Peter McGahey se stává asistentním trenérem národního týmu v Power Socceru

Peter McGahey, asistent profesor na West Virginia University, byl jmenován asistentním trenérem národního týmu Power Soccer Spojených států. Bude jedním z dvou asistentů pod vedením hlavního trenéra Tracy Mayerové.

McGahey byl jmenován na cyklus dalšího Světového poháru. Další Světový pohár se uskuteční v roce 2026 v Argentině. Spojené státy se vracejí ze třetího místa na Světovém poháru v roce 2023 v Austrálii.

Národní tým Power Socceru Spojených států zahrnuje mužské a ženské sportovce s postižením, včetně kvadruplegiky, roztroušené sklerózy, duchennovy svalové dystrofie a mozkové obrny, mezi dalšími. Hráči používají elektrické vozíky.

Hra se hraje v tělocvičně na standardním basketbalovém hřišti se čtyřmi hráči, kteří útočí, brání a kopou otočkou do 13palcového fotbalového míče ve zručné a rychlé hře podobné mainstreamovému fotbalu.

McGahey zahájil program pro fotbal pro sportovce s postižením na základní úrovni při každém svém předchozím trenérském angažmá. Když McGahey přestal trénovat a přijal vyučovací místo na WVU, neuviděl důvod, proč přestat najít způsoby, jak se přispívat ke hře.

“Vždycky jsem měl vášeň pro vytváření fotbalových příležitostí pro co nejvíce lidí a to, aby byla hra co nejvíce inkluzivní,” říká. “Hra je pro každého – všichni hrají!”

McGahey našel příležitost pokračovat ve své vášni na Twitteru, ze všech míst. Příspěvek od Stuarta Sharpa, hlavního ředitele rozšířeného národního týmu US Soccer, žádal zájemce o zapojení do rozšířeného národního týmu, aby mu poslali životopis.

McGahey rychle poslal svůj životopis, ale byl rychle odmítnut. Sharp však nezlomilého McGaheyho odkázal na Ashley Hammondovou, která působila jako předsedkyně výboru pro fotbal pro osoby se zdravotním postižením US Soccer.

McGahey věděl, že si musí získat důvěru a prokázat své dovednosti, a Hammondová mu dovolila, aby se podílel na několika akcích. Pokračoval ve spolupráci s Hammondovou, což mu umožnilo být občas spatřen Sharpm.

McGahey pracoval na táboře pro sportovce s mozkovou obrnou v srpnu, kde byl přítomen i Sharp. Lepší se poznali a Sharp pozoroval jeho trenérské schopnosti.

McGahey pak dělal prezentaci a sérii workshopů pro US Soccer v prosinci v rámci měsíce fotbalu pro osoby se zdravotním postižením. V začátku ledna požádal Sharp McGaheyho, zda by měl zájem připojit se k trenérskému týmu v power socceru jako asistent trenéra.

McGahey řekl, že by se rád angažoval a že má rád příležitost být součástí národního týmu. “Mám rád příležitost pracovat s vrcholovými sportovci,” říká McGahey. “Cítím vášeň pro cestu postižených. Je to místo, kde stále se učím a rostou. Mám možnost pracovat s neuvěřitelně silně motivovanými a velmi zručnými sportovci – některými z nejlepších sportovců na světě. Jenom se stane, že hrají fotbal ve vozíčcích. Jsem nesmírně pokořen příležitostí pracovat s takovou úrovní sportovců a programů a pomáhá mi to být lepším člověkem, lepším trenérem, lepším profesorem a lepším členem fakulty naší kolej.

Začátkem března se McGahey poprvé setká s týmem na táboře jako součást akce United States Soccer Adapt and Thrive. Sportovci přijdou a budou trénovat a McGahey bude součástí týmu, který vybere hráče pro nadcházející soutěže a finální soupisku na Světový pohár v roce 2026.

Časté otázky (FAQ):

1. Kdo je Peter McGahey?
Peter McGahey je asistent profesor na West Virginia University a byl jmenován asistentním trenérem národního týmu Power Soccer Spojených států.

2. Kde se bude konat další Světový pohár Power Socceru?
Další Světový pohár se bude konat v roce 2026 v Argentině.

3. Kdo může hrát Power Soccer?
Národní tým Power Socceru Spojených států zahrnuje mužské a ženské sportovce s postižením, včetně kvadruplegiky, roztroušené sklerózy, duchennovy svalové dystrofie a mozkové obrny, mezi dalšími. Hráči používají elektrické vozíky.

4. Jak se hraje Power Soccer?
Hra se hraje na standardním basketbalovém hřišti se čtyřmi hráči, kteří útočí, brání a kopou otočkou do 13palcového fotbalového míče ve zručné a rychlé hře podobné mainstreamovému fotbalu.

5. Jak se Peter McGahey zapojil do Power Socceru?
Peter McGahey zahájil program pro fotbal pro sportovce s postižením na základní úrovni při každém svém předchozím trenérském angažmá. Poté, co byl odmítnut pro účast v rozšířeném národním týmu US Soccer, začal spolupracovat s Ashley Hammondovou, což mu umožnilo být pozorován Stuartem Sharpem. Nakonec byl požádán, zda by chtěl být asistentem trenéra národního týmu Power Socceru.

6. Kdy bude Peter McGahey pracovat s týmem?
Peter McGahey se poprvé setká s týmem na táboře začátkem března jako součást akce United States Soccer Adapt and Thrive. Na tomto táboře budou vybráni hráči do nadcházejících soutěží a finální soupiska na Světový pohár v roce 2026.

7. Jak Peter McGahey vnímá tuto příležitost?
Peter McGahey říká, že má rád příležitost pracovat s vrcholovými sportovci a že ho inspiruje cesta postižených. Má možnost pracovat s neuvěřitelně silně motivovanými a zručnými sportovci, což mu pomáhá stát se lepším člověkem, trenérem a profesorem.

Odkazy:
Zpráva o jmenování Petera McGaheyho
Webová stránka United States Soccer Foundation
Webová stránka Power Soccer USA