Pohled zvenčí: Trpělivost a odhodlání k vítězství získávají zápas pro fotbalový tým Contreras High

Slyšet hvizd poslední píšťalky, který ukončil bezbrankový fotbalový zápas, jak se změnil den na večer a zářící světla nejvyšších mrakodrapů v Los Angeles září ze stadiónu Belmont High na kopci, posílí pocit, jak daleko jste v životě pokročili a kam chcete směřovat. Pro hráče střední školy Contreras High to byla sen, který se stal skutečností. Zisk prvního soutěžního fotbalového titulu ve školní historii znamenal pro ně vyvrcholení dlouhé cesty a vyvolal v nich extatickou euforii. Všichni hráči společně slavili na hřišti slzami štěstí, v objetí svého 27letého trenéra Edra Puga Garcii, který se stal jejich inspirací a vzorem.

Garcia, jenž je také učitelem společenských věd na škole, přišel do Los Angeles z Mexika ve věku 15 let a nemluvil anglicky. Původní plán stát se profesionálním fotbalistou se brzy změnil na alternativní – získat vzdělání na californské státní univerzitě a stát se učitelem. Když přišla sezóna 2021-2022 a vlivem pandemie COVID-19 došlo k zrušení sportovních programů, Garcia se dobrovolně přihlásil, že se stane novým trenérem fotbalového týmu Contreras. Tým ztratil první zápas a v dalším utkání inkasoval devět branek. Mnozí hráči by se vzdali, ale s Garciovou podporou se hráči bavili a chtěli se zlepšit.

Loňskou sezónou se Contreras dostal až do finále City Section Division V a tento týden získal svůj první ligový fotbalový titul od založení školy v roce 2008. Příběh Contreras High je o tom, jak fotbal dokáže sjednotit lidi a překonat jejich rozdílné původy.

“Tihle kluci prostě milují fotbal a milují hrát spolu. V prvním roce jsme hráli tak, abychom se vyhnuli prohře. Ve druhém roce bychom obvykle prohrávali na poločas. Začali jsme více vyhrávat, více remizovat a méně prohrávat. V této sezóně jsme začali trénovat v srpnu, hráli jsme v místní lize v září a kondičním tréninku jsme se věnovali v říjnu,” řekl Garcia.

Hráči Contreras High mají důvěru v Garciovu vedení a v jeho schopnost komunikovat jak ve španělštině, tak v angličtině. Garcia ukázal, co se dá dokázat, když se člověk soustředí na studium a sport. Jeho osobní příběh je příkladem toho, že s trpělivostí a odhodláním můžete dosáhnout svých cílů a snů.

Po zápase proti Belmontu, při kterém padla poslední píšťalka, hráči přišli k Garciaovi a projevili mu svou vděčnost a lásku. “Je to prostě skvělý trenér. Vždy nám dává rady a motivuje nás, abychom přicházeli na tréninky každý den,” řekl brankář Elvin Martinez.

Contreras High začne tento týden hrát v playoff Osy City Section Division IV jako nejvýše nasazený tým. Vítězství nebo prohra v play-off nemění fakt, že hráči Contreras High ví, že mají plán, na který se mohou spolehnout – jít na vysokou školu a dosáhnout úspěchu v životě tak, jako jejich trenér.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Kdo je Edra Puga Garcii?
– Edra Puga Garcii je 27letý trenér fotbalového týmu Contreras High v Los Angeles, který se stal inspirací a vzorem pro své hráče.

2. Jaká je historie fotbalového týmu Contreras High?
– Tým Contreras High byl založen v roce 2008 a letos získal svůj první ligový fotbalový titul.

3. Jaké jsou úspěchy týmu Contreras High?
– Tým Contreras High se dostal až do finále City Section Division V a získal první ligový fotbalový titul ve školní historii.

4. Jaké jsou inspirace a hodnoty trenéra Garcii?
– Trenér Garcia přišel do Los Angeles z Mexika ve věku 15 let a sám je učitelem společenských věd na škole. Jeho osobní příběh ukazuje, že trpělivostí a odhodláním můžeme dosáhnout svých cílů a snů.

5. Jaké jazyky trenér Garcii komunikuje?
– Trenér Garcia komunikuje jak ve španělštině, tak v angličtině.

Související odkazy:

lausd.net – Oficiální web Los Angeles Unified School District, kde se nachází Contreras High School.
calstate.edu – Oficiální web californské státní univerzity, kde trenér Garcia získal své vzdělání.
betterhealth.vic.gov.au – Webová stránka se zdravotními a tělesnými výhodami sportu.