Koordinátorka Fotbalového Programu Mankato West Po 28 Sezónách Na Pensióne

Crissy Makela se nechtěla stát trenérkou, když začínala svoji profesionální kariéru. Věděla, že chce být učitelkou matematiky na střední škole, ale když začala v roce 1995 tuto práci na Mankato West, neměla tým dívčího fotbalu. Byl to pouze klub.

Bývalá ředitelka aktivit na Westu, Sharon Euerle, se rozhodla přijmout Makelu jako trenérku pro jiný sport, možná pro volejbal. Makela však o volejbalu příliš nevěděla a nebyla tedy nejlepší volba. Věděla však, že Makela hrála vysokoškolský fotbal na University of Iowa.

Po prvním roce učení se stalo realitou, že bude na škole fotbalový program a Euerle se na Makelou obrátila s otázkou, zda by nechtěla být trenérkou. Makela odpověděla ano a od té doby je s fotbalem spojena. Po 28 sezónách a šesti účastech na mistrovství státu Makela ukončuje trenérskou kariéru. Je jedinou hlavní trenérkou v historii programu a její rekord je 291-195-32.

Makela byla jmenována Trenérkou Roku pro dívčí malé školy v Minnesotě v letech 2011, 2013 a 2016 Asociací národních fotbalových trenérů Ameriky. V roce 2015 se stala Trenérkou Roku pro třídu A podle Minnesotské asociace středních školních fotbalových trenérů. V roce 2012 byla uvedena do Síně slávy MSHSSCA. Získání ocenění a úspěchy jsou příjemné, ale hráči ji vždy motivovali. Trénovala přibližně 220 hráček a měla devět hráček, které byly vybrány do výběru nejlepších hráček státu.

Mankato West se účastnilo mistrovství státu v letech 2009, 2013, 2016, 2017, 2018 a 2021. V roce 2013 obsadili čtvrté místo a v roce 2016 druhé místo. Vidět růst dívčího fotbalu v oblasti Mankato bylo jedním z nejvíce naplňujících aspektů její práce.

V začátcích měl tým jen asi 30 hráček, dnes je tým plný a velmi konkurenceschopný. Makela zvažuje, že se chce více věnovat rodině po odchodu do důchodu. Její dcera bude hrát fotbal na Crown College a trenérská práce by znemožnila účast na jejích zápasech. Její matka tráví část roku na Floridě a trénování také brání osobním návštěvám. Makela uznává, že bude těžké nebyt na hřišti, když začíná příprava na novou sezónu, ale je si jistá, že hráči a rodiče programu budou podporovat dalšího trenéra stejně, jako podporovali ji.

Časté otázky (FAQ) založené na hlavních tématech a informacích uvedených v článku:

1. Jak Crissy Makela začala svou trenérskou kariéru?
– Crissy Makela začala pracovat jako učitelka matematiky na střední škole Mankato West v roce 1995, ale původně neměla tým dívčího fotbalu.

2. Jaká byla role Sharon Euerle v přijetí Makely jako trenérky?
– Sharon Euerle, bývalá ředitelka aktivit na škole West, se rozhodla angažovat Makelu jako trenérku v jiném sportu, pravděpodobně ve volejbale.

3. Proč Crissy Makela začala vést dívčí fotbalový tým?
– Po roce učení se na škole zavedl fotbalový program a Sharon Euerle se obrátila na Makelu s otázkou, zda by se stala trenérkou. Makela souhlasila a od té doby se s fotbalem spojila.

4. Jaké jsou úspěchy Crissy Makely jako trenérky?
– Crissy Makela zaznamenala úspěchy jako trenérka dívčího fotbalového týmu Mankato West, včetně šesti účastí na mistrovství státu a získání ocenění Trenérka roku.

5. Jaký je rekord Crissy Makely jako trenérky?
– Rekord Crissy Makely jako trenérky je 291-195-32.

6. Jak se vyvíjel dívčí fotbalový tým Mankato West pod vedením Makely?
– Vidět růst dívčího fotbalu v oblasti Mankato bylo pro Crissy Makelu jedním z nejvíce naplňujících aspektů její práce. Na začátku měl tým jen asi 30 hráček, ale postupně se rozrostl a stal se velmi konkurenceschopným.

7. Proč Crissy Makela ukončuje trenérskou kariéru?
– Crissy Makela se rozhodla ukončit trenérskou kariéru po 28 sezónách, aby se více věnovala rodině. Její dcera začne hrát fotbal na Crown College a Makela by kvůli trenérské práci nemohla být přítomna na jejích zápasech.

Související odkazy:
Crown College
Minnesotská asociace středních školních fotbalových trenérů
Asociace národních fotbalových trenérů Ameriky