Manchester United má nejdražší tým v historii fotbalu

Manchester United se podle nové zprávy UEFA pyšní nejdražším týmem v historii fotbalu. Čísla z výzkumu Evropského klubového finančního a investičního prostředí ukazují, že Červení ďáblové zaplatili za své hráče celkem 1,5 miliardy dolarů v kombinovaných přestupových poplatcích do konce finančního roku 2023.

V čele klubového nákladného týmu se ocitli Antony, Harry Maguire a Jadon Sancho. United utratili za tuto trio dohromady celkem 295 milionů dolarů. Antony od svého příchodu do Manchesteru v roce 2022 vstřelil pouze devět gólů (čtyři v Premier League) za klub.

Maguire, i přestože stále drží své místo v anglickém národním týmu, se počet jeho startů v dresu United snižuje. Poté, co se objevil ve všech anglických ligových zápasech ve své prváčkovské sezóně s týmem, hrál obránce ve vypadajících sezonách stále méně a méně zápasů.

Sancho je stále hráčem United, i když je momentálně na hostování. Křídelník nedávno znovu zamířil do svého bývalého klubu Borussie Dortmund na dočasnou smlouvu. Trenér United Erik ten Hag vypudil mladého hráče po veřejné hádce na začátku sezóny. I když měl obtíže v Anglii, Sancho si připsal asistence v každém ze svých prvních dvou zápasů Bundesliga s Dortmundem.

Čísla nezahrnují tři nedávné letní posily.

Výše zmíněné trio však není jedinými drahými hráči v týmu United. Další nákladné přestupy zahrnují hráče jako Casemiro (88 milionů dolarů), Bruno Fernandes (70 milionů dolarů), Anthony Martial (65 milionů dolarů) a Lisandro Martinez (62 milionů dolarů). Z této konkrétní skupiny se pouze Fernandes a Martinezovi přestupy osvědčily.

Nicméně, nová studie nezahrnuje přestupy, které proběhly po finančním roce 2023. To znamená, že velké přestupy pro Rasmuse Hojlunda, Masona Mounta a Andre Onanu nejsou součástí částky 1,5 miliardy dolarů. Toto nové trio stálo United zhruba 219 milionů dolarů v kombinovaných přestupových poplatcích.

Mimo United se ostatní týmy Premier League přirozeně umístily na předních příčkách žebříčku výdajů. Týmy Manchester City a Chelsea se umístily na druhém a třetím místě finanční tabulky. Real Madrid má nyní čtvrtý nejdražší tým, což je pokles oproti dřívějším číslům studie. LaLiga klub předtím měl nejdražší tým ve sportu v roce 2020 po utracení 1,4 miliardy dolarů za své hráče.

Klub se v poslední době potýká se strastmi přes výdajové šílenství.

I přesto, že mají nejdražší tým z hlediska přestupových poplatků, nedošlo to k okamžitému úspěchu pro United. Červení ďáblové sice dokázali vyhrát Carabao Cup v sezóně 2022/23. Nicméně, skončili také vzdálenými třetími v tabulce Premier League a byli vyřazeni z Evropské ligy ve čtvrtfinálové fázi.

Mnozí fanoušci a experti věřili, že se klub zotaví a zlepší v průběhu současné sezóny. To se však zatím nestalo. United nedávno skončili na posledním místě ve své skupině Ligy mistrů v prosinci. Výsledkem je, že posádka Ten Haga se nedokázala dostat ani do Evropské ligy.

Červení ďáblové se také momentálně nacházejí na šestém místě v tabulce Premier League. Již nyní zaznamenali stejný počet porážek v nejvyšší lize jako v minulé sezóně.

V posledních týdnech ale týmu oproti tomu výrazně zlepšilo. United neprohráli ligový zápas od konce prosince a pomalu se začali posouvat nahoru v tabulce. Ten Hag bude muset pokračovat v tomto vzestupu, aby ospravedlnil klubové náklady a pomohl zachovat si svou práci.

Časté otázky (FAQ):

1. Jaká je nejdražší fotbalová mužstva v historii?
Podle nové zprávy UEFA je Manchester United nejdražším týmem v historii fotbalu.

2. Jaké jsou celkové přestupové poplatky, které zaplatil Manchester United?
Manchester United zaplatil celkem 1,5 miliardy dolarů v kombinovaných přestupových poplatcích do konce finančního roku 2023.

3. Kteří hráči jsou nejdražšími přestupy klubu Manchester United?
Nejdražšími přestupy klubu Manchester United jsou Antony, Harry Maguire a Jadon Sancho, za které dohromady utratili 295 milionů dolarů.

4. Jak si vedou tito hráči v týmu?
Antony od svého příchodu do Manchesteru v roce 2022 vstřelil devět gólů za klub. Maguire se počet svých startů v dresu United snižuje. Sancho je stále hráčem United, ale je na hostování v Borussii Dortmund.

5. Kdo jsou další nákladní přestupy klubu Manchester United?
Další nákladné přestupy klubu Manchester United zahrnují hráče jako Casemiro, Bruno Fernandes, Anthony Martial a Lisandro Martinez.

6. Jsou tyto přestupy úspěšné?
Pouze Bruno Fernandes a Lisandro Martinezovi přestupy se osvědčily.

7. Které týmy se umístily na předních příčkách v žebříčku výdajů?
Další týmy Premier League, jako Manchester City a Chelsea, se umístily na druhém a třetím místě finanční tabulky. Real Madrid má nyní čtvrtý nejdražší tým.

8. Co očekávají fanoušci a experti od klubu Manchester United?
Fanoušci a experti očekávali, že klub se zlepší v průběhu současné sezóny. Nicméně, klub se momentálně nachází na šestém místě v tabulce Premier League.

9. Jaké jsou výsledky klubu Manchester United v této sezóně?
Klub nedávno skončil na posledním místě ve své skupině Ligy mistrů a momentálně se nachází na šestém místě v tabulce Premier League.

10. Jaké jsou výsledky týmu v posledních týdnech?
Týmu se v posledních týdnech výrazně zlepšilo, neprohráli ligový zápas od konce prosince a začali se posouvat nahoru v tabulce.