Taylor Booth a jeho bratr Zach se potkali na hřišti a zazářili

Taylor Booth, talentovaný fotbalista z amerického národního týmu Spojených států, nejspíš neměl jako malý chlapeček sourozence. Jako miminko plakal tak moc, že byl nakonec diagnostikován s bolestivou chorobou krční páteře nazvanou torticollis. Choroba vyžadovala pětiměsíční terapii. Matka Kelli tedy váhala, jestli mít ještě další dítě. Nakonec si ji ale rozmyslela a v neděli se Taylorův mladší bratr Zach postavil proti němu v utkání nizozemské nejvyšší soutěže, ve kterém oba rodáci z Utahu vstřelili branky.

Taylor vstřelil v týmu Utrecht úžasný hattrick, když se jeho bratr Zach trefil do sítě a poskytl vedení Volendamu, který bojuje o záchranu, ve vzájemné konfrontaci. Díky tomuto výkonu si starší bratr odnesl míč z utkání a chlubil se vítězstvím. Přesto se po zápase obejmuli na trávníku a byl to pro celou rodinu hrdý okamžik. Utrecht, klub ve kterém Taylor hraje, poté označil tento zápas jako “Bitva Boothových”.

Taylor Booth, který je záložníkem amerického národního týmu, vstřelil hattrick za Utrecht ve vítězném utkání 4-2 proti Volendamu. Jeho mladší bratr Zach Booth se také dostal na střeleckou listinu, ale jeho branka nestačila na výhru. Kristus v Americe. pic.twitter.com/dIlsUMjV2u

“Bylo to určitě speciální mít rodinu na stadionu a obdržet takový výsledek s třemi brankami,” řekl Taylor. “Když Zach vstřelil úvodní branku, cítil jsem na sobě tlak jako starší bratr. Nevím, zda byl tento tlak něco, čeho jsem si přál, ale věděl jsem, že musím odpovědět a ukázat mu, kdo je tady šéfem.”

Oba bratři pilovali své dovednosti, když hráli jako děti v suterénu rodinného domu. Otec Chad, který byl také přítomen v neděli na stadionu s halovým šálkem obou týmů kolem krku, přeměnil vnitřek domu na tréninkovou plochu.

Nyní jsou Taylor, kterého spojují spekulace o přestupu do Manchesteru United v létě, a Zach, který je vypůjčený z Leicester City do Volendamu, součástí talentované mladé generace amerických fotbalistů, kteří si vedou dobře v Evropě.

Taylor, 22 let, pravý křídelník s dvěma reprezentačními zápasy za Spojené státy, prošel akademií Real Salt Lake, než se připojil k Bayernu Mnichov v roce 2020. V létě 2022 byl prodán do Utrechtu, který se momentálně nachází na 11. místě v tabulce po nedělním vítězství.

Útočník Zach, 19 let, začínal v Real Salt Lake, než byl objeven Leicesterem City během svého působení v americké reprezentaci do 17 let na turnaji v Anglii. V roce 2020 podepsal smlouvu s klubem z východního Midlandsu.

Často kladené otázky (FAQs):
1. Kdo je Taylor Booth?
Taylor Booth je talentovaný fotbalista z amerického národního týmu Spojených států. Je záložníkem týmu Utrecht.

2. Jakou chorobou trpěl Taylor Booth jako dítě?
Taylor Booth měl jako dítě bolestivou chorobu krční páteře nazvanou torticollis.

3. Jaké výkony předvedl Taylor Booth ve vzájemném utkání s bratrem Zachem?
Taylor Booth vstřelil hattrick (tři branky) za tým Utrecht, zatímco jeho bratr Zach se také trefil do sítě, ale jeho branka nestačila na výhru. Utrecht vyhrál utkání 4-2 proti Volendamu.

4. Jakou reakci vyvolal tento zápas v rodině Boothových?
Po zápase se bratři obejmuli na trávníku a byl to pro celou rodinu hrdý okamžik. Klub Utrecht tento zápas označil jako “Bitva Boothových”.

5. Jaké jsou další informace o bratrech Taylorovi a Zachovi Boothových?
Taylor Booth je 22letý pravý křídelník s dvěma reprezentačními zápasy za Spojené státy. Působil v akademii Real Salt Lake a v roce 2020 se připojil k Bayernu Mnichov, po čemž byl prodán do týmu Utrecht. Zach Booth je 19letý útočník, který začínal v Real Salt Lake a v současnosti je vypůjčený z klubu Leicester City do Volendamu.

Definice klíčových termínů:
– Torticollis: bolestivá choroba krční páteře, která způsobuje skoliózu (zkrivení) krku
– Hattrick: dosažení tří po sobě jdoucích branek v jednom utkání

Sdílené odkazy na příbuzná témata:
Utrecht (domovský klub Taylora Bootha)
Leicester City (klub Zacha Bootha)
Bundesliga (německá fotbalová liga, kde Taylor Booth hrál za Bayern Mnichov)
Reprezentace Spojených států (americká fotbalová reprezentace)