Kansas City Se připravuje na vrchol Global Football Festival v roce 2026

Kansas City se připravuje na velkou událost – Mistrovství světa ve fotbale se koná 16. června 2026. FIFA oznámila harmonogram turnaje v neděli.

Hlavním stadiónem turnaje bude Arrowhead Stadium a Kansas City bude hostit čtyři zápasy základní skupiny, zápas kolo 32 a čtvrtfinále.

Prezident a výkonný ředitel Sporting Kansas City Jake Reid uvedl, že poslední zápas bude největší.

„Na posledním mistrovství světa se utkaly Francie a Anglie ve čtvrtfinále. Představte si tyto dvě země, jak hrají v Kansas City. To je perspektiva, kterou bychom měli mít – dvě největší světové fotbalové země v Kansas City. Je to úžasné,“ řekl Reid.

Podle starosty Quintona Lucase bude dopad tohoto turnaje ještě větší, než si dokážeme představit.

„Představte si dopad, který jsme měli od věcí jako draft NFL, baseballové All-Star utkání a od všech šampionátových zápasů Chiefs. Násobte to pěti nebo deseti. Není to jenom zápas, ale něco, co promění Kansas City v následujících letech,“ uvedl Lucas.

Fotbalový fanoušek Matt Schulte byl nadšený ohledně turnaje.

„Tohle je skvělé, bude to velká zábava,“ řekl Schulte. „V Kansas City jsme zvyklí na vítězství a toto je další příklad šampionátní mezinárodní události, která se bude konat v Kansas City.“

„Už jsme tohle dokázali dříve a uděláme to znovu. Rád bych tu viděl jakýkoliv velký evropský tým, ale bez ohledu na to, kdo přijede do Kansas City, přivítáme je s otevřenou náručí, ukážeme jim, že jsme velmi pohostinní s hrdostí Midwestu,“ dodal Schulte.

Kansas City se tedy připravuje na největší mezinárodní fotbalovou událost, která bude mít nejen sportovní, ale i ekonomický a společenský dopad na město. V roce 2026 se Kansas City stane středem globálního fotbalového festivalu a fanoušci se mohou těšit na nezapomenutelné zápasy.

Často kladené dotazy (FAQ) o Mistrovství světa ve fotbale v Kansas City:

1. Kdy se koná Mistrovství světa ve fotbale v Kansas City?
Mistrovství světa ve fotbale se v Kansas City bude konat 16. června 2026.

2. Který stadion bude hlavním stadiónem turnaje?
Hlavním stadiónem turnaje bude Arrowhead Stadium.

3. Kolik zápasů bude Kansas City hostit?
Kansas City bude hostit čtyři zápasy základní skupiny, zápas kolo 32 a čtvrtfinále.

4. Jaký zápas je očekáván jako největší?
Podle prezidenta a výkonného ředitele Sportingu Kansas City, Jakea Reida, je očekáváno, že poslední zápas bude největší.

5. Jaký bude dopad Mistrovství světa ve fotbale na Kansas City?
Podle starosty Quintona Lucase bude dopad tohoto turnaje ještě větší, než si dokážeme představit. Očekává se, že promění Kansas City v následujících letech a bude mít pozitivní ekonomický a společenský dopad na město.

6. Jak reagují místní fanoušci na Mistrovství světa ve fotbale v Kansas City?
Místní fotbaloví fanoušci jsou nadšeni z toho, že se turnaj koná v Kansas City. Očekávají velkou zábavu a jsou hrdí na to, že mohou přivítat nejlepší týmy a ukázat svou pohostinnost.

Slovníček:

1. Mistrovství světa ve fotbale – Global sports event – Mistrovství světa ve fotbale
2. Harmonogram – Schedule
3. Základní skupina – Group stage
4. Čtvrtfinále – Quarterfinals
5. Stadión – Stadium
6. Dopad – Impact
7. Šampionátní – Championship

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY:
Oficiální webová stránka Mistrovství světa ve fotbale