Son Heung-min byl zapojen do sporu s týmovým kolegou před katastrofální porážkou Jižní Koreje v zápase semifinále Asijského poháru

CNN
 — 

Jiho Korejský fotbalový superhrdina Son Heung-min byl zapojen do rvačky s týmovým kolegou večer před katastrofální prohrou národního týmu v semifinálovém zápase Asijského poháru dříve tento měsíc, potvrdila fotbalová federace země CNN v pátek.

Po incidentu propustila Korea Football Association (KFA) v pátek hlavního trenéra Jürgena Klinsmanna, který během turnaje vystavil otázku odhodlání svého týmu.

“Večeře s kelímkem se odehrála před zápasem o semifinále Asijského poháru proti Jordánsku mezi mezinárodní fotbalovou reprezentací Jižní Koreje hrači Son Heung-min a Lee Kang-in. Fyzický spor,” uvedl úředník Korea Football Association (KFA).

Úředník dále uvedl, že KFA nemůže potvrdit žádné další podrobnosti.

Ve prohlášení KFA se uvádí, že společná večeře se konala v Kataru dne 5. února před utkáním Jižní Koreje 2-0 s Jordánskem na Asijském poháru AFC.

Prohra s Jordánskem, číslo 87 ve světovém žebříčku FIFA, byla považována za velkou ostudu pro 23. Jižní Korejský výběr.

Son je kapitánem jak Tottenham Hotspur v Premier League v Anglii, tak Jiho Korejského výběru. Lee, záložník Paris Saint-Germain v Ligue 1 ve Francii, je považován za jednu z Jiho Korejských hvězd vzejících mladých talentů.

Fotografie a video z dne zápasu s Jordánskem ukazují Sona se dvěma prsty pravé ruky převázanými bílým obvazem.

Vyjádření od Leeho právníka zní: “Hráč hluboce lituje a omlouvá se za své přestupky.”

Ve prohlášení se také uvádí, že místní média, která tvrdí, že Lee “udeřil Sona Heung-mina pěstí do obličeje, když Son Heung-min chytl Lee Kang-in za krk”, “nejsou pravdivá.”

Na Instagramu se omluvil Jiho Korejským fanouškům. “Vyskytl se článek o tom, že jsem měl slovní hádku s Sonem před semifinálovým zápasem Asijského poháru. Chtěl bych se velmi omluvit fotbalovým fanouškům, kteří vždy podporují Jiho Korejský národní tým.”

Dodal, že “měl jsem se postavit do čela a dodržovat pokyny starších hráčů, ale je mi líto, že jsem předvedl nepříjemné chování vůči fotbalovým fanouškům.”

Napsal, že “od té doby budu snažit být lepším hráčem a člověkem a pomáhat starším hráčům.”

Son se k incidentu nevyjádřil veřejně. CNN se obrátila na jeho agenturu o komentáře.

Ve čtvrtek doporučil poradní výbor KFA asociaci vyhnat Klinsmanna z několika důvodů, včetně nedostatku vůdcovství, nedostatečných snah o objevování nových hráčů a nedostatečného času stráveného v Jižní Koreji během práce.

Klinsmann se zdál po porážce od Jordánska zpochybňovat odhodlání svého týmu, když řekl, že soupeři “to chtěli víc.”

Časté otázky:

1. Co se stalo mezi Son Heung-minem a Lee Kang-inem?
Son Heung-min a Lee Kang-in byli zapojeni do fyzického sporu během společné večeře před zápasem Jižní Koreje proti Jordánsku v semifinále Asijského poháru.

2. Proč byl Jürgen Klinsmann propuštěn?
Jürgen Klinsmann byl propuštěn jako hlavní trenér Jižní Korejského národního týmu po incidentu mezi Son Heung-minem a Lee Kang-inem a kvůli otázkám ohledně odhodlání týmu.

3. Kdy se incident odehrál?
Incident se odehrál 5. února 2021, před zápasem proti Jordánsku na Asijském poháru AFC.

4. Jaký byl výsledek zápasu s Jordánskem?
Jižní Korea prohrála s Jordánskem se skóre 2-0.

5. Kdo je Son Heung-min a Lee Kang-in?
Son Heung-min je kapitánem týmu Tottenham Hotspur v anglické Premier League a Jižní Korejského národního týmu. Lee Kang-in je záložník týmu Paris Saint-Germain v francouzské Ligue 1.

6. Co se stalo s Lee Kang-inem po incidentu?
Lee Kang-in se omluvil za své chování a popřel zprávy místních médií, které tvrdí, že fyzicky napadl Sona Heung-mina.

7. Jaká doporučení dostal Jürgen Klinsmann?
Poradní výbor KFA doporučil asociaci vyhodit Jürgena Klinsmanna z několika důvodů, včetně nedostatku vůdcovství, nedostatečných snah o objevování nových hráčů a nedostatečného času stráveného v Jižní Koreji během práce.

Definice klíčových termínů:

– Jiho Korejský fotbalový superhrdina Son Heung-min: Son Heung-min je významným fotbalovým hráčem a kapitánem Jiho Korejského národního týmu.

– Jiho Korejský výběr: Jiho Korejský národní fotbalový tým.

– Trenér Klinsmann: Jürgen Klinsmann, bývalý německý fotbalista a trenér, který byl hlavním trenérem Jižní Korejského národního týmu.

– Asijský pohár: Fotbalový turnaj, který se koná mezi asijskými národními týmy.

– Korea Football Association (KFA): Fotbalová federace Jižní Koreje.

Související odkazy:

FIFA: Oficiální webové stránky Mezinárodní fotbalové federace.
Tottenham Hotspur: Oficiální webové stránky fotbalového klubu Tottenham Hotspur.
Paris Saint-Germain: Oficiální webové stránky fotbalového klubu Paris Saint-Germain.