Sportovní klub Dix Hills obžalován z podvodu ve výši více než 70 000 dolarů

Prezident fotbalového klubu Dix Hills byl ve středu obviněn z podvodu, při kterém údajně zpronevěřil více než 70 000 dolarů klubu.
Okresní zástupce Ray Tierney uvedl, že 44letý Matthew Dickson z Dix Hills byl obžalován z velkého krádeže druhého stupně za údajnou zpronevěru více než 70 000 dolarů z fotbalového klubu Dix Hills, když zastával pozice viceprezidenta a prezidenta klubu.
“Každý rok se do klubu Dix Hills Soccer Club přidává stovky dětí a jejich rodin, aby se staly součástí komunity, našly přátele a naučily se hrát fotbal,” řekl Tierney. “Je to ostuda, že by někdo chtěl ohrozit tuto úctyhodnou zkušenost tím, že zneužije své důvěryhodné postavení a odcizí peníze těmto dětem a jejich rodinám.”
Podle úřadu okresního zástupce mezi dubnem a listopadem roku 2022 byl Dickson zodpovědný za platbu klubových účtů. Během té doby zastával Dickson pozici viceprezidenta a později prezidenta fotbalového klubu. Místo placení výdajů údajně Dickson začal psát šeky na sebe a na svou společnost z účtu fotbalového klubu bez povolení od členské schůze.
Další vyšetřování odhalilo, že obžalovaný údajně přijímal platby od členů klubu prostřednictvím svého osobního účtu na platební aplikaci Venmo za fotbalové akce, které pak nedepositoval na účet klubu. Kromě toho neuhradil klubu náklady, které údajně zaplatil kreditní kartou fotbalového klubu Dix Hills Soccer Club.
Dickson byl ve středu předvolán k soudu na obvinění z velkého krádeže druhého stupně. Bylo mu uloženo propuštění na vlastní pěst.
Na soudní líčení se vrátí 12. dubna.
Tuto věc zastupuje Adriana Noyola z oddělení finančních zločinů s vyšetřovací pomocí detektiva Daniela Ayrovainena z oddělení finančních zločinů okresního úřadu okresu Suffolk.

Časté dotazy (FAQ) založené na hlavních tématech a informacích představených v článku:

1. Kdo byl obviněn z podvodu v klubu Dix Hills?
– Matthew Dickson, viceprezident a později prezident fotbalového klubu Dix Hills.

2. Kolik peněz údajně zpronevěřil Dickson?
– Dickson je obviněn z údajné zpronevěry více než 70 000 dolarů klubu.

3. Jaké obvinění čelí Dickson?
– Dickson je obviněn z velkého krádeže druhého stupně.

4. Jak dlouho byl Dickson zodpovědný za platbu klubových účtů?
– Dickson byl zodpovědný za platbu klubových účtů mezi dubnem a listopadem roku 2022.

5. Jakým způsobem Dickson zpronevěřoval peníze?
– Dickson začal psát šeky na sebe a na svou společnost z účtu klubu bez povolení.

6. Jakými prostředky přijímal Dickson platby od členů klubu?
– Dickson přijímal platby přes svůj osobní účet na platební aplikaci Venmo za fotbalové akce.

7. Co se stane s Dicksonem?
– Dickson byl předvolán k soudu a propuštěn na svobodě do soudního líčení.

8. Kdy se uskuteční další soudní líčení?
– Další soudní líčení se koná 12. dubna.

Definice klíčových pojmů:

1. Zpronevěra – neoprávněné odcizení či poškození cizí věci, nejčastěji peněz, kterou má pachatel k dispozici v právním vztahu a s povinností o ní poctivě nakládat.

2. Velká krádež druhého stupně – trestný čin, který v obecné rovině zahrnuje zpronevěru nebo odcizení věci s hodnotou nad určitou hranicí stanovenou zákonem.

Suggested related links:
Dix Hills Soccer Club