Jurgen Klinsmann odvolán z pozice hlavního trenéra národního týmu Jižní Koreje

Jurgen Klinsmann byl odvolán z pozice hlavního trenéra mužského národního týmu Jižní Koreje po jejich neuspokojivém výkonu na Asijském poháru 2023. Rozhodnutí bylo přijato na zasedání Národního týmového výboru Korejské fotbalové asociace. Výbor zkritizoval Klinsmanna za nedostatečnou taktickou přípravu na zklamání přinesené polo finále proti Jordánsku, jeho nedostatečný závazek jako trenéra národního týmu a podrobil jeho vůdcovství otázce v souvislosti s nedávným hádkou mezi klíčovými členy týmu.

Po zasedání v ústředí Korejské fotbalové asociace, Technický ředitel Hwangbo Kwan oznámil, že výbor brzy oznámí svá rozhodnutí Korejské fotbalové asociaci, která má konečné slovo v personálních rozhodnutích týmu. Poté, co tým Jižní Koreje utrpěl porážku 2:0 od Jordánska ve zmiňovaném semifinále Asijského poháru v Kataru, se objevily volání po odchodu Německého trenéra. Klinsmannův tým byl považován za jeden z nejlepších v historii země, obsahující talenty jako Son Heung-min, Kim Min-jae a Lee Kang-in.

Konflikt mezi členy týmu, zejména mezi dvěma nejlepšími střelci Asijského poháru, Sonem a Lee, potvrdila Korejská fotbalová asociace. Spor prý vznikl, když Lee a další mladší hráči ignorovali kapitána Sonovu výzvu na krátkou schůzku a šli si zahrát ping pong, což vedlo k fyzickému střetu a Sonovi dislokaci prstu před důležitým zápasem. Lee se za své chování oficiálně omluvil fanouškům a uvedl, že měl dodržet pokyny veteránů. Jeho právní zástupce ve vydaném prohlášení popřel informace, že by Lee udeřil Sona a tvrdil, že hraní ping pongu mezi hráči je běžnou záležitostí v národním týmu.

Tato situace v týmu značně poškodila vnímání Klinsmannova vedení u jižníkorejské veřejnosti. Již před neuspokojivým výkonem týmu na Asijském poháru se kládly otázky na jeho taktické schopnosti a údajný nedostatek závazku, když strávil více času v zahraničí než v Jižní Koreji. Protestující dokonce vyjádřili svůj nesouhlas s rozhodnutím v KFA ústředí a požadovali rezignaci jejich předsedy Chung Mong-gyu za Klinsmannovo jmenování. Někteří politici dokonce žádali přímo o Klinsmannovo odvolání.

Jurgen Klinsmann byl odvolán z pozice hlavního trenéra mužského národního týmu Jižní Koreje po jejich neuspokojivém výkonu na Asijském poháru 2023. Výbor zkritizoval Klinsmanna za nedostatečnou taktickou přípravu a nedostatečný závazek jako trenéra národního týmu. Klíčovým momentem se stala hádka mezi členy týmu.

Technický ředitel Hwangbo Kwan oznámil, že Korejská fotbalová asociace brzy oznámí svá rozhodnutí ohledně personálních změn v týmu. Po porážce v semifinále Asijského poháru v Kataru se volalo po odchodu Klinsmanna, i když byl jeho tým považován za jeden z nejlepších v historii Jižní Koreje.

Vzniklý konflikt mezi členy týmu, zejména mezi Sonem a Lee, potvrdila Korejská fotbalová asociace. Šlo o krátkou schůzku, kterou Lee a další mladší hráči ignorovali a místo toho šli hrát ping pong. To vedlo ke fyzickému střetu a zranění Sonova prstu. Lee se omluvil fanouškům a uvedl, že měl dodržet instrukce veteránů. Jeho právní zástupce popřel informace o fyzickém útoku a tvrdil, že hraní ping pongu mezi hráči je běžné v týmu.

Tato situace vážně poškodila vedení Klinsmanna ve veřejném mínění. Byly vyjadřovány pochybnosti o jeho taktických schopnostech a údajném nedostatku závazku, protože trávil více času v zahraničí než v Jižní Koreji. Protestující nesouhlasili s rozhodnutím KFA a požadovali rezignaci předsedy Chung Mong-gyua za jeho jmenování. Někteří politici dokonce žádali přímo o Klinsmannovo odvolání.

Related links:
Korejská fotbalová asociace