KJ Straub se připravuje na svou poslední hru na střední škole

KJ Straub byla vždy jedním ze vůdců holčičího fotbalového týmu na Lakeland Christian, zejména od jejího prvního ročníku na střední škole. V šampionátu státu toho roku, kdy Lakeland Christian prohrávala gólem, Straub sdělila svým spoluhráčkám, že tuto zápas neprohrájí. Ale od té doby měla kolem sebe starší spoluhráčky.

Nyní je Straub ve svém posledním ročníku a je připravena vést Lakeland Christian k poslednímu postupu do playoff, než se vydá do vysoké školy. V loňském podzimu podepsala smlouvu se South Alabama.

Osmifinále regionálního šampionátu začíná v úterý pro chlapce a dívky ve třídách 1A až 4A. Norští studenti budou hostit Pine ve 5:30 pm.

Straub si uvědomuje, že teď, když je ve svém posledním ročníku, je její role trochu jiná.

“Od sedmé třídy jsem byla vždycky ta nejmladší, takže se nyní o tým velmi starám a miluji tyhle holky do smrti,” říká Straub. “Myslím, že je super hrát s tímto týmem po tolik let a jsem tak nadšená, doufám, že budeme i nadále úspěšné. Ale jsem na ně velmi ochranářská a chci, aby i po mé odchodu pokračovaly v růstu, protože budou tak úžasné.”

Letošní tým je trochu jiný než tým z loňského roku, který tvořili starší studentky. Je mezi nimi jen tři návraty do základní sestavy. Mari Carr, Ella Williams a Kyleigh Coleman byly však loni klíčovými hráčkami při střídání. Straub je nadšená z toho, jak se noví hráči vyrovnávají s jejich rolí letos.

“Letos na nich vidíte obrovský pokrok,” říká. “Mari dává spoustu gólů, Ellie má spoustu gólů a nahrávek, Ella s její rychlostí na křídle je úžasná. Je to fantastické. Byly vážně skvělé.”

Straub hraje jako středový záložník, zejména proti týmům s nebezpečnými útočníky, ale často hraje i útočnější roli. Před finále sítě district proti Santa Fe proměnila 9 gólů ve 4 po sobě jdoucích zápasech a převzala vedení týmu s 17 góly. Jejích 23 asistencí svědčí o její schopnosti hrát pro ostatní.

Kromě své hry je Straub na hřišti verbální a řídí svoje spoluhráčky.

“Straub je naší srdcem,” říká trenér Lakeland Christian Jason Streets. “Je naším pulsem. Jdeme tam, kam jde ona.”

Straubova vůdcovská role na hřišti bude důležitá v postupu Vikings do playoff. Streets říká, že jeho tým často hraje nervózně v prvních několika minutách proti dobrým týmům, takže její role v uklidnění hráček je důležitá.

“Vždycky byla vůdcem,” říká Streets. “Už ve 7. třídě jsme ji nasadili v playoff a slyšeli jsme ji mluvit. Největší překážkou týmu tento rok bylo vytvořit si chemii. Sezónu jsme začali rozpačitě a to všechno bylo kvůli novému týmu. Musela dostat všechny dohromady, jak jsme pokročili. Vidíte to. Dívky vždycky uznávaly KJ, takže se stalo, že musela často přijít a srovnat dívky, komunikovat a řídit. Dělá hodně věcí. Pro mě na hřišti zastává trenérskou roli.”

Nedá se říci, že by Lakeland Christian měl pomalý start s tolika novými hráči, protože Vikings jsou ve své dosavadní sezóně poraženi jen třikrát. Nicméně Straub je nadšená z toho, jak se týmu s tolika novými hráči daří rozvíjet.

“Myslím, že to, co skutečně pomáhalo, bylo, když je (Streets) povolal na konec roku a pomocí je zapadl do týmu,” říká. “Myslím, že to hodně pomohlo chemii týmu. Musím říct, že to začalo trochu těžce, protože jsme se teprve poznávali, ale s postupem sezóny je to stále vzrušující hrát s těmito dívkami a poznávat je stále víc.”

Lakeland Christian vyhrál tři po sobě jdoucí mistrovství státu a Straub by si přála, aby její středoškolská kariéra skončila čtvrtým. Nicméně na to se nehledí dopředu.

“Jedna hra po druhé,” říká. “Tak na to vždycky nahlížíme každý den a při každém tréninku. Musíme hrát naplno, a to je to, co musíme dělat při každém zápase a přenést práci z každého zápasu do každého tréninku.”

Často kladené otázky (FAQ):

1. Kdo je KJ Straub?
KJ Straub je hráčkou holčičího fotbalového týmu na Lakeland Christian. Její vůdcovské schopnosti ji vyznačují od prvního ročníku na střední škole.

2. Jakou roli hraje KJ Straub ve svém posledním ročníku?
V jejím posledním ročníku je její role jako hráčky trochu jiná než dříve. Teď se stará o tým jako starší hráčka a snaží se vést své spoluhráčky k úspěchu.

3. Jak se týmu daří v letošní sezóně?
Letošní tým Lakeland Christian je trochu jiný než tým minulého roku, ale noví hráči se velmi dobře vyrovnávají se svými rolími. Tým dosáhl dobrých výsledků a má potenciál postoupit do playoff.

4. Jakou pozici hraje KJ Straub a jaké jsou její výkony?
KJ Straub hraje jako středový záložník a je známá svou schopností hrát jak útočně, tak defenzivně. Je vůdcem týmu a přispěla svými góly a asistencemi k úspěchům týmu.

5. Jakou roli hraje KJ Straub mimo hřiště?
KJ Straub je verbálně aktivní a na hřišti řídí svoje spoluhráčky. Nese vůdcovskou roli a je srdcem týmu. Její přítomnost a schopnost uklidnit hráčky je důležitá pro úspěch týmu.

6. Jak je tým Lakeland Christian sestaven se spoustou nových hráčů?
Přestože tým Lakeland Christian obsahuje mnoho nových hráčů, podařilo se jim dobře vyvinout a vytvořit chemii mezi sebou. Zaměřili se na začlenění nových hráčů do týmu a jejich přispění k úspěchu.

7. Jakou zásadu tým implementuje?
Tým Lakeland Christian se zaměřuje na hru jednu hru po druhé. Cílem je hrát naplno a přenášet práci z každého zápasu do každého tréninku.

Definice klíčových termínů:

1. Lakeland Christian – Lakeland Christian je název školy, na které KJ Straub hraje fotbal.
2. Playoff – playoff je část soutěže, ve které se nejlepší týmy utkávají o mistrovský titul.
3. Smlouva – dohoda mezi hráčem a týmem, ve které se stanovují podmínky pro hráčův výkon.

Související odkazy:
Lakeland Christian School
South Alabama University