Sumrall’s Junior Midfielder Seals Victory in Class 4A Girls Soccer State Championship

Vítězství Sumrallu ve finále dívčí fotbalové státní šampionátu třídy 4A bylo zpečetěno nebývale dramatičtím momentem. Po 80 minutách regulérního času a dalších 19:30 v prodloužení přišla příležitost pro Sumrall. Sotva zbývalo 29,6 sekund do druhého prodloužení, když se juniorce a záložnici Addie Siders naskytla přímá střela. Slyšela od asistenta Sumrallu vyzývavý pokřik: “Tento okamžik je tvůj.” Siders si oddechla a odpálila míček, který přinesl gólový zásah, zajišťující vítězství 2:1 nad West Lauderdale a titul státního šampionátu, první v historii programu.

Cítím nesmírnou radost,” říká Siders, studentka Southern Mississippi, “Momentálně jsem jen v naprosté euforii. Věděla jsem, že to bude těžký zápas a že budeme muset tvrdě bojovat… musela jsem se pro tým předvést a dokázat, jak moc jsme na tom zapracovaly. Už jsme na to čekaly dlouho a prostě je skvělé, že jsme to nakonec dokázaly – vyhrát všechno.”

“Když přijala nabídku od Southern Mississippi, konečně se jí uvolnila velká tíha a tento rok hrála velmi svobodně a snadno,” říká trenér Sumrallu Todd Siders, její strýc. “Máme tady spoustu talentu a ona to ví a spoléhá se na to. Jak říkám, bylo to o všech 23 dívkách, které se daly dohromady.”

Todd Siders zmínil, že počet 23 vítězných zápasů, kterým Sumrall zakončil, odpovídá počtu hráček v týmu.

Když Todd Siders v roce 2015 založil školní fotbalový program, státní šampionát byl vždy cílem.

“Tohle vítězství je pro každou dívku, která oblékla dres Sumrallu,” říká Todd Siders. “Všechny na tom pracovaly. Měli jsme tolik speciálních hráček, které si to zaslouží. Cílem bylo dokázat to během deseti let a cíl jsme splnili.”

Rylee Kirkland, juniorka, dala Lady Bobcats vedoucí gól v 18. minutě, asistovala jí její mladší sestra Presley Kirklandová. West Lauderdale vyrovnal necelou minutu po začátku druhého poločasu. Aubrey Cooper proměnil pokutový kop poté, co byl Sumrall faulován ve vápně.

Sumrall zakončil sezonu s bilancí 23-3-1.

“Celý rok jsme si říkali, že to chceme,” říká Rylee Kirkland. “Chceme to víc než kdokoli jiný a jsme jediné, kdo nás může porazit.”

“To jsou prostě skvělé dívky, které vyhrály fotbalový zápas,” říká Todd Siders. “Je to skvělý moment, který si budou pamatovat. Ale chceme, aby měly pevné základy v Pánu a rostly a staly se produktivními občany. To je to, co se snažíme budovat. Je to skvělý den pro náš program, skvělý fotbalový zápas – ale chceme je podporovat a dělat rozdíl v životě.”

Chcete více novinek z WDAM 7 přímo do vaší schránky? Klikněte zde a přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Časté otázky:

1. Jaké bylo vítězství Sumrallu ve finále dívčí fotbalové státní šampionátu třídy 4A?
– Vítězství Sumrallu ve finále bylo zpečetěno dramatičkým momentem, kdy juniorce Addie Siders se podařilo dosáhnout gólu ve druhém prodloužení, čímž zajišťuje vítězství 2:1 nad West Lauderdale a titul státního šampionátu.

2. Jaký titul dosáhl Sumrall poprvé v historii?
– Sumrall dosáhl poprvé v historii programu titulu státního šampionátu.

3. Jak Addie Siders reagovala na své vítězství?
– Addie Siders byla nesmírně radostná a ve své euforii řekla, že je skvělé, že to její tým nakonec dokázal – vyhrát všechno.

4. Jakého úspěchu dosáhla Rylee Kirkland?
– Rylee Kirkland, juniorka, dala vedoucí gól v zápase a také se spolu se svým týmem stala státním šampionem.

5. Jaký počet zápasů Sumrall zakončil?
– Sumrall zakončil sezonu s bilancí 23-3-1.

Definice klíčových termínů:

– Státní šampionát třídy 4A: Tento termín odkazuje na fotbalový turnaj dívek v Kolumbii, Mississippi, kde týmy soutěží v třídě 4A, což je jedna ze tříd rozdělení podle velikosti škol.
– Prodloužení: Část fotbalového zápasu, která následuje po regulérním čase, pokud zápas skončí remízou. Obvykle trvá 30 minut, s cílem rozhodnout o vítězi zápasu.

Sugerované související odkazy:

link name [WDAM 7] – Domovská stránka WDAM 7, zdroj zpráv o místních událostech v Mississippi.
link name [Mississippi High School Activities Association] – Webová stránka asociace, která spravuje sportovní aktivity na středních školách v Mississippi.