Taktika a formace: Jak si Philadephia Union připravuje sezónu

Fotbalový klub Philadelphia Union se intenzivně připravuje na nadcházející sezónu a hlavní trenér Jim Curtin sdílel své myšlenky na taktiku a formaci týmu. V rozhovoru pro média před závěrečným přípravným zápasem s New England Revolution vysvětlil různé aspekty klubu.

Týmová kondice je jedním z klíčových témat. Podle Curtina je skupina pěti nebo šesti hráčů připravena na plné devadesátiminutové zápasy. Přípravné utkání však není úplným generálkou, a tak někteří hráči nastoupí na celý zápas, zatímco jiní budou hrát pouze 45 nebo 60 minut. Tým se snaží minimalizovat počet hráčů ve srovnání s předchozími přípravnými zápasy.

Co se týče obrany, Curtin zdůraznil luxus mít k dispozici tři kvalitní střední obránce Jacka Elliotta, Jakoba Glesnese a Damiana Loweho. V prvních třech zápasech se očekává, že všichni tři hráči nastoupí, a může se stát, že tým bude hrát ve formaci 3-5-2 namísto standardního 4-4-2. Jeden obránce bude hrát 45 minut, druhý také 45 minut a Jack Elliott bude hrát “trochu déle” než pouze půl zápasu. Curtin také poznamenal, že Glesnes se po listopadové operaci propuklé kýly vrátil na 100% výkonu, ale posledních “pět nebo deset procent” vždy představuje největší výzvu při návratu do plné kondice. Zda Glesnes nahradí Loweho v jednom nebo více z prvních tří zápasů zůstává nejisté.

Na středovém hřišti tým přišel o Leon Flacha, který bude na začátku sezóny chybět kvůli poranění svalů hrudníku. Curtin však ujistil, že tým má dostatečnou šířku na levé straně diamantu, odkud Flach nastupuje. Druhým možným hráčem je Jesus Bueno, který může sdílet čas s Jackem McGlynem. Zajímavou zmínkou je, že nebylo zmíněno jméno Sanderse Ngaba, který je tipován jako hráč na pozoru.

V útoku se Curtin zmínil o posilách týmu a jejich pokrocích. Mikael Uhre, který přišel o tři týdny přípravy kvůli získání povolení k pobytu v USA, se podle trenéra zlepšuje. Tai Baribo a Chris Donovan budou pravděpodobně náhradníky pro Uhrea a Juliana Carranzu. Markus Anderson také předvedl pozitivní výkony během přípravy a je na dostřel od toho, aby se stal základním hráčem.

Nakonec, i když se zdá, že úzký diamant 4-4-2 zůstává preferovanou formací Philadelphie Union, Curtin uvedl, že formace bude posuzována každý týden. Dalšími faktory, které budou brány v úvahu v průběhu sezóny, jsou zranění hráčů, zápřah v termínovém kalendáři a také jejich absence kvůli mezinárodním povinnostem.

Sezóna začíná za týden 20. února zápasem Liga mistrů CONCACAF proti Deportiva Saprissa, následovaným zápasem o týden později 27. února. Mezitím se tým představí domácí premiérou 24. února proti Chicago Fire.

Často kladené otázky:

1. Jaký je hlavní téma rozhovoru s trenérem Jimem Curtinem?
Hlavními tématy rozhovoru s trenérem Jimem Curtinem jsou taktika a formace týmu před nadcházející sezónou.

2. Jaký je význam přípravných zápasů před sezónou?
Přípravné zápasy slouží k nastavení kondice hráčů a testování taktiky a formace týmu.

3. Jaká je současná týmová kondice?
Podle Curtina je skupina pěti nebo šesti hráčů připravena na plné devadesátiminutové zápasy. Tým se snaží minimalizovat počet hráčů ve srovnání s předchozími přípravnými zápasy.

4. Kdo jsou klíčoví obránci týmu?
Klíčovými obránci týmu jsou Jacek Elliott, Jakob Glesnes a Damian Lowe.

5. Jaká je možná formace týmu pro první tři zápasy?
Pro první tři zápasy se očekává formace 3-5-2 místo standardního 4-4-2.

6. Jaké zranění postihlo hráče Leon Flacha?
Leon Flach utrpěl poranění svalů hrudníku.

7. Kteří hráči by mohli Leon Flacha nahradit?
Leon Flacha by mohl být nahrazen Jesusem Buenem nebo Jackem McGlynem.

8. Kdo jsou posily týmu v útoku?
Posilami týmu v útoku jsou Mikael Uhre, Tai Baribo, Chris Donovan a Markus Anderson.

9. Jaká je preferovaná formace týmu Philadelphia Union?
Preferovanou formací týmu Philadelphia Union je úzký diamant 4-4-2.

10. Kdy začíná sezóna a s kým hraje tým Philadelphia Union první zápas?
Sezóna začíná 20. února zápasem Liga mistrů CONCACAF proti Deportiva Saprissa.