Po 9 vítězstvích Redwood zůstává v nejlepší formě proti soupeřům MCAL

Tým fotbalistů Redwood High využil prostou matematiku, aby zůstal neporažený proti devíti po sobě jdoucím soupeřům během sezony MCAL.
Obři si spočítali – a správně, mimochodem – že pokud nedovolí gól, bude nemožné prohrát.
Redwood využil osvědčeného vzorce opět na konci sobotního odpoledne, když si vytvořil deváté po sobě jdoucí čisté konto, porazil odvážného Archie Williamse 1-0 a zvedl svou třetí pennantu finále MCAL za tři sezony.
“Miluji naše obrannou řadu a brankáře,” řekl obránce Redwoodu Ensiro Sardans. “Připustili jsme jen jeden gól v MCAL a to bylo ve druhé ligové hře proti San Rafael. To je docela úspěch.”

Přestože mají Obři obrannou povahu, pracovali s péčí, aby nakonec získali vítězství v 67. minutě, když nejlepší střelec Tom Griffin zachytil dlouhý Sardansův pas na levém křídle a vystřelil kometa z 30 yardů do vzdálenější strany branky.

„Ensiro se mi nějakým způsobem dostal ke mně ke střele a byl jsem stále trochu daleko,“ řekl Griffin. „Ale přesto jsem to vystřelil a šlo to. Jakmile jsem vystřelil, cítil jsem se s tím celou cestou dobře. Ve skutečnosti to bylo skvělé.“

Trenér Archieho Williamse Rene Ayala svému týmu řekl několik minut po srdcervoucím porážce, že pokud mají prohrát, mělo by to být na skvělou střelu jako ta. Archie Williamsovi také prohrál svůj zápas základní části proti Redwoodu 1-0.

“To byla naprosto senzační střela,” řekl Sardans. “Tom běžel a neměl žádný úhel na branku a přesto se mu povedlo to zvládnout.”
S trenérem Redwoodu Will Finni souhlasil naprosto.

“To byl úžasný výstřel,” řekl Finnie. “Vidím Toma dělat ty stejné věci pořád na tréninku. Ale je vzrušující to vidět stát se ve finále.”

Redwood (16-2) by možná nikdy nepotřeboval tyto pozdní nervy, kdyby nebyla za úžasnou sekvenci brankáře Archieho Williamse Aidana Dunna zhruba deset minut do druhé půle.

Obři byli oceněni penaltou uvnitř pokutového území a Sardans byl pověřen střelou, kterou švihl směrem k levému rohu branky. Dunn přeletěl směrem k brankoví a zachránil trefu a o sekundu později uskutečnil další zákrok, když Sardans našel odražený míček a vystřelil podobně na stejné místo.

“Procvičuji tu penaltu 100krát týdně na tréninku,” řekl Sardans. “Brankář se tentokrát postavil správně. Je to 50:50 ve této situaci.”

Peregrine Falconi však nevyužili emocionálního zvýšení poskytnutého jejich brankářem.

Ve skutečnosti, pár minut poté, Redwood převzal kontrolu nad útočnou zónou a sypal šance za šancí, než se dostal ke gólu na vítěznou branku Griffina.

Přestože měl Redwood v prvním poločase největší šance na skórování, hra zůstala nerozhodná kvůli vytrvalosti hráčů Archieho Williamse a jednomu nebo dvěma šťastným odrazům.

Na konci prvního poločasu téměř Redwood překazil bezbrankovou remízu, když Griffin sebral volný míček uvnitř šestnáctky a přesnou střelou minul levý roh branky o palce.
Okamžitě poté Archie Williamsovi, který měl jen málo šancí na skórování, se možná podařilo zajistit si svou nejlepší příležitost k gólu, když Cole Sullivan vyslal dlouhý volný kop před branku. Ale Nolan Kriessman se nedokázal zcela trefit hlavou do míče a míč byl bezpečně odkloněn.
“S několika týmy jsme si letos nemohli stěžovat,” řekl Finnie. “Ale ve dvou zápasech proti Archie Williamsovi si nám nikdy nedovolili být pohodlní nebo v bezpečí. Dva zápasy proti nim byly řízné bitvy a dnes proti nám tvrdě pracovali 90 minut.”

Redwood i Archie Williams postupují do nadcházejících sekce turnaje North Coast. V neděli budou určeny nasazení, soupeři a místo utkání.

Často kladené dotazy (FAQ) na základě hlavních témat a informací zveřejněných v článku:

1. Jaký tým fotbalistů vyhrál finále MCAL za tři sezony?
Týmem, který vyhrál finále MCAL za tři sezony, je Redwood High.

2. Jaká byla klíčová matematická strategie týmu Redwood High?
Tým Redwood High využil prostou matematiku tím, že nedovolil gól soupeřům, čímž se jim podařilo zůstat neporažení proti devíti po sobě jdoucím soupeřům během sezony MCAL.

Klíčové termíny a odborné výrazy:

1. MCAL – Marin County Athletic League, je sportovní soutěž v Marin County v Kalifornii, USA. URL: mcalsports.org

Sugerované související odkazy:

1. Redwood High School – Webové stránky Redwood High School, kde můžete najít další informace o škole, týmech a jejich výsledcích. URL: redwood.org

2. Marin County Athletic League – Oficiální webové stránky Marin County Athletic League s informacemi o soutěži, týmech a výsledcích. URL: mcalsports.org

3. North Coast Section – Webové stránky North Coast Section, organizace, která spravuje školní sportovní soutěže na Severním pobřeží v Kalifornii. URL: cifncs.org