Prohlédnutí zranění Khiryho Sheltona: možnosti pro mladé křídla SKC

Kansas City sportovní fanoušci vědí, že zranění jsou vždy součástí fotbalu, a vlastně jakéhokoli sportu. Tým Sporting Kansas City zažil již celé sezóny ovlivněné zraněními hvězdných hráčů, jako jsou Alan Pulido, Gadi Kinda, Felipe Gutierrez a další.
A opětovné zranění se objevilo, ale tentokrát se jedná o záložníka.
V pondělí oznámilo Sporting KC, že Khiry Shelton podstoupil úspěšnou operaci vyvrtnutého kotníku. Očekává se, že ho zranění udrží mimo hřiště osm až deset týdnů. Osm týdnů od dneška je začátek dubna, s deseti týdny už jsme blíže ke konci tohoto měsíce. Sezóna začíná za pár týdnů na hřišti proti Houston Dynamo.

Zpráva přišla trochu jako překvapení, protože Shelton si toto zranění přivodil během remízy 3:3 proti Charlotte FC. Khiry se dostal na hřiště, když ve druhém poločase vystřídal novou sestavu hráčů. Khiry vydržel jen pět minut, než ho nahradil napadající záložník SKC II Sebastian Cruz.
Po předsezónní porážce 1:2 proti Nashville SC se Peter Vermes se se novináři zmínil, že vyvrtnutý kotník vyřadí Sheltona na “pár týdnů”. Nyní to může být čtyřikrát až pětkrát delší doba.
Křídlové kádry Sporting KC
Khiry Shelton byl často prvním náhradníkem mezi křídly pro Sporting KC, i když někteří fanoušci toužili vidět na hřišti mladší, neprozkoumané možnosti. Nyní dostanou tito hráči svou šanci.
Sporting KC má trojici mladých křídel, kteří se jeví jako další v pořadí za předpokládanými startéry Danielem Salloi (LW) a Johnny Russellem (RW). Alenis Vargas, který byl právě podepsán na trvalý přestup po ročním hostování u SKC II, by teď mohl být na řadě jako záložník za Russella. V loňském roce se v dresu SKC II stal hvězdou, když vstřelil šest branek a přidal pět asistencí.

Vedle Vargase strávil U-22 iniciativní hráč Marinos Tzionis čas na pravém křídle, i když se předpokládá, že jeho primární pozicí je levé křídlo. Kandidátem na křídle v předsezóně se také stal loňský první výběr SuperDraftu, Stephen Afrifa (také zatím hraje na levé straně). Afrifa hrál na křídle až do přestěhování na pozici útočníka ve vysokoškolském fotbale a v této předsezóně se na tomto postu aktivně uplatnil.
Kromě trojice mladých křídel jsou zde také někteří záložníci, schopní hrát na křídlech. Erik Thommy a nedávno podepsaný Memo Rodríguez se na levé straně uplatňovali ve svých předchozích klubech. Shelton je primárně pravý záložník, ale nevylučoval bych je. Dokonce Remi Walter hrál na pravém křídle v některých zoufalých časech, ale tým má pravděpodobně nyní lepší možnosti, než hráče přesouvat na nevhodné pozice.
Pokud jde o případné posily, pravé křídlo mi přišlo jako nejvhodnější místo, kde by Sporting Kansas City mohlo tuto přestávku přibrat hráče s úmluvou Designated Player. S potvrzením příchodu třetího brankáře Ryana Scheweho do klubu zbývají pouze dvě volná místa v kádru. Těžko si představit, že by klub přidal pouze dalšího “štábního” hráče, když mu zbývají poslední dvě změny.
Ať se však stane cokoli, KC Soccer Journal vás bude informovat o dalším vývoji. Předsezóna pokračuje tento sobotu proti týmu Miami FC z USL Championship.

Často kladené otázky vycházející z témat a informací prezentovaných v článku:

1. Který tým byl ovlivněn zraněními v celé sezóně?
2. Kteří hráči Sporting Kansas City byli zraněni?
3. Jaké zranění utrpěl Khiry Shelton?
4. Jak dlouho se očekává, že Shelton bude mimo hřiště?
5. Kdy začíná fotbalová sezóna?
6. Jakým způsobem si Shelton způsobil zranění?
7. Kteří hráči by mohli nahradit Sheltona?
8. Kteří hráči jsou další v pořadí za startéry na křídlech?
9. Kteří další hráči jsou schopni hrát na křídlech?
10. Kde by Sporting Kansas City mohlo posílit během této přestávky?

Definice klíčových pojmů a odborných výrazů použitých v článku:

1. Záložník – hráč ve fotbale, který se především podílí na vytváření útoků a zajišťuje přechod ze středového pole do útoku.
2. Vyvrtnutý kotník – poranění kotníku, kdy dojde k překročení normálního rozsahu pohybu a následnému poškození svazků nebo kloubních povrchů.
3. Křídlo – hráč, který hraje na okrajích hřiště, často se zaměřuje na rychlost a přihrávky na své spoluhráče.
4. SuperDraft – každoroční draft v MLS (Major League Soccer), kde kluby vybírají nové talenty z univerzitního fotbalu a dalších soutěží.
5. Designated Player – v MLS jsou někteří hráči považováni za “Designated Players”, kteří mají speciální statut a jsou vypláceni zvláštním finančním mechanismem v rámci platového stropu.

Navrhované relevantní odkazy na hlavní doménovou stránku, ne na podstránky, s formátem název odkazu. Pouze pokud jste si jisti, že URL adresy jsou zcela platné, nepřidávejte odkazy example.com. Změňte dlouhé URL => použijte pouze odkazy na hlavní doménu, ne na podstránky.

1. Sporting Kansas City – oficiální stránka týmu Sporting Kansas City.
2. mlssoccer.com – oficiální stránka Major League Soccer s aktuálními informacemi o lize.
3. USL Championship – oficiální stránka USL Championship, soutěže, proti které bude Sporting Kansas City hrát.