Vancouver a Toronto plánují renovace stadionů, které překračují rozpočet miliony dolarů

Ve Vancouveru a Torontu se nebudou stavět nové stadiony, ale multimilionové renovace musí být dokončeny v těsných termínech. Jak jsme se dozvěděli tento týden, Vancouver a Toronto budou společně s městy ve Spojených státech a Mexiku hostit 13 zápasů na Mistrovství světa ve fotbale mužů v roce 2026.

Vancouver bude hostit sedm zápasů a Toronto získá šest zápasů, včetně prvního zápasu s účastí kanadského národního týmu. Přesná částka, kterou obě města a stát utratí na přípravu svých stadionů, není zcela jasná.

Qatar, který hostil šampionát v roce 2022, postavil sedm nových stadionů. Kanada bude mít mnohem skromnější úsilí. Vancouver provede druhou renovaci stadionu B.C. Place od roku 2011, kdy nahradil nefunkční nafukovací střechu za otočnou stříšku. Tato úprava stála 149 milionů kanadských dolarů, což překročilo rozpočet 365 milionů dolarů. Toronto pak přidá k současným 30 000 sedadlům neobvykle přesných 15 736 dočasných sedadel na stadionu BMO Field.

Každá zemi se snaží přizpůsobit své stadiony tak, aby byly připraveny na příliv fanoušků z celého světa.

Vancouver a Toronto jsou připraveny investovat miliony dolarů do těchto stadionových renovací, přestože stávající rozpočet je překročen. Renovace stadionů jsou důležité, protože v roce 2026 budou tyto města hrát klíčovou roli při hostování Mistrovství světa ve fotbale. Věří se, že tyto investice přinesou ekonomické a turistické výhody a pomohou zlepšit infrastrukturu pro budoucí sportovní události.

FAQ:
1. Kolik zápasů bude Vancouver a Toronto hostit na Mistrovství světa ve fotbale v roce 2026?
– Vancouver bude hostit sedm zápasů a Toronto bude hostit šest zápasů.

2. Jaké úpravy stadionů budou provedeny ve Vancouveru a Torontu?
– Ve Vancouveru bude provedena druhá renovace stadionu B.C. Place, která zahrnuje výměnu nefunkční nafukovací střechy za otočnou stříšku. V Torontu se přidají 15 736 dočasných sedadel na stadionu BMO Field.

3. Jaká je předpokládaná částka, kterou obě města a stát utratí na renovace stadionů?
– Přesná částka není zcela jasná, ale obě města jsou připravena investovat miliony dolarů do těchto renovací, přestože rozpočet je překročen.

4. Kolik stadionů postavil Qatar pro Mistrovství světa ve fotbale v roce 2022?
– Qatar postavil sedm nových stadionů pro Mistrovství světa ve fotbale v roce 2022.

Definitions:
– Mistrovství světa ve fotbale: Největší mezinárodní fotbalový turnaj, který se koná každé čtyři roky a účastní se ho reprezentace z různých zemí.
– Renovace: Proces opravování, modernizace nebo zlepšování staveb nebo zařízení.
– Stadion: Velká aréna určená pro pořádání sportovních utkání nebo jiných masových akcí.

Suggested related links:
FIFA
Canada Soccer