují s výzvami, které přinesou venezuelský a ekvádorský tým a jaký bude vývoj jejich hry do šampionátu.

Itálie se již nyní těší na nadcházející zápasy v USA a doufá, že to bude přínosné pro jejich přípravu na nadcházející evropský šampionát.

Často kladené otázky:

1. Kdy se Itálie utká s Venezuelou a Ekvádorem?
Itálie se utká poprvé s Venezuelou 21. března a poté tři dny nato s Ekvádorem.

2. Kde se budou zápasy konat?
Zápas proti Venezuelě se bude hrát na stadionu DRV PNK v Inter Miami. Zápas proti Ekvádoru se bude hrát v New Yorku.

3. Jaké byly výsledky předchozích utkání mezi Itálií a Ekvádorem?
Itálie vyhrála proti Ekvádoru v roce 2002 na mistrovství světa 2:0. V roce 2005 remizovala 1:1 v přátelském zápase v New Yorku.

4. K jakému účelu slouží tyto zápasy pro Itálii?
Tyto zápasy slouží jako součást přípravy Itálie na obranu svého titulu na mistrovství Evropy.

5. Kdy začíná mistrovství Evropy a ve které zemi se bude konat?
Mistrovství Evropy začíná 14. června v Německu.

6. Jaké výhody přináší těmto zápasům Itálii?
Zápasy s těmito silnými týmy umožní Itálii získat cenné zkušenosti na mezinárodní úrovni a připravit se na soutěž na mistrovství Evropy.

7. Jak Itálie očekává zápasy v USA?
Itálie se těší na tyto nadcházející zápasy v USA a doufá, že to bude přínosné pro jejich přípravu na nadcházející evropský šampionát.

Definice:

1. Azzurri – název italské národní fotbalové reprezentace.
2. Inter Miami – fotbalový klub se sídlem v Miami, Florida, ve Spojených státech. (bez definice)

Související odkazy:
Mistrovství Evropy 2024
Italský národní tým na National Football Teams