Palm Desert Boys’ Soccer Team Reflects on a Memorable Season

Po loňském magickém vítězství ve finále Division 4 CIF-SS se fotbalový tým Palm Desert chopil osmi zápasů a dostal svou školu na fotbalovou mapu. Titul s sebou nese slávu, ale obvykle znamená i postup ve třídě a mnohem obtížnější cestu do play-off. V uplynulém zápase o první kolo CIF-SS play-off byli Azteci v Division 2 konfrontováni s jiným kalibrem soupeře, když Newport Harbor na jejich domácím hřišti ukončil jejich letošní postupové sny výsledkem 4:1. Zatímco porážka byla bolestivá, zvláště poté, co tým loni zažil dlouhý postupový zážitek, slzy se smály, když se hráči po zápase rozloučili. Senioři se obešli kolem mladších hráčů a úplně jim posledně objali, aby jim ukázali, že letošní rok byl něčím speciálním a že mají nový standard, kterého se musí držet.

Hernandez, kapitán seniorského týmu, řekl: “Upřímně řečeno, odcházím s pocitem štěstí, i když to je po porážce. Ano, přišli jsme bránit náš titul, jsme v Division 2, ale nestalo se to. Ale v tomto zápase i celou sezonu jsme dali do toho všechno. Myslím, že PD je nyní známá. Loni jsme se na mapu dostali a jsme na ni stále. Nemohl jsem si přát lepší čtyři roky se svými spoluhráči.”

Zápas začal téměř explozivně pro Aztecs, kteří se bolestně přiblížili k prvnímu gólu. Brankář Newport Harbor vyběhl ze své brány pro volný míč, ale hráč Palm Desertu ho předběhl a odrazil ho do místa, kde ho jeho spoluhráč dostane jako první. Útočník Aztecs se blížil k míči a dokázal vystřelit, ale obránce Newport Harboru provedl zásadní zákrok, rychle se vrátil k bráně a vyrazil míč předtím, než skončil v síti.

To byla obrovská změna momentum a bohužel pro Aztecs zůstalo momentum na straně hostů i ve zbytku prvního poločasu. Newport Beach vstřelil dva góly během následujících deseti minut, které zajistily vedení a s ním už se nepustil. První gól padl po rohovém kopu před bránou Aztecs, kdy Jack Csergei ho přetlačil, a druhý byl krásným vhozem přímo na hlavu Oliviera Renarda, který ho umístěně trefil kolem brankáře Palm Desertu Michaela Cornwella.

Aztecs hráli v prvním poločasu vyrovnanou hrou s Newport Harborem, než přišel drásající gól v posledních dvou minutách. Vhazování opět směřovalo před bránu a hlavičkou Renard přistrčil míč Csergei, který ho trefil do sítě.

Prvoroční trenér Palm Desertu Aurelio Alonso řekl, že viděl změnu v chování svého týmu, když se brzy dostal dozadu. “Prvních pět minut jsme začali velmi dynamicky a dostali jsme první střelu na bránu, ale když (Newport Harbor) skórovali, bylo vidět, jak se energie ve týmu snížila. Newport Harbor je dobrý tým, ale takový kalibr jsme už hráli. Někde v první půli jsme se prostě odpojili od herního plánu.”

V poločase se pro Aztecs příliš nezměnilo, a tak dominovali hráčům z Newport Harboru prvních 35 minut druhého poločasu a přidali další gól, který znamenal vedení 4:0, kdy Landon Baker střelil doprostřed pravé strany brány.

Nakonec v posledních 10 minutách Aztecs předvedli svým fanouškům něco, oč se opřít. Zaslouží si uznání za to, že nevzdali boj a pořád tlačili. Nakonec se míč před bránou odrazil k seniorskému hráči Miguelu Jara, který ho otřepal do sítě a Aztecs tak zaznamenali svůj první gól téměř deset minut před koncem zápasu. Zbytek zápasu ještě zatlačili, ale bylo už pozdě a Newport Harbor jen dobře bránil svou pozici.

Porážka znamenala konec sezony, která zahrnovala titul v Desert Empire League pro Aztecs – což se ani týmu z loňska nepodařilo. Zároveň ukončila kariéry u větší skupiny seniorů, z nichž mnozí byli součástí vítězného týmu z minulé sezony. Na seznamu seniorů v týmu byli Francisco Hernandez, Emiliano Vasquez, Sebastian Hernandez, Alex Lezama, Carlos Cervantes, Richard Placentia, Sebastian Orozco, Miguel Jara, Phillip Alvarado, Gaell Garcia, Dylan Coronado, oblíbený ventilátor Leland Ponce a brankář Michael Cornwell.

“Po loňsku byly velká očekávání a uvědomujete si to, protože jsem byl s týmem loni během té krásné série zápasů. Opravdu si vážíte toho, jak všechno musí klapnout, aby se podařil hlubší postup. A tahle skupina se udržela pohromadě a získala titul v lize. Vypadalo to, že se nám letos může opět dařit, ale to je sport. Jste na vlně úspěchu a najednou se to zlomí. Ale byl to skvělý tým seniorů a jsem na to, co dokázali, hrdý,” řekl trénér Palm Desertu, Aurelio Alonso.

Často kladené otázky (FAQs) na základě hlavních témat a informací prezentovaných v článku:

1. Jaký byl výsledek prvního kola CIF-SS play-off mezi týmy Palm Desert a Newport Harbor?
– Výsledek byl 4:1 pro Newport Harbor.

2. Jaký význam má pro tým Palm Desert postup do Division 2 a vítězství v předchozí sezóně?
– Postup do Division 2 a vítězství v předchozí sezóně dávají týmu slávu a zaručují řadu výhod, ale také přináší obtížnější cestu do play-off.

3. Jaký postoj hráči Palm Desertu měli po porážce?
– Hráči byli smutní, ale také si byli vědomi toho, že tento rok byl pro něco speciálního a že stanovili nový standard, kterého se musí držet.

4. Kdo byl kapitánem seniorského týmu Palm Desertu a jaký byl jeho názor na zápas?
– Kapitánem byl Hernandez, který řekl, že i přes porážku cítí štěstí, protože tým dal do zápasu všechno.

5. Jak zápas mezi Palm Desertem a Newport Harborem probíhal?
– Palm Desert měl na začátku blízko k prvnímu gólu, ale Newport Harbor postupně získal momentum a vstřelil dva góly v prvním poločase. Ve druhém poločase přidali ještě další dva góly.

6. Jaký význam měla porážka pro tým Palm Desert?
– Porážka znamenala konec sezóny a ukončení kariér větší skupiny seniorů.

7. Kdo byli někteří ze seniorů v týmu Palm Desert?
– Někteří ze seniorů v týmu byli Francisco Hernandez, Emiliano Vasquez, Sebastian Hernandez, Alex Lezama, Carlos Cervantes, Richard Placentia, Sebastian Orozco, Miguel Jara, Phillip Alvarado, Gaell Garcia, Dylan Coronado, oblíbený ventilátor Leland Ponce a brankář Michael Cornwell.

8. Jaký byl názor trenéra Palm Desertu na sezónu a výkon svého týmu?
– Trenér Aurelio Alonso byl pyšný na to, co tým dokázal a jak se držel pohromadě. Uznává, že sport je nevyzpytatelný, ale i tak si váží výkonu svých hráčů.