Příchod profesionálního ženského fotbalového týmu do Brooklynu

Brooklyn se v srpnu 2024 dočká nového profesionálního ženského fotbalového týmu, oznámila United Soccer League (USL). Nový tým, který je spojený s Brooklyn Football Club, bude soutěžit na nejvyšší úrovni ženského profesionálního fotbalu v USL Super League. Super League Brooklyn přivede nejvyšší úroveň profesionálního ženského sportu do této oblasti poprvé a připojí se tak k osmi klubům v této lize.

Super League Brooklyn bude nejvyšší úrovní profesionálního ženského sportu, který kdy měl tým s nápisem Brooklyn na svém dresu, uvedli úředníci. Tým bude hrát domácí zápasy na stadionu Maimonides Park v Coney Islandu, dokud nebude postaveno trvalé fotbalové stadion pouze pro tento tým.

“Chceme jasně říci, že to je pro Brooklyn. Počínaje naší přístupem, barvami, tónem médií a zařazením, opravdu se chceme stát reprezentanty našeho obvodu, kde se mnohým jiným sportovním týmům, zejména fotbalovým týmům, někdy tento záměr nedaří,” uvedl výkonný ředitel Brooklyn Football Clubu Mack Mansfield.

Jakmile bude US Soccer Federation sankcionovat ligovou soutěž 1. divize, bude se Brooklyn Super League utkávat s dalšími profesionálními sportovními ligami, ve kterých budou hrát hráčky, které představovaly své země ve světovém poháru žen FIFA a olympijských hrách.

Brooklyn Football Club již dříve oznámil příchod profesionálního mužského fotbalového týmu, který má začít hrát v roce 2025. “Čas na profesionální ženský fotbal je nyní a nemůžeme se dočkat, až světu ukážeme vášeň brooklynské fotbalové komunity žen,” uvedl Mansfield. “Zavázali jsme se k významnému zapojení do místní komunity a vybudujeme značku a tým, který autenticky reprezentuje naše domovské město a jeho živou fotbalovou kulturu. Od srpna máme hodně práce a jsme nadšeni, že se rozpumpujeme a budeme připraveni, až USL Super League odstartuje.”

USL Super League je ojedinělá v tom, že se bude hrát v “podzim-zima”, podobně jako většina lig po celém světě, čímž zajistí nejlepší možnou zkušenost pro hráče a fanoušky.

Fotbal je nejrychleji rostoucím hlavním týmovým sportem v USA. Podle průzkumu Gallup Sports se tento sport těší významnému nárůstu popularity, přičemž počet fanoušků mezi lety 2012 a 2019 vzrostl o 52 procent, čímž výrazně předčil růst ostatních hlavních týmových sportů, včetně basketbalu, baseballu a amerického fotbalu.

Fanoušci brooklynského fotbalu si již mohou zakoupit vybavení Brooklyn Football Clubu na webových stránkách klubu, včetně mikin, triček a klubové šály s logem týmu.

Často kladené otázky (FAQ):
1. Kdy se dočká Brooklyn nového profesionálního ženského fotbalového týmu?
Brooklyn bude mít nový profesionální ženský fotbalový tým v srpnu 2024.

2. Která liga bude soutěžit nový tým?
Nový tým bude soutěžit v USL Super League, nejvyšší úrovni ženského profesionálního fotbalu.

3. Kde bude nový tým hrát domácí zápasy?
Domácí zápasy se budou hrát na stadionu Maimonides Park v Coney Islandu.

4. Kdy bude postaveno trvalé fotbalové stadion pro nový tým?
Trvalé fotbalové stadion pouze pro tento tým bude postaveno v budoucnosti.

5. S kým se bude nový tým utkávat?
Nový tým bude soutěžit s dalšími profesionálními sportovními ligami, ve kterých budou hrát hráčky, které představovaly své země ve světovém poháru žen FIFA a olympijských hrách.

Definice klíčových termínů:
– United Soccer League (USL): Fotbalová liga v USA.

Související odkazy:
uslsuperleague.com: oficiální webová stránka USL Super League
brooklynfc.com: webové stránky Brooklyn Football Clubu pro zakoupení vybavení klubu.