Westerly Boys Soccer Team Embraces New Mentality and Finds Success

Bulldogs, která vstoupila do sezony jako nový trenér angelo Luzzi, zdůrazňovala důležitost nového přístupu mužstva. Bylo důležité hrát jeden s druhým a pro jejich město. Po pomalém startu, Bulldogs prohráli pět z prvních šesti zápasů v druhé divizi, kdy byli vyřazeni s poměrem gólů 13-1, Westerly se prosadili v tabulce.

Mužstvo vyhrálo sedm z posledních osmi zápasů a vstoupili do státních play-off jako 6. nasazení. “Tato sezona nás rychle naučila, že musíme bojovat,” uvedl Luzzi. “Snadnější by bylo se sklopit, ale kluci věřili jeden v druhého a v to, co zastupujeme.” Westerly vyhrálo předběžný zápas v penaltovém rozstřelu proti týmu Pilgrim na hřišti Augeri a v čtvrtfinále proti 3. nasazenému Cranston West drželi vedení 2-1, než prohráli 4-2 a sezónu zakončili na skóre 8-8. “Pro prvního trenéra je fantastické dostat se do play-off, ale měli jsme vyšší naděje,” řekl Luzzi. “V čtvrtfinále hráli srdcem.”

Několik hráčů obdrželo ocenění po sezóně. Senioři Tom O’Keefe a Andrew Albamonti byli pojmenováni třetím týmem all-state a prvním týmem v divizi II. “Byli tepem týmu,” řekl Luzzi. “Nikdy se nevzdali a tvrdě pracovali každý den, aby soutěžili na takové úrovni. Celý tým šel jejich cestou. Měl jsem to štěstí, že jsem měl dva hráče all-state, kteří milovali a užívali si hry stejně jako já.”

O’Keefe vstřelil dva góly ve vítězství 4-1 venku proti Tivertonu 13. října, které zajistilo účast v divizním turnaji, zatímco Albamonti měl rozhodující penaltový kop ve vítězném zápase 4-2 proti Pilgrim. Senioři Robbie Wade a Brady Smith byli druhými výběry v divizi II. Wade se projevil jako skvělý střelec, vedl tým s sedmi góly. “Robbie letos opravdu přidal na obrátkách,” řekl Luzzi. “Jeho rychlost mu umožnila získat mnoho příležitostí a vést nás ve skórování. Přišel na trénink každý den, tvrdě pracoval a nikdy si nestěžoval. Opravdu se vypracoval ve vůdce.” A Brady byl všudybyl. Obětoval se a hrál tam, kde byl potřeba. Vždy dával maximum a jeho agresivita byla přesně to, co jsme jako kluci potřebovali. Skutečně jsme se propojili způsobem, kdy jsme se navzájem tlačili k tomu, abychom se stali lepším trenérem a hráčem.

Juniorský záložník Max Celico byl zařazen do třetího týmu divize II. “Max je snem každého trenéra. Vždy vyjde a dá 100 procent v tom, co děláme,” uvedl Luzzi. “Vždy věří v sebe i tým, bez ohledu na to, zda vyhráváme nebo prohráváme, a nechá všechno na hřišti. Jeho zlepšení letos ukazuje, jak se tvrdá práce vyplácí. Držte na něj příští rok oči, nebesa jsou pro něj limitem. Měl jsem velké štěstí, že jsem ho měl jako hráče.”

A co za úžasnou první sezónu to byla na nové umělé trávě pro Luzziho. “Řekl jsem jim od prvního dne, aby dali všechno, co mohli, a budeme žít s výsledky, a to udělali,” řekl Luzzi. “Bylo to privilegium je vést.”

Často kladené otázky:

1. Jaký byl vstup Bulldogs do sezony?
Bulldogs vstoupili do sezony pomalu a prohráli pět z prvních šesti zápasů v druhé divizi.

2. Jaké ocenění obdrželi Tom O’Keefe a Andrew Albamonti po sezóně?
Tom O’Keefe a Andrew Albamonti byli pojmenováni třetím týmem all-state a prvním týmem v divizi II.

3. Kdo byl nejlepším střelcem týmu?
Robbie Wade vedl tým s sedmi góly.

4. Kdo byl zařazen do třetího týmu divize II?
Max Celico byl zařazen do třetího týmu divize II.

5. Jak hodnotí trenér Luzzi první sezónu na nové umělé trávě?
Trenér Luzzi hodnotí první sezónu na nové umělé trávě jako úžasnou a bylo pro něj privilegiem vést tým.

Základní pojmy a vysvětlení:

1. Play-off – turnaj nebo soutěž, která se hraje po základní části sezony a rozhoduje o vítězi.

2. Divize – část soutěže, ve které týmy soutěží proti sobě a získávají body.

3. Tým all-state – tým složený z nejlepších hráčů vybraných z celého státu.

4. Skóre – počet bodů nebo gólů získaných v zápase.

5. Penaltový rozstřel – způsob rozhodnutí zápasu, kdy hráči střílejí penalta na branku.

Navrhované související odkazy:

1. Westerly Bulldogs – oficiální stránky týmu Westerly Bulldogs.
2. Westerly Bulldogs Ice Hockey – informace o týmu hokeje Bulldogs Westerly.
3. RIIL – Winter Sports – informace o zimních sportech ve státě Rhode Island.