Phoenix Rising FC Odmítl Účast v USL Super League ženského fotbalu

Phoenix Rising FC oznámil, že se nezúčastní ženského fotbalového turnaje USL Women’s Super League v jeho inaugurační sezóně. Organizace US Soccer Federation schválila žádost o provozování USL Super League jako profesionální fotbalové ligy prvního stupně, která odstartuje v srpnu roku 2024. Phoenix a Tucson byly ve vyjednávání ohledně účasti v této lize. Phoenix Rising ve svém prohlášení uvedl, že „nastal neideální okamžik pro naši účast“.

Phoenix Rising oznámil, že je třeba zajistit vedení této ženského týmu, kterému by zajistil roli vedení. Ochodníci dostali informace, že Tucson jedná o možnosti účasti v lize, avšak bez jejich vědomí bylo oznámeno, že Tucson bude skutečně účastnit. To mělo negativní vliv na zájem možných investorů včetně hlavního investora.

Prohlášení také uvádí, že jejich rozhodnutí neučastnit se ligy nijak nerozhoduje o jejich podpoře ženského fotbalu. Spíše naopak, organizace se zaměřuje na hledání nových vedení a investorů, kteří by podpořili a povýšili úroveň ženského fotbalu, v souladu s hodnotami klubu a očekáváními fanoušků a komunity. Phoenix Rising se těší na budoucnost ženského fotbalu a na svou roli v něm, s očekáváním, že se připojí, až přijde ten správný čas za správných podmínek.

Liga bude zahrnovat osm týmů – Brooklyn, Carolina, Dallas/Fort Worth, Fort Lauderdale, Lexington, Spokane, Tampa Bay a Washington, D.C. Předsedkyně USL Super League Amanda Vandervort prohlásila, že toto je skvělý okamžik pro ženský sport. Udělení povolení prvního stupně jasně ukazuje na práci, kterou majitelé klubů a liga provádí, aby vytvořili profesionální prostředí pro soutěž nejlepších talentů. Toto je klíčový krok k dosažení našeho cíle být globálním lídrem ve ženském fotbale na i mimo hřiště. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme naše kluby na hřišti při zahájení v srpnu 2024.

Pro více informací o USL Super League klikněte zde. Pro přečtení celého prohlášení od Phoenix Rising klikněte zde.

Phoenix Rising FC oznámil, že se nezúčastní ženského fotbalového turnaje USL Women’s Super League v jeho inaugurační sezóně. USL Super League je profesionální fotbalová liga prvního stupně schválená US Soccer Federation. Phoenix a Tucson jednali o účasti v této lize, ale Phoenix se rozhodl neúčastnit.

Phoenix Rising uvedl, že je třeba zajistit vedení pro ženský tým. Tucson jednal o účasti v lize bez vědomí Phoenix Rising, což ovlivnilo zájem investorů, včetně hlavního investora.

Organizace však uvádí, že rozhodnutí neúčastnit se ligy neznamená snížení podpory ženského fotbalu. Naopak, Phoenix Rising hledá nové vedení a investory, kteří by povýšili úroveň ženského fotbalu v souladu s hodnotami klubu a očekáváními fanoušků. Mají naději na budoucnost ženského fotbalu a očekávají, že se připojí k lize, až přijde vhodný čas a podmínky.

USL Super League bude zahrnovat osm týmů: Brooklyn, Carolina, Dallas/Fort Worth, Fort Lauderdale, Lexington, Spokane, Tampa Bay a Washington, D.C. Předsedkyně ligy Amanda Vandervort vyjádřila nadšení z povolení prvního stupně a zdůraznila, že liga usiluje o profesionální prostředí pro nejlepší talenty ženského fotbalu.

Pro více informací o USL Super League navštivte Zde. Pro přečtení celého prohlášení Phoenix Rising klikněte Zde.