Pawtucket prodala své dluhopisy v hodnotě 54,3 milionů dolarů na financování fotbalového stadionu

Město Pawtucket ve čtvrtek oznámilo prodej dluhopisů v hodnotě 54,3 milionů dolarů na dokončení financování profesionálního fotbalového stadionu, který je momentálně stavěn na řece Seekonk. Veřejný úvěr je největší částí finanční pomoci stadionu, která zahrnuje také 10 milionů dolarů z pandemické pomoci Pawtucketu a 10 milionů dolarů ze státních daňových úlev.

Společně s ukončením emise dluhopisů uzavřela developerská společnost Fortuitous Partners svoje soukromé financování a získala státní daňové úlevy. Dluhopisy, které byly vydány Pawtucket Redevelopment Agency, poskytnou Fortuitous 27 milionů dolarů na stadion a zbylou polovinu vloží do rezerv na splátky dluhu. Dluhopisy budou splaceny ze státních daňových příjmů.

Původně se předpokládalo, že stát Commerce Corporation pro stadion schválí veřejné financování ve výši 36 milionů dolarů. Vzhledem k nárůstu úrokových sazeb a nákladů na stavbu však investoři požadovali vyšší rezervy, což zvětšilo objem emise dluhopisů o 18 milionů dolarů. Zúročení na dluhopisy činí 7,5 %, uvedla mluvčí Grebiena Grace Voll. Kupujícím je „institucionální investor zaměřený na investice v americkém městském, neziskovém a udržitelném infrastrukturním sektoru“.

Kdy bude stadion dokončen?

Stadion s kapacitou 10 500 sedadel, který by měl stát 137 milionů dolarů, se očekává, že bude dokončen brzy příští rok, včas pro druhou sezónu Rhode Island FC v USL Championship, druhé nejvyšší soutěži amerického profesionálního fotbalu. Tento rok bude Rhode Island FC hrát svou první sezónu příští měsíc na Beirne Stadium na Bryant University ve Smithfieldu.

„Všichni jsme velmi potěšeni tím, že jsme dosáhli tohoto důležitého milníku a dále urychlujeme výstavbu stadionu v Tidewater Landing,“ uvedlo společně Fortuitous Partners, Pawtucket Redevelopment Agency a Rhode Island Commerce v společném prohlášení. „Všichni se těšíme na slavnostní otevření stadionu a na to, že si usedneme na naše místa při zahajovacím zápase Rhode Island FC v tomto světovém zařízení, které lidem a rodinám v našem státě poskytne příležitosti k radosti na mnoho let dopředu.“

Často kladené otázky (FAQ):

1. Jakou částku představuje prodej dluhopisů týkajících se dokončení financování fotbalového stadionu?
– Město Pawtucket prodává dluhopisy v hodnotě 54,3 milionů dolarů na dokončení financování profesionálního fotbalového stadionu.

2. Jaký je zdroj finanční pomoci stadionu mimo prodej dluhopisů?
– Finanční pomoc stadionu zahrnuje 10 milionů dolarů z pandemické pomoci Pawtucketu a 10 milionů dolarů ze státních daňových úlev.

3. Kdo bude z dluhopisů získaných Pawtucket Redevelopment Agency financovat stadion?
– Developerská společnost Fortuitous Partners obdrží 27 milionů dolarů na stadion a zbylou polovinu použije na splátky dluhu.

4. Jaký je očekávaný termín dokončení stadionu a jaká je jeho kapacita?
– Stadion s kapacitou 10 500 sedadel se očekává, že bude dokončen brzy příští rok. Měl by stát 137 milionů dolarů.

5. Kde bude Rhode Island FC hrát svou první sezónu před dokončením stadionu?
– Rhode Island FC bude hrát svou první sezónu příští měsíc na Beirne Stadium na Bryant University ve Smithfieldu.

Jazykové definice:

– Dluhopis: Finanční instrument, ve kterém se vydavatel zavazuje splácet určitou částku peněz v určitém termínu s určitým úrokem.

Sugerované související odkazy:

Oficiální stránka města Pawtucket
Rhode Island Commerce – Úřad pro ekonomický rozvoj