Konflikt v týmu jihokorejské fotbalové reprezentace ovlivnil výsledky na Asijském poháru

Různá média informovala o vážném konfliktu v týmu jihokorejské fotbalové reprezentace. Tento konflikt rozdělil tým na dvě strany a měl vážné následky na jejich výkony na Asijském poháru.

Dne 5. února se tým sešel na večeři před semifinálovým zápasem s Jordánskem. Večeře měla sloužit k posílení jednoty a zdůraznění toho, že jsou jedním týmem den před zápasem.

Avšak na tento den se někteří mladší hráči, včetně Lee Kang Ina, Seola Young Wooa a Jung Woo Yonga, večeře zkrátili a místo toho šli hrát stolní tenis.

Kapitán Song Heung Min se pokusil zabránit hráčům, aby odcházeli, ale neposlechli ho. Podle zpráv se Son Heung Min rozlítil a údajně chytil Lee Kang Ina za límec svého trička a Lee Kang In mu údajně oplatil úderem.

Během potyčky prý bylo Son Heung Minovi vykloubeno prst na ruce. Jižní Korea poté šokujícím způsobem prohrála s Jordánskem v semifinále Asijského poháru 2:0.

Oficiální zástupce fotbalové asociace uvedl: “Obdrželi jsme zprávy o sporu mezi hráči během turnaje. Docházelo k třenicím mezi Son Heung Minem a některými mladými hráči, když se snažili jít hrát stolní tenis, a Son Heung Min se při tom zranil.”

Bylo také uvedeno, že starší hráči z týmu požádali trenéra Jürgena Klinsmanna, aby Lee Kang Ina vyřadil ze zápasu proti Jordánsku. Trenér Klinsmann však Lee Kanga Ina nevyřadil.

Spekuluje se, že konflikt v týmu se rozšířil i mezi ostatními hráči. Byly zjištěny svědectví, že jihokorejský tým se rozdělil podle věku a hráči se zdánlivě trénovali odděleně ve skupinách.

Mladší hráči, jako Lee Kang In, Seol Young Woo, Jung Woo Young, Oh Hyun Gyu a Kim Ji Soo, tvořili vlastní skupinu a přihrávali si míč mezi sebou, zatímco starší členové, jako Son Heung Min, Kim Jin Soo, Kim Young Kwon a Lee Jae Sung, tvořili svou vlastní skupinu. Hráči narození v roce 1996, jako Hwan Hee Chan, Hwang In Bum a Kim Min Jae, byli také spatřeni při tréninku sami mezi sebou.

Kvůli napětí mezi hráči hrajícími v zahraničí a hráči hrajícími v domácí lize došlo dokonce k incidentu během přípravných tréninků před turnajem. Hráč zahraničního klubu vyjádřil nespokojenost s agresivním stylem hry hráče z domácí ligy. Tato frustrace vyvrcholila tím, že hráč silně kopl do míče, a incident byl zachycen novináři.

Je velmi znepokojující, že trenérovi Klinsmannovi se nepodařilo vyřešit tyto problémy, jak v minulém roce, tak během současného Asijského poháru. Namísto jednotného vystupování do turnaje vstoupil jihokorejský národní tým rozdělený a ve stavu zmatku. I přes Klinsmannovu reputaci v ovládání psychologických aspektů hráčů se zdá, že tato dovednost ztratila svou účinnost.

Časté otázky (FAQ):

1. Co se stalo na večeři před semifinálovým zápasem?
– Někteří mladší hráči se na večeři nezúčastnili a místo toho šli hrát stolní tenis.

2. Co se odehrálo mezi kapitánem Songem Heung Minem a hráčem Lee Kang Inem?
– Son Heung Min údajně chytil Lee Kang Ina za límec a Lee Kang In mu na to údajně oplatil úderem.

3. Jaké následky měl tento konflikt na výkony jihokorejské reprezentace?
– Jižní Korea prohrála s Jordánskem ve semifinále Asijského poháru 2:0.

4. Jak reagovala fotbalová asociace na tento konflikt?
– Oficiální zástupce fotbalové asociace uvedl, že obdrželi zprávy o sporu mezi hráči během turnaje. Potvrdil, že Son Heung Min se při potyčce zranil.

5. Zavřel trenér Klinsmann Lee Kang Ina zápas proti Jordánsku?
– Ne, trenér Klinsman Lee Kanga Ina nevyřadil ze zápasu proti Jordánsku.

6. Jak se konflikt v týmu projevil mezi hráči?
– Hráči se rozdělili podle věku a zdá se, že si trénovali odděleně ve skupinách.

7. Jaké hráčské skupiny vznikly v týmu?
– Mladší hráči vytvořili vlastní skupinu a stykali se mezi sebou. Stejně tak starší hráči tvořili svoji vlastní skupinu. Také byli spatřeni hráči narození v roce 1996 trénující mezi sebou.

8. Co se stalo během přípravných tréninků před turnajem?
– Došlo k incidentu mezi hráčem zahraničního klubu a hráčem z domácí ligy, při němž hráč zahraničního klubu vyjádřil nespokojenost s agresivním stylem hry hráče z domácí ligy.

9. Jaký vliv měl konflikt na jihokorejský tým?
– Tým vstoupil do Asijského poháru rozdělený a ve stavu zmatku.

10. Byly problémy v týmu v minulém roce vyřešeny?
– Podle článku se zdá, že trenér Klinsmann nedokázal vyřešit problémy v minulém roce ani během současného Asijského poháru, navzdory jeho reputaci v ovládání psychologických aspektů hráčů.

Definice klíčových pojmů a odborných termínů:

– Asijský pohár: Fotbalový turnaj pro asijské reprezentační týmy.

– Semifinále: Fáze turnaje, ve které se zúčastňují čtyři nejlepší týmy a bojují o postup do finále.

– Večeře: Společný jídla konzumované týmem před zápasem k posílení jednoty a přípravě na další utkání.

– Tým: Skupina hráčů sdružených dohromady za účelem soutěžení ve sportu.

Soustředění

Galerie fotografií

Světové fotbalové novinky

FIFA