Barcelona – V pondělí začal soudní proces ohledně údajného sexuálního napadení fotbalové hvězdy Daniho Alvese ze španělského klubu FC Barcelona a brazilské reprezentace. Z důvodu ochrany její identity vypovídala 23letá žena, která tvrdí, že ji Alves znásilnil 31. prosince 2022. Také dva přátelé, kteří byli v tu noc s ní, vypovídali.

Alves, který je v současnosti 40letý, opakovaně tvrdí, že je nevinný. Svědčil o této události již několikrát, přičemž jeho příběh se různě měnil.

Podle ženy, která toto obvinění vznesla, se skupina přátel setkala s Alvesem v barcelonském nočním klubu. Po krátkém setkání ji Alves odvedl do toalety, kde ji podle jejího tvrzení zneužíval a následně znásilnil.

Výpovědi svědků, kteří byli včetně Alvese a ženy ve toaletě, naznačují, že tam strávili přibližně 15 minut. Alves odešel první a poté vyšla ze dveří i žena, která působila “zdrceně”, jak vypověděl jeden z přátel.

“Řekla, že musí odejít. Odcházeli jsme si pro naše kabáty a než jsme tam došli, řekl mi můj bratranec, že [Alves] jí ublížil hodně a uvnitř ní ejakuloval,” svědčil jeden z přátel.

Poté, co se poprvé objevily zprávy o tomto obvinění, Alves tvrdil, že tuto ženu nikdy nepotkal. Po svém zatčení přiznal, že ji sice potkal, ale popřel jakýkoli sexuální kontakt s ní. O tři měsíce později přiznal, že měli pohlavní styk, ale tvrdil, že byl dobrovolný. Tuto původní lež vysvětlil jako zoufalý pokus zachránit svůj vztah.

Španělští žalobci požadují devítiletý trest vězení pro Alvese, pokud bude shledán vinným. Již strávil rok ve vazbě ve věznici mimo Barcelonu poté, co soudce vyhodnotil, že by mohl uprchnout.

Alvesova rodná Brazílie nevydává své občany ke stíhání v cizině. Další brazilský fotbalový talent, Robinho, byl účastníkem skupinového znásilnění ženy v nočním klubu v Miláně v roce 2013, podle úřadů. Byl odsouzen v roce 2017, avšak zůstal ve své vlasti a nikdy se nedostal do italské věznice.

Alves byl v letech 2008 až 2016 globální superstar FC Barcelona, s kterou vyhrál mnoho trofejí spolu se svým spoluhráčem Lionel Messi. V době svého zatčení hrál za mexický klub Pumas, který na základě této události ukončil jeho smlouvu.

FAQ:

1. Kdo je obviněn v souvislosti se sexuálním napadením?
Obviněným je Dani Alves, fotbalová hvězda z klubu FC Barcelona a brazilské reprezentace.

2. Kdy se údajné napadení stalo?
Údajné sexuální napadení se stalo 31. prosince 2022.

3. Kdo vypovídal ve prospěch ženy?
O události vypovídala 23letá žena, která tvrdí, že Alves ji znásilnil. Dva přátelé, kteří byli s ní v tu noc, také poskytli své svědectví.

4. Jak se brání Alves?
Alves opakovaně tvrdí, že je nevinný. Přiznal, že se s ženou setkal, ale popírá sexuální kontakt s ní.

5. Jaké tresty žádají španělští žalobci?
Žalobci žádají devítiletý trest vězení pro Alvese, pokud bude shledán vinným.

6. Jaká je reakce klubu Pumas na tuto událost?
Na základě této události ukončil klub Pumas Alvesovu smlouvu.

7. Jak byly v minulosti řešeny podobné případy fotbalových hvězd?
Další brazilský fotbalový talent, Robinho, byl odsouzen za účast na skupinovém znásilnění ženy v nočním klubu v roce 2013, ale zůstal ve své vlasti a nikdy se nedostal do vězení v Itálii.

Definice klíčových termínů:

– Znásilnění: Nelegální a nechtěné pohlavní jednání bez souhlasu jedné ze stran.
– Reprezentace: Národní tým ve sportu, který reprezentuje danou zemi.
– Svědek: Osoba, která má informace o určité události a může poskytnout své svědectví ve prospěch nebo proti obviněné osobě.
– Žalobce: Osoba nebo skupina zastupující státní zájmy a podávající žalobu proti obviněné osobě.
– Smlouva: Právní dohoda mezi dvěma stranami zahrnující práva a povinnosti obou stran.

Suggested related links:
FC Barcelona – Oficiální webové stránky klubu FC Barcelona.
FIFA – Oficiální webové stránky Mezinárodní fotbalové federace.