Johnny Metgod: The Dutchman with a Thunderous Strike

Johnny Metgod, a Dutch international, made a name for himself with his thunderous strikes during his time at Nottingham Forest in the mid-1980s. Although his stint at Forest was not as successful as he had hoped, his free-kick prowess was undeniable.

Metgod joined Forest in July 1984, leaving behind Real Madrid after a frustrating two years in Spain. His decision to choose Nottingham over Feyenoord was fueled by his desire to play English football. Metgod’s arrival was highly anticipated, as Forest manager Brian Clough had attempted to bring him to the club three years earlier.

In his early days at Forest, Metgod showed his versatility by delivering influential performances both in midfield and as a center-back alongside players like Chris Fairclough and Des Walker. It didn’t take long for him to gain a reputation as a free-kick specialist, showcasing his skills with remarkable goals against Manchester United and Aston Villa.

Metgod’s most memorable moment came during a match against West Ham in April 1986, which was broadcasted on BBC’s Sportsnight. With the ball roughly 30 yards from goal, Metgod unleashed a thunderous strike that left goalkeeper Phil Parkes with little chance to react. The ball soared into the net, leaving pundits in awe of the Dutchman’s power and precision.

Despite Metgod’s incredible goal, West Ham managed to equalize through Tony Cottee’s fine finish. However, in the dying minutes of the game, Brian Rice made amends for an earlier miss by scoring the winning goal for Forest, sealing a victory that dealt a blow to West Ham’s title aspirations.

Johnny Metgod may not have achieved all that he had hoped for during his time at Forest, but his ability to deliver breathtaking strikes from free-kicks left a lasting impression on both fans and pundits alike. His thunderous goal against West Ham serves as a testament to his exceptional skill and technique.

Johnny Metgod, nizozemský reprezentant, se proslavil svými ohromnými údery během svého působení v Nottingham Forest v polovině 80. let. I když jeho pobyt ve Forestu nebyl tak úspěšný, jak doufal, jeho schopnost kopat pokutové kopy byla nezpochybnitelná.

Metgod přišel do Forestu v červenci 1984, opouštěje tak Real Madrid po frustrujících dvou letech ve Španělsku. Jeho rozhodnutí zvolit Nottingham před Feyenoordem bylo podporováno jeho touhou hrát anglický fotbal. Příchod Metgoda byl s napětím očekáván, protože manažer Forestu Brian Clough se o něj pokoušel přivést do klubu již tři roky předtím.

V raných dnech ve Forestu Metgod ukázal svou všestrannost tím, že předváděl vlivné výkony jak na záloze, tak jako střední obránce spolu s hráči jako Chris Fairclough a Des Walker. Netrvalo dlouho a získal pověst specialisty na pokutové kopy, předváděl své dovednosti s pozoruhodnými góly proti Manchesteru United a Aston Ville.

Nejvíce zapamatovatelný okamžik Metgoda přišel během zápasu proti West Hamu v dubnu 1986, který byl vysílán v pořadu Sportsnight na BBC. Když byl míč asi 30 yardů od branky, Metgod uvolnil neuvěřitelný úder, který nechal brankáře Phila Parkese s malou šancí zareagovat. Míč se vznášel do sítě a komentátoři obdivovali sílu a přesnost Nizozemce.

Navzdory Metgodově úžasnému gólu dokázal West Ham vyrovnat díky skvělému zakončení Tonyho Cotteeho. Nicméně v posledních minutách zápasu Brian Rice napravil svou dřívější chybu a vstřelil vítězný gól pro Forest, což znamenalo porážku pro ambice West Hamu na titul.

Johnny Metgod možná nedosáhl všeho, čeho si přál během svého pobytu ve Forestu, ale jeho schopnost vstřelit úžasné góly z pokutových kopů zanechala trvalý dojem jak na fanoušky, tak na komentátory. Jeho ohromný gól proti West Hamu je svědectvím jeho výjimečného umu a techniky.

Definitions:
– free-kick – pokutový kop
– prowess – zručnost, obratnost
– versatile – všestranný
– center-back – střední obránce
– thunderous – hromový
– react – reagovat
– amends – nápravné opatření
– aspiration – ambice
– technique – technika

Suggested related links:
Odkaz na oficiální webovou stránku klubu Nottingham Forest