Ženy ze St. Scholastica postupují do finále s výhrou 1-0 nad Mount Carmel Academy

V sobotu měly týmy z oblasti na hřišti velký úspěch s postupem šesti škol do finále státního mistrovství v Hammondu, které se uskuteční později tento týden. Ve čtvrtfinále dívek v Divizi I porazila čtvrtý nasazený tým ze St. Scholastica osmý tým z Mount Carmel Academy v domácím prostředí výsledkem 1:0.
Carlie Perrin vstřelila vítězný gól z přímého kopu zhruba 25 yardů od branky ve 38. minutě, čímž Doves dosáhly velkého vítězství.
Doves (20-2-5) hledají svůj osmý titul mistra státu a první od roku 2019. St. Scholastica se utká v zápase o titul se stejně nasazeným týmem Byrd příští sobotu v 17:00 na stadionu Strawberry. Yellow Jackets porazili tým Barbe 1:0.
V Divizi II vyrazila sedmá nasazená Ben Franklin na hřiště třetího týmu Terrebonne a pod plat pokořila Tygry v poměru 6:2 a postoupila do finále.
Chloe Bunton předvedla neskutečný výkon s pěti brankami.
Bunton zaznamenala hattrick v prvním poločase, zatímco Tatum Duncan přidal čtvrtý gól. Bunton v druhém poločase přidala další dvě branky a Foulcons slavili vítězství.
Ben Franklin (15-8-1) postupuje do finále, kde se utká s nejlepší nasazenou St. Thomas More v pátek v 17:00 na stadionu Strawberry.
V Divizi III se nejvýše nasazená Parkview Baptist probojovala přes pátý tým Archbishop Hannan 2:0 na penalty na stadionu v Baton Rouge.
Oba týmy byly vyrovnané až do konce regulérní hrací doby a dvou prodloužení, než nakonec zvítězili Orel.
Oba brankáři sehráli důležitou roli v tomto příběhu. Claire David vynikala v brance Parkview Baptist, zatímco Rylie Schubert z Hannanu byla skvělá.
Macey Theriot skórovala v rozhodujícím penaltovém rozstřelu pro Orly.
Parkview Baptist (26-0-1) zůstává neporažený a postupuje do finále, kde se utká s týmem St. Louis Catholic, který je druhým nasazeným týmem, v úterý v 17:00 na stadionu Strawberry. Saints porazili tým St. Michael 2:0.
V Divizi IV postoupil třetí nasazený a obhájce titulu Newman do finále s výhrou 1:0 nad druhým týmem Loyola Prep na stadionu Messmer v Shreveportu.
Sara Cordova vstřelila jediný gól z přímého kopu v prvním poločase a ten vydržel.
Newman (16-4-2), který drží nejvíce titulů mistra státu v historii LHSAA mezi dívčími týmy, postupuje do utkání s nejlepším nasazeným Episcopalem ve středu v 17:00 na stadionu Strawberry v cestě k čtrnáctému titulu mistra státu.

Mužstva z oblasti měla velký úspěch v sobotu při postupu šesti škol do finále státního mistrovství v Hammondu. Ve čtvrtfinále dívek v Divizi I porazil čtvrtý nasazený tým ze St. Scholastica osmý tým z Mount Carmel Academy výsledkem 1:0. Carlie Perrin vstřelila vítězný gól přímým kopem zhruba 25 yardů od branky ve 38. minutě.

V Divizi II vyhrál sedmý nasazený Ben Franklin proti třetímu týmu Terrebonne v poměru 6:2 a postoupil do finále. Chloe Bunton předvedla neskutečný výkon s pěti brankami. Bunton zaznamenala hattrick v prvním poločase, zatímco Tatum Duncan přidal čtvrtý gól. Bunton v druhém poločase přidala další dvě branky a Foulcons slavili vítězství. Ben Franklin (15-8-1) postupuje do finále, kde se utká s nejlepším nasazeným St. Thomas More v pátek v 17:00 na stadionu Strawberry.

V Divizi III postoupila nejvýše nasazená Parkview Baptist přes pátý tým Archbishop Hannan 2:0 na penalty. Oba týmy byly vyrovnané až do konce regulérní hrací doby a dvou prodloužení, než nakonec zvítězili Orléans. Oba brankáři sehráli důležitou roli v tomto příběhu. Claire David vynikala v brance Parkview Baptist, zatímco Rylie Schubert z Hannanu byla skvělá. Macey Theriot skórovala v rozhodujícím penaltovém rozstřelu pro Orléans. Parkview Baptist (26-0-1) zůstává neporažený a postupuje do finále, kde se utká s týmem St. Louis Catholic, který je druhým nasazeným týmem, v úterý v 17:00 na stadionu Strawberry. Saints porazili tým St. Michael 2:0.

V Divizi IV postoupil třetí nasazený a obhájce titulu Newman s výhrou 1:0 nad druhým týmem Loyola Prep. Sara Cordova vstřelila jediný gól z přímého kopu v prvním poločase a ten vydržel. Newman (16-4-2), který drží nejvíce titulů mistra státu v historii LHSAA mezi dívčími týmy, postupuje do utkání s nejlepším nasazeným Episcopalem ve středu v 17:00 na stadionu Strawberry v cestě k čtrnáctému titulu mistra státu.