Příchod Huga Llorise představuje nové dobrodružství ve voze LAFC

Hugo Lloris, slavný brankář francouzské fotbalové reprezentace, vstoupil do nového roku s málem hráčské kariéry a mnoha úspěchy za sebou. Přesto měl ještě jedno poslání. Lloris strávil svou celou dvacetiletou kariéru ve Francii a Anglii, přičemž cesta od jeho prvního klubu až ke poslednímu zabere jen dvě hodiny letu. V 37 letech, na pokraji konce kariéry, se v něm začala více prosazovat touha po dobrodružství nežli po penězích.

“Potřeboval jsem něco nového, něco jiného,” řekl. “Měl jsem skvělé okamžiky v Evropě. Hledal jsem jen jiné příležitosti, prožít nový kontinent, ale také nový život.”

Svůj nový život začal tento měsíc v týmu LAFC, který mu nabídl jednoletou smlouvu v hodnotě 350 000 dolarů, jen zlomek toho, co vydělával ve svém dlouhodobém angažmá v Tottenhamu, v anglické Premier League. Pro něj a jeho rodinu však nabídka LAFC byla bezcenná.

“Motivace byla jiná než jen peníze,” uvedl. “Pokud dobře hospodaříte se svými příjmy, můžete mít svobodu rozhodovat. Dalším hlediskem je také život pro mou rodinu; pokračovat v anglicky mluvícím prostředí a také zažít sportovní kulturu, kterou v USA máme, je obrovské. A také zažít život v Kalifornii.”

Být schopný poskytnout to své manželce Marině a jejich třem dětem – dcerám Anna-Rose (13) a Giuliana (9) a synu Leandrovi (4) – je velkou výhodou být špičkovým sportovcem. Ale pro Llorise také bylo důležité správné načasování.

Uvedl, že by při přechodu z Evropy do MLS při hře za Francii přišel o místo v národním týmu. Tuto bariéru odstranil tím, že se po finále Světového poháru 2022 s Argentinou vzdal svého mistrovského postu ve prospěch reprezentace.

Potom potřeboval tým, za který hrát, a ten našel takřka náhodou. LAFC doufal, že se opět podepíše s brankářem Maxime Crepeauem, ale klub nemohl splnit jeho finanční požadavky s ohledem na platový strop MLS. Lloris byl zároveň u Tottenhamu na špatné noze a od dubna nehrál.

Sensem příležitosti byl generální ředitel LAFC John Thorrington, který před 18 měsíci podepsal zmlouvu se skotským reprezentantem Garethem Balem a italským kapitánem Giorgiem Chiellinim za základní mzdu 1,3 milionu dolarů a poté byl odměněn vítězstvím MLS Cupu.

“Přesně víme, kdo jsme a co nabízíme hráči, co může znamenat různé věci v různých fázích jejich kariéry,” řekl Thorrington. “Řeknu jim, kdo jsme, a ptám se, co hledají ve svém dalším kroku. A aby to fungovalo, musí se to srovnat a nebýt to jenom dobré pro nás nebo jenom pro ně. Musí to být vzájemně prospěšné. A myslím si, že v případě Huga máme další příklad toho.”

Když tedy Tottenham souhlasil s tím, že Llorise pustí jako volného hráče, LAFC mu nabídlo příležitost hrát každý týden a zároveň dalo jeho rodině možnost prožít novou zemi a kulturu. Peníze v tom nehrály roli.

“Chci hrát. Jedini způsob, jak si užívám fotbal, je být na hřišti a být součástí týmu,” řekl Lloris, který v posledním roce hrál méně zápasů než kdykoli v posledních desetiletích. “Když mi to řekli, bylo to opravdu jednoduché. Kdybych tuto příležitost nedostal, pravděpodobně bych později v životě litoval, že?”

Lloris je teprve několik týdnů v MLS, ale uvedl, že se mu už teď část této změny líbí. V Evropě podle něj mají hráči jen málo svobody mimo hřiště. Organizace večeře s několika spoluhráči se může stát téměř nemožnou, vyžaduje se souhlas z mnoha klubových úředníků.

To neplatilo při předsezónním výletu LAFC do Indio na Coachella Valley Invitational, kde tým nechal Llorise vyfotografovat se spoluhráči na golfovém hřišti.

“Můžete se soustředit na trénink, soustředit se na fotbal, ale také máte svobodu dělat, co chcete,” řekl. “Nehraju golf. Ale myslím si, že to pomáhá vztahům mezi hráči, jen abychom si mohli sdílet odpoledne spolu.”

Na svou část dohody dostalo LAFC nejen jednoho z nejúspěšnějších brankářů v historii za méně peněz než 23 brankářů v MLS dostávalo minulou sezónu, ale také zkušeného lídra, který 121krát kapituloval francouzský tým.

FAQ:

1. Kdo je Hugo Lloris?
Hugo Lloris je slavný brankář francouzské fotbalové reprezentace.

2. Jaký nový krok udělal Hugo Lloris ve své kariéře?
Hugo Lloris podepsal jednoletou smlouvu s týmem LAFC, který se nachází v Los Angeles, USA.

3. Proč se rozhodl odejít z Evropy do USA?
Hugo Lloris chtěl zažít nový kontinent, dobrodružství a nový život pro sebe a svou rodinu.

4. Jakou nabídku mu LAFC předložilo?
LAFC mu nabídlo jednoletou smlouvu v hodnotě 350 000 dolarů.

5. Jaké jsou hlavní důvody pro Llorise, proč přijal nabídku LAFC?
Pro Llorise byla důležitá nejen finanční stránka, ale především nová sportovní kultura a život v Kalifornii pro něj a jeho rodinu.

6. Jaké jsou výhody pro Llorise při odchodu do MLS?
Při přechodu z Evropy do MLS by Hugo Lloris přišel o místo v národním týmu, ale po finále Světového poháru 2022 s Argentinou se rozhodl vzdát svého mistrovského postu ve prospěch reprezentace.

7. Jak Lloris popisuje svou roli a motivaci ve fotbale?
Lloris říká, že chce hrát a být součástí týmu, protože to je jediný způsob, jak si užívá fotbal.

8. Jak Lloris vnímá svobodu mimo hřiště v LAFC ve srovnání s Evropou?
Lloris si v LAFC užívá svobody mimo hřiště, protože hráči mají větší volnost v rozhodování o svém volném čase.

9. Jaká výhoda to přináší pro LAFC?
Pro LAFC to znamená získání jednoho z nejúspěšnějších brankářů v historii, který bude hrát za méně peněz než předchozí brankáři v MLS.

10. Jaká je sportovní historie Huga Llorise?
Hugo Lloris je 121-krát kapituloval francouzský tým a má za sebou mnoho úspěchů ve své kariéře.

Klíčové termíny:

– Premier League: Anglická fotbalová liga, nejvyšší soutěž v anglickém fotbale.
– MLS: Major League Soccer, nejvyšší fotbalová liga v USA.
– LAFC: Los Angeles Football Club, fotbalový klub z Los Angeles.

Návrh souvisejících odkazů:

Oficiální webová stránka LAFC: Zde najdete více informací o týmu LAFC a jejich aktuální činnosti.
Oficiální webová stránka Premier League: Podívejte se na nejnovější zprávy a statistiky z anglické Premier League.
Oficiální webová stránka MLS: Zjistěte více o Major League Soccer a týmech v USA.

Přeloženo zdroj:
Hugo Lloris a Star Anglii řekl příj, aby mohl najít dobrodružství v MLS
Zdroj: The New York Times