Nová profesionální fotbalová liga žen v USA rozšiřuje kariérní možnosti hráček

Nově vzniklá profesionální fotbalová liga žen v USA, která získala vyšší divizní povolení od U.S. Soccer, se zaměřuje na poskytování kariérových příležitostí hráčkám na elitní úrovni a dává fanouškům větší přístup k ženskému fotbalu. USL Super League odstartuje v srpnu v osmi amerických městech a připojí se ke National Women’s Soccer League jako nejvyšší úroveň soutěže.

Cílem Super League je zajistit fantastický zážitek pro fanoušky i hráčky. Místopředsedkyně ligy Amanda Vandervort sdělila, že “chci, aby fanouškovský zážitek byl nezapomenutelný a myslím si, že to vyžaduje nejen kvantitativní metriky, ale také kvalitativní: Cítí se fanoušci jako součást toho dění? Je pro ně zážitek ve stadionech úžasný a nemohou se dočkat, až se vrátí a přivedou s sebou přítele?” Vandervort dále řekla: “Chceme se soustředit na to, jaký je pro hráčky ten zážitek. Chceme, aby se cítily podporované, ve prostředí, kde mohou pravidelně hrát na elitní úrovni a stále se zlepšovat s každým utkáním.”

Novými hostitelskými městy jsou Spokane ve Washingtonu, Charlotte v Severní Karolíně, Brooklyn, Fort Lauderdale na Floridě, oblast Dallas/Fort Worth, Washington D.C., Lexington ve státě Kentucky a Tampa Bay na Floridě. V plánu je přidání dalších týmů do budoucna. Neexistuje však větší přímá konkurence mezi oběma profesionálními ligami, neboť NWSL již úspěšně funguje a vstupuje do své 11. sezóny. Ligy také hrají v odlišných obdobích. Super League bude sledovat mezinárodní kalendář s obdobím srpen až červen a bude mít pro velké turnaje, jako jsou Olympijské hry a Mistrovství světa žen, prodlouženou zimní přestávku a následné letní volno. NWSL hraje od jara do podzimu.

Obě soutěže se též hrají na různých trzích, s výjimkou týmu Super League ve Washingtonu D.C., kde sídlí již tým NWSL Washington Spirit. Super League již položila základy s amatérskou W League, která byla spuštěna v minulém roce a poskytuje hráčkám zejména ze středoškolské a univerzitní úrovně soutěžní zápasy, a USL dívčím akademiím. Super League původně usilovala o polohu druhé nejvyšší fotbalové soutěže, ale minulý rok se rozhodla žádat o divizní povolení, které U.S. Soccer schválilo na svém výročním zasedání. Eventuální zápasový rozpis společně s obchodními partnery a právy na média se očekává později. NWSL, ve které hrají hvězdy z USA i ze zahraničí, se od svého založení v roce 2013 stala nejúspěšnější profesionální fotbalovou ligou žen ve Spojených státech. “Naším rekordním počtem diváků, sledovaností, sponzorskými příjmy a registračními poplatky se NWSL vzestupuje výjimečným tempem a těšíme se na naši budoucnost,” uvedla NWSL ve svém prohlášení. “Jako nejkonkurenceschopnější ženská liga na světě je v NWSL omezený počet míst v soupisce. Více příležitostí na profesionální soutěžení je vždy dobrou věcí a jsme zvědaví na to, jak nová liga může přispět k dalšímu růstu naší hry.”

Často kladené otázky (FAQ):

1. Jaká je cílem nové profesionální fotbalové ligy žen v USA?
Cílem USL Super League je poskytnout hráčkám kariérové příležitosti na elitní úrovni a zlepšit přístup fanoušků k ženskému fotbalu.

2. Kdy liga odstartuje a kde se bude hrát?
USL Super League odstartuje v srpnu v osmi amerických městech. Novými hostitelskými městy jsou Spokane, Charlotte, Brooklyn, Fort Lauderdale, oblast Dallas/Fort Worth, Washington D.C., Lexington a Tampa Bay.

3. Bude existovat konkurence mezi USL Super League a National Women’s Soccer League (NWSL)?
Neexistuje přímá konkurence mezi oběma ligami, protože NWSL již funguje a vstupuje do své 11. sezóny. Navíc obě ligy hrají v různých obdobích.

4. Jaký je rozdíl mezi oběma soutěžemi?
USL Super League se zaměřuje na poskytování kariérových příležitostí hráčkám na elitní úrovni a zlepšování fanouškovského zážitku. NWSL je nejúspěšnější profesionální fotbalovou ligou žen ve Spojených státech, která přitahuje hvězdy z USA i ze zahraničí.

5. Jaké jsou plány do budoucna?
USL Super League plánuje přidání dalších týmů v budoucnu. Přesný zápasový rozpis společně s obchodními partnery a právy na média bude oznámen později.

Důležité termíny:

– USL Super League: Nově vzniklá profesionální fotbalová liga žen v USA, která poskytuje kariérové příležitosti hráčkám na elitní úrovni a zlepšuje fanouškovský zážitek.
– National Women’s Soccer League (NWSL): Nejúspěšnější profesionální fotbalová liga žen ve Spojených státech.
– Divizní povolení: Povolení udělené U.S. Soccer, které umožňuje týmu hrát na vyšší divizní úrovni.

Související odkazy:

Oficiální stránky USL
Oficiální stránky NWSL
Oficiální stránky U.S. Soccer