Leverkusen Překvapilo Bayern, Domácí Zvítězili se Skóre 3:0

Bayer Leverkusen brilantně ovládl Bayern Mnichov při sobotním fotbalovém zápase, na který se fanoušci těšili nejvíce. Domácí vstupovali do víkendu vedoucí na Bundesligové tabulce s náskokem pouhých dvou bodů nad německými giganty.

Tým Die Werkself překvapil mnoho lidí ve světě fotbalu tím, že se takto pozdě v aktuální sezóně dostal na první místo. Nicméně klub Xabiho Alonsa měl dosud úžasnou sezónu a dokonce neztratil v žádném zápase. To zahrnuje 20 ligových a 10 dalších zápasů.

Začátek dlouho očekávaného zápasu mezi nejlepšími dvěma německými týmy byl zpožděn kvůli protestům fanoušků. Příznivci uvnitř stadionu házeli bonbóny na trávník jako odpověď na nedávné zprávy o přenosových právech. Zápas měl původně začínat v 18:30, ale oficiálně začal osm minut později.

Domácí tým se dostal do vedení po pomalém začátku zápasu

Protesty fanoušků se zdály na začátku zápasu ovlivnit oba týmy. Poté, co se zápas konečně rozjel, se žádný z týmů nedokázal dostat k žádným vážným ofenzivním šancím. Ve skutečnosti první střela v utkání přišla v 11. minutě, kdy Adli vyslal slabou střelu směrem k brance Bayernu a Manuela Neuera.

Nicméně domácí tým se nakonec dostal do vedení ve 19. minutě díky nepravděpodobnému zdroji. Leverkusen začal útok hodem z autu hluboko na území Bayernu. Robert Andrich získal míč a poslal nízký centr do patra. Míč zunovu prošel mezi nohama Upamecana až ke Josipu Stanisicovi.

Bráněný hráč následně důraznou střelou zakončil akci. Překvapivě je Stanisic do Leverkusenu vypůjčen právě z Bayernu. V neobvyklém kroku byl tomuto mladému Chorvatovi dovoleno střetnout se se svým mateřským klubem. Tento gól byl pro Stanisice prvním od jeho střídání za Bayern v posledním zápase sezóny 2021/22.

Leverkusen si nakonec odnesl úzké vedení 1:0 do poločasu. Domácí tým měl v první půli několik solidních šancí na rozšíření svého vedení. Nicméně Upamecano a Neuer se oba dostali do velkých bloků v pozdějších fázích poločasu.

Na druhou stranu Bayern se v první půli podařilo vstřelit pouze jedinou střelu na bránu. Hlavní útočník Harry Kane také přihrál míč pouze sedmkrát a neměl žádný pokus o střelu během tohoto období. Před žádným hráčem na hřišti nepřihrál míč méně než tato anglická hvězda.

Leverkusen přidává další dvě branky v dominujícím výkonu

Druhá půle začala stejně, jako první poločas skončil. Leverkusen rychle zdvojnásobil své vedení ve 50. minutě díky gólu dalšího obránce. Alex Grimaldo se nejprve podílel na akci útočníka Nathana Tellyho. Poté rozdal perfektní přihrávku svému spoluhráči uvnitř pokutového území Bayernu. Grimaldo přijal míč a poslal silnou střelu nad Neyera a do sítě.

Druhý gól Leverkusenu značně uklidnil hru. Po fantastické střele se ani jeden tým nedokázal vytvořit mnoho dalších příležitostí. Domácí byli rádi, že brání dvoubrankovému vedení. Leverkusenova obrana na celý zápas zdolala mocný Bayern. Ve skutečnosti zůstali současní šampióni bez jediné střely na bránu ve druhém poločase.

Leverkusen však v nastaveném čase přidal ještě jednu branku. Styčný hráč Jeremie Frimpong vyslal střelu z dálky do prázdné brány Bayernu poté, co Neuer šel útočit na rohový kop na druhé straně. Všechny tři góly na utkání byly vstřeleny domácími obránci.

Přesvědčivé vítězství dává Leverkusenu pětibodový náskok na čele Bundesligy. Bayern se teď zaměří na Lazio v Lize mistrů na Valentýna. Naopak Leverkusen příští víkend pokračuje v domácím utkání proti Heidenheimu.

Časté otázky (FAQ) o zápase mezi Bayerem Leverkusen a Bayernem Mnichov:

1. Jaké bylo skóre zápasu mezi Bayerem Leverkusen a Bayernem Mnichov?
– Skóre zápasu bylo 3:0 ve prospěch Bayeru Leverkusen.

2. Kdo vedl Bundesligovou tabulku před tímto zápasem?
– Bayer Leverkusen vedl před zápasem Bundesligovou tabulku s náskokem pouhých dvou bodů nad Bayernem Mnichov.

3. Jaký byl důvod zpoždění začátku zápasu?
– Začátek zápasu byl zpožděn kvůli protestům fanoušků, kteří házeli bonbóny na trávník jako protest proti přenosovým právům.

4. Kdo vstřelil první gól zápasu?
– Josip Stanisic vstřelil první gól zápasu pro Bayer Leverkusen.

5. Jaké bylo celkové skóre v poločase?
– Bayer Leverkusen vedl 1:0 nad Bayernem Mnichov.

6. Kdo dal druhý a třetí gól ve prospěch Bayeru Leverkusen?
– Alex Grimaldo a Jeremie Frimpong vstřelili druhý a třetí gól ve prospěch Bayeru Leverkusen.

7. Jaké byly výsledky Bayernu Mnichov ve druhém poločase?
– Bayern Mnichov nevstřelil ani jednu střelu na bránu ve druhém poločase.

8. Jaký je nyní náskok Bayeru Leverkusen na čele Bundesligy?
– Bayer Leverkusen má nyní pětibodový náskok na čele Bundesligy.

9. Jaké jsou další plánované zápasy obou týmů?
– Bayern Mnichov se připravuje na zápas proti Laziu v Lize mistrů, zatímco Bayer Leverkusen se příští víkend střetne s Heidenheimem v domácím utkání.

Klíčové pojmy:

– Bundesligová tabulka: Aktuální pořadí týmů v nejvyšší německé fotbalové soutěži, Bundeslize.
– Protesty fanoušků: Akce fanoušků, kteří vyjádřili svůj nesouhlas nebo nespokojenost s něčím.
– Gól: Úspěšné zakončení akce, kdy míč překoná brankáře a dostane se do brány.
– Gólman: Hráč, který brání brankovou čáru a snaží se zabránit příchodu míče do brány.
– Poločas: Zápas je rozdělen na dvě části, z nichž každá trvá obvykle 45 minut a mezi nimi je krátká přestávka.
– Liga mistrů: Prestižní evropská fotbalová soutěž, ve které hrají nejlepší kluby z různých zemí.