Sal Rapaglia and Bob Kepner Awarded Life Membership in the U.S. Soccer Federation

ATLANTA – Sal Rapaglia a Bob Kepner získali během všeobecného shromáždění U.S. Soccer Federation v sobotním ránu čestné členství. Toto čestné členství je nejvyšším oceněním udělovaným Národní radou a je udělováno jednotlivcům, kteří významně přispěli k propagaci fotbalu ve Spojených státech. Nominee musí splňovat jeden z těchto pěti kritérií: musí být úředníkem Federace, členem správní rady, působit alespoň 10 let jako úředník u členské organizace a poskytovat mimořádné služby Federaci, být zaměstnancem U.S. Soccer, nebo působit ve výboru alespoň 8 let. Po nominaci jsou k dispozici alespoň dva jednotlivci, na které může Rada ředitelů hlasovat. Při dalším všeobecném shromáždění je potřeba, aby Rada získala většinový hlas, aby mohla tuto čest udělit.

Sal Rapaglia je původem z Sicílie v Itálii a do Spojených států emigroval ve věku 15 let. Hrál za proslulý klub Brooklyn Italians (dříve známý jako Palermo SC), než postoupil v kariéře a stal se trenérem a poté prezidentem Italian-American Soccer League. V roce 1979 opustil tuto pozici, aby se stal prezidentem východního státu New York Soccer Association. Kromě dvouletého mandátu generálního tajemníka ENYSSA (Eastern New York State Soccer Association) zastával tuto pozici 44 let. Při jeho vedení se rozvinula Offerman Park v Brooklynu, NY, kde vznikl Verrazano Narrows Complex se 10 hřišti. S novou vlnou imigrantů přicházejících do země v 80. a 90. letech, Rapaglia a Eastern New York přivítali hispánské a latinskoamerické týmy a ligy, čímž vytvořili více rozmanitou státní asociaci. Rapaglia a ENYSSA rovněž rozšířili počet lig pro ženy. Stihl také založit a být komisařem Northeast Super Soccer League. Rapaglia, který působil v různých výborech Federace, byl v roce 2006 oceněn prestižní cenou stavitele Werner Fricker, která je nejvyšším oceněním, které může Federace udělit jednotlivci. Je také členem Síně slávy ve státě Eastern New York Soccer.

Bob Kepner sloužil jako předseda volebního výboru US Soccer od roku 2011-2019 a je stále členem tohoto výboru. Ale to je pouze vrchol ledovce pro něj. Hrál na pozici záložníka a byl spolukapitánem na University of North Carolina. Pomohl vytvořit základy dvou státních asociací, působil jako předseda asociací North Carolina Amateur a Youth Soccer. Je aktuálně pokladníkem obou asociací a dříve působil v několika fotbalových výborech Severní Karolíny. Kepner je členem síní slávy fotbalu v Severní Karolíně a U.S. Amateur Soccer Association a získal ocenění USYSA Regionální ředitel. Kepner rovněž sehrál důležitou roli při vytváření mládežnických a amatérských State Cups. Ve skutečnosti je tak uznávaný v státě Severní Karolína, že NCYSA pojmenovala turnaj President’s Cup Kepner Cup na jeho počest. Rovněž se stal předsedou programu Kids Safe pro US Youth Soccer.

Časté otázky (FAQ):

1. Co je čestné členství udělované Národní radou U.S. Soccer Federation?
Čestné členství je nejvyšším oceněním udělovaným Národní radou U.S. Soccer Federation osobám, které významně přispěly k propagaci fotbalu ve Spojených státech.

2. Jaké jsou kritéria pro získání čestného členství?
Nominee musí splňovat jeden z těchto pěti kritérií:
– být úředníkem Federace
– být členem správní rady
– působit alespoň 10 let jako úředník u členské organizace a poskytovat mimořádné služby Federaci
– být zaměstnancem U.S. Soccer
– působit ve výboru alespoň 8 let.

3. Jaký je postup při udělování čestného členství?
Po nominaci jsou k dispozici alespoň dva jednotlivci, na které může Rada ředitelů hlasovat. Při dalším všeobecném shromáždění je potřeba, aby Rada získala většinový hlas, aby mohla tuto čest udělit.

4. Kdo je Sal Rapaglia?
Sal Rapaglia je původem z Itálie a do Spojených států emigroval ve věku 15 let. Je bývalým hráčem klubu Brooklyn Italians a stal se trenérem a prezidentem Italian-American Soccer League. V různých funkcích působil také v Eastern New York State Soccer Association a byl komisařem Northeast Super Soccer League. V roce 2006 obdržel ocenění stavitele Werner Fricker od U.S. Soccer Federation a je členem Síně slávy ve státě Eastern New York Soccer.

5. Kdo je Bob Kepner?
Bob Kepner sloužil jako předseda volebního výboru U.S. Soccer Federation a v minulosti hrál fotbal na University of North Carolina. Byl členem různých fotbalových organizací a je členem síní slávy fotbalu v Severní Karolíně a U.S. Amateur Soccer Association. Je také předsedou programu Kids Safe pro US Youth Soccer.

6. Jaké jsou další informace v článku?
Článek obsahuje také informace o rozvoji fotbalu ve východním státě New York, založení nových lig pro ženy a přivítání hispánských a latinskoamerických týmů a lig. Mluví také o Bobu Kepnerovi, který se podílel na vytváření mládežnických a amatérských State Cups.

7. Kde najdu další informace?
Další informace můžete najít na oficiálních webových stránkách U.S. Soccer Federation: https://www.ussoccer.com/