Manchester United triumfuje nad Wolverhampton v divokém zápase Premier League

Manchester United dokázal porazit Wolverhampton ve vzrušujícím zápase Premier League s výsledkem 4-3. Marcus Rashford se vrátil po disciplinárním problému a vstřelil branku, zatímco Kobbie Mainoo zaznamenal vítězný gól v sedmé minutě nastavení.

Rashford se vrátil do sestavy United po tom, co byl vynechán z vítězného zápasu FA Cupu kvůli nemoci. Bylo to ohlášeno, že byl ve čtvrtek večer spatřen v jednom z nočních podniků v Belfastu a následující den chyběl na tréninku. Jeho brankou však prokázal svou hodnotu, když z hranice pokutového území krásně zakroutil míč do vzdáleného rohu branky.

V závěru zápasu byl Rashford střídán a Wolves dokázali vyrovnat na 3-3 díky gólům Maxe Kilmana v 85. minutě a Pedra Neta v páté minutě nastavení. Byl to však Mainoo, 18letý defenzivní záložník s velkým potenciálem, který rozhodl zápas, když se prokličkoval kolem několika protihráčů a z hranice pokutového území vypálil nízkou střelu do vzdáleného rohu branky.

Výhra nad Wolverhamptonem posunula United na sedmé místo tabulky. Jejich výkon začal nadějně s dobrou první půlkou, ale sklízel chaoticky, když hosté bojovali, aby udrželi vedoucí pozici. United dvakrát vedlo o dvě branky, nejdříve po gólu Rasmuse Hojlunda ve 23. minutě a poté, co Wolverhampton snížil manko v 71. minutě z penalty skrze Pabla Sarabiu, když Scott McTominay vstřelil branku hlavou ihned po příchodu na hřiště jako střídající hráč.

Nakonec to byl Mainoo, kdo se stal nepravděpodobným hrdinou zápasu, jehož kvalita střely posílila jeho pověst jako potenciálního stálého člena United ve středu pole. “Je to splněný sen,” uvedl Mainoo. “Hrát v Premier League za svůj rodný klub je úžasné. Teď se snažím vyhrávat více zápasů.”

United si připsalo “obrovskou” výhru, jak ji nazval manažer Erik ten Hag, ale zároveň uznal, že jeho tým byl “naivní v tom, jak jsme inkasovali góly.” “Měli bychom více brát zodpovědnost na hřišti a umět to řídit,” dodal.

Časté otázky:

1. Kdo vstřelil branky v zápase Manchester United – Wolverhampton?
– Marcus Rashford, Kobbie Mainoo, Max Kilman, Pedro Neto, Rasmus Hojbjerg, Scott McTominay.

2. Proč Marcus Rashford chyběl ve vítězném zápase FA Cupu?
– Byl nemocný a byl spatřen v nočním podniku v Belfastu.

3. Jakou branku vstřelil Marcus Rashford?
– Střílel z hranice pokutového území do vzdáleného rohu branky.

4. Kdo rozhodl zápas v závěru?
– 18letý defenzivní záložník Kobbie Mainoo, který se prokličkoval kolem protihráčů a střelou z hranice pokutového území vstřelil vítězný gól.

5. Jaké místo v tabulce obsadil Manchester United po výhře nad Wolverhamptonem?
– Sedmé místo.

Definice klíčových pojmů:

1. Disciplinární problém – Situace, kdy hráč porušil některé pravidlo nebo pravidla svého týmu, což může vést k disciplinárním opatřením.

2. Pokutové území – Oblast na fotbalovém hřišti před brankou, ve které má soupeř trestný kop, pokutový kop nebo penaltu.

3. Střídající hráč – Hráč, který v průběhu zápasu nahrazuje jiného hráče na hřišti.