Lindsey Horan Kritizuje americké fotbalové fanoušky a NWSL hráče

Lindsey Horan, kapitánka ženského národního týmu USA, vyvolala rozruch svými kritickými poznámkami na adresu amerických fotbalových fanoušků a hráčů NWSL ve svém nedávném rozhovoru. Deset let po svém prvním zápasu za národní tým si Horan připsala kapitánskou pásku před mistrovstvím světa žen 2023. Turnaj ale skončil zklamáním.

Americký tým vstoupil do soutěže jako dvojnásobný fotbalový mistr světa, ale ve vyřazovací fázi byl ve čtvrtfinále vyřazen Švédskem po penaltovém rozstřelu. Hned poté došlo k výměně na trenérském postu, když Vlatko Andonovski v srpnu rezignoval.

Před námi je další velký turnaj – Olympijské hry v roce 2024 v Paříži. Emma Hayes se v květnu ujme role hlavní trenérky po ukončení své poslední sezóny s Chelsea. Do té doby mají spolukapitáni Horan a Alex Morgan na svém postu ještě hodně práce – pokud zůstanou v této pozici.

Horan se ocitla v palbě kritiky na začátku února poté, co ve svém rozhovoru pro The Athletic prozradila své myšlenky na adresu amerických fotbalových fanoušků a hráčů NWSL. Devětadvacetiletá záložnice hraje za francouzský Lyon, ale šest let hrála i za Portland Thorns v NWSL, než byla v roce 2022 vypůjčena za moře.

“Většina amerických fotbalových fanoušků není chytrá. Neznají hru. Nedomnívají se,” řekla. “Ale je to lepší a lepší.” Zatímco fotbalové povědomí roste ve Spojených státech, pokračovala Horan, Američané se často spoléhají na komentátory, aby jim pomohli utvořit si svůj názor. Naopak francouzští fanoušci sami znají hru a méně čerpají pomocí od rozhlasových komentátorů.

“Co jsem slyšela, lidé rozumí mé hře trochu víc, vnímají moji hru a způsob, jakým hraji. Je to francouzská kultura. Každý sleduje fotbal. Lidé znají fotbal”, uvedla Horan.

Alexi Lalas, který působil jako fotbalový analytik pro Fox během loňského mistrovství světa, Horanův výrok zkritizoval na sociálních médiích. Poměrně slabou popularitu fotbalu ve Spojených státech ve srovnání s Evropou může znamenat, že průměrní američtí fanoušci ví mnohem víc o hře, tvrdil Lalas ve svém příspěvku na sociálních sítích.

Takže po zklamání mnoha Američanů, kteří fotbal nesledují, se zdá, že se #USWNT nyní zaměřuje na to, aby odradila mnoho Američanů, kteří fotbal sledují. Smělá strategie.

Ve skutečnosti si myslím, že američtí fotbaloví fanoušci jsou možná někteří z nejvzdělanějších, nejzajímavějších a nejvíce všestranných ve hře. Ve státě, kde fotbal není králem, museli američtí fotbaloví fanoušci často hledat a objevovat hru doma i v zahraničí. Tato proaktivní…

Často kladené otázky:

1. Kdo je Lindsey Horan?
Lindsey Horan je kapitánkou ženského národního fotbalového týmu USA.

2. Jaké kritické poznámky vydala Lindsey Horan o amerických fotbalových fanoušcích a hráčích NWSL?
Lindsey Horan uvedla, že většina amerických fotbalových fanoušků není chytrá a nezná hru. Také tvrdila, že francouzští fanoušci mají lepší povědomí o fotbalu než Američané.

3. Jak dopadl nedávný turnaj žen v roce 2023 pro americký tým?
Americký tým byl ve čtvrtfinále vyřazen Švédskem po penaltovém rozstřelu.

4. Kdo se stane trenérkou po Vlatkovi Andonovskim?
Emma Hayes se stane hlavní trenérkou po ukončení své poslední sezóny s Chelsea.

5. Kdy se konají Olympijské hry v roce 2024 a kdo je kapitánkou týmu do té doby?
Olympijské hry se konají v Paříži. Lindsey Horan a Alex Morgan jsou spolukapitánky týmu do té doby.

6. Jaký je názor Lindsey Horan na fotbalové fanoušky a hráče ve Spojených státech a ve Francii?
Lindsey Horan tvrdí, že francouzští fanoušci mají lepší povědomí o fotbalu a méně čerpají pomocí od rozhlasových komentátorů. Naopak američtí fanoušci se spoléhají na komentátory.

7. Jak Lindsey Horan reagovala na kritiku Alexiho Lalase?
Lindsey Horan nezmínila Alexiho Lalase v reakci na jeho kritiku.

8. Jakou strategii má nyní tým #USWNT?
Tým #USWNT se zaměřuje na to, aby odradil mnoho amerických fanoušků, kteří sledují fotbal.

9. Jaký je názor Lindsey Horan na americké fotbalové fanoušky?
Lindsey Horan věří, že američtí fotbaloví fanoušci jsou někteří z nejvzdělanějších, nejzajímavějších a nejvíce všestranných ve hře.

10. Kde byl tento rozhovor publikován?
Tento rozhovor byl publikován v The Athletic.

Kľúčové termíny a náročné odborné slovníky:

– NWSL: National Women’s Soccer League, nejvyšší ženská fotbalová soutěž v Severní Americe.
– Turnaj mistrovství světa žen 2023: Mezinárodní turnaj fotbalových reprezentací žen, pořádaný každé čtyři roky.
– Olympijské hry v roce 2024: Světový sportovní a atletický soutěžní event, konaný každé čtyři roky, v tomto případě v Paříži.
– Hlavní trenérka: Vůdčí role v trénování a řízení fotbalového týmu.
– Kapitánská pásku: Symbolický prvek přidělený hráči, který je lídrem a reprezentuje tým během zápasu.

Navrhované odkazy:

Chelsea Football Club: Oficiální webová stránka Chelsea Football Club.
Olympijské hry Paříž 2024: Oficiální webová stránka Olympijských her Paříž 2024.
U.S. Soccer: Oficiální webová stránka United States Soccer Federation.