Jarní sporty nečekají až na jaro – školní fotbal začal již v únoru

Školní fotbal patří mezi ty sporty, které nečekají až na první známky jara. Týmy začínají hrát již 1. února. Mnoho místních týmů si na konci ledna udělalo čas navštívit střední školu Vestavia Hills High a představit se na mediálním dni, kde vyjádřili svá očekávání a naděje pro nový rok.

Mezi současné státní šampiony, kteří se zastavili na akci, byli chlapci z John Carroll (5A), dívky z Springville (5A) a dívky z Westminster-Oak Mountain (1A-3A). Všichni se budou snažit opakovat svůj úspěch a mnoho současných týmů doufá, že právě letošní rok je jejich šance vybojovat si vlastní titul.

Starnes Media sleduje v rámci svého zpravodajství 10 týmů (Briarwood, Chelsea, Oak Mountain, Hoover, Mountain Brook, Spain Park, Vestavia Hills, Homewood, John Carroll a Hewitt-Trussville).

Mountain Brook – očekávání mladého týmu

Asistentem trenéra týmu Mountain Brook je Stefan Vaziri. Na týmu není letos ani jedna středoškolačka a tak očekávání jsou vysoká. Langston Lily říká, že tým bude “mladý, ale silný”. Laine Minich říká, že tým se bude snažit růst a zlepšovat se po celou sezónu a Virginia Poe dodává, že všechny mladé hráčky tvrdě pracují.

Oak Mountain – mix zkušeností a talentu

Hlavním trenérem týmu Oak Mountain je Chris Blight. Tým je tradičně jedním z nejlepších v kategorii 7A a letos má opět vysoké ambice. Dynamic týmu je letos trochu odlišná, ale cíle jsou stále velké. Jsou zde jak starší a zkušení hráči, tak i mladí a talentovaní.

Avery Smith je jednou z těch starších hráček, která chce zapomenout na prohru ve semifinále minulého roku. Aaron Pretnar je sophomore, který si však kvůli zranění kolene sezónu vynechá, ale stále chce týmu vést jako lídr.

Briarwood – noví hráči jako naděje týmu

Hlavním trenérem týmu Briarwood je Ryan Leib. Tým měl výbornou sezónu v roce 2023, když se dostal až do semifinále státního šampionátu, ale mnoho hráčů z tohoto týmu již odešlo. Ryan Leib je zvědavý, jak noví hráči v týmu vyrostou a předvedou skvělé výkony. Erin Gilbert je jednou z těch zkušenějších seniorů, která přebírá velkou odpovědnost za vedení týmu. Věří, že tvrdá práce je nejlepší cesta, jak růst jako tým.

Chelsea – hledání cesty k úspěchu

Hlavním trenérem týmu Chelsea je Allison Gooch. Tým si v posledních několika letech vybudoval pověst jednoho z nejlepších programů ve své oblasti, ale silná konkurence jim dělá potíže. Allison Gooch doufá, že týmu se podaří prorazit a vyhrát některé důležité zápasy a vrátit se na vysokou úroveň.

Anna Nettuno a Makenzie Whitehurst věří, že tento rok tým může dosáhnout pozitivních výsledků, musí však využít příležitosti.

Spain Park – růst a sjednocení týmu

Hlavním trenérem týmu Spain Park je Robert Starr. Tým je momentálně ve výborné formě po vítězství na státním šampionátu v roce 2022 a postupu do druhého kola playoff na jaře. Tým má letos šanci dosáhnout velkých výšin, protože devět hráček z loňského týmu se vrátilo.

Tatum Ahlemeyer říká, že bez ohledu na všechno, očekávání na hřišti zůstávají stejná a věří, že tentokrát bude tým lepší v zvládnutí tlaku. Ryn Tillette vidí růst ve všech hráčkách týmu a Evyn Williams zmínila, že tým se cítí jako rodina díky mnoha společným hodinám stráveným spolu.

John Carroll – hledání potenciálu a reprezentace školy

Hlavním trenérem týmu John Carroll je Rob Crawford. Tým se loni dostal do druhého kola play-off, což by se mohlo zdát jako úspěch, ale pro tým je to zklamání. Cavaliers jsou zpátky a chtějí se vrátit na vítěznou cestu. Rob Crawford kladl důraz na detaily, protože v konečném důsledku záleží jen na tom, jak dobře tým hraje ke konci sezóny.

Emma Kirkpatrick říká, že klíčem k dosažení potenciálu týmu je tvrdá práce každý den. Všechny hráčky doufají, že budou moci napodobit úspěch fotbalového programu ze hry a že pocit školního ducha je s tím spojen.

Hoover – cesta za ambiciózními cíli

Hlavním trenérem týmu Hoover je Nick Smith. Loňský rok byl jeho prvním na pozici trenéra a vedl tým k bilanci 16-6 a účasti v play-off. Letos má tým velké cíle a očekává, že bude opět patřit mezi nejlepší. Nick Smith děkuje hráčům za jejich důvěru a trpělivost a svým asistentům za pomoc a radu.

Všechny hráčky doufají, že se dostanou do finále státního šampionátu v Huntsville. Sage Thomas je jedinou hráčkou, která již podepsala smlouvu s univerzitou a nedávno podepsala smlouvu se Spring Hill College. Říká, že cílem letošního seniorského ročníku je zanechat odkaz a stanovit standard.

Vestavia Hills – vysoká očekávání a jednota týmu

Hlavní trenérkou týmu Vestavia Hills je Brigid Meadow. Vždy říká, co si myslí. V týmu dívek se očekává, že budou vyhrávat státní šampionáty, a tak loňské vyřazení přesto, že tým měl skvělou bilanci 18-3, nebylo přijato s povděkem.

Anna Claire Black říká, že odhodlanost Rebek bude letos hodně vidět. Teagan McGrew říká, že maximální úsilí každý den je to, co je posune nahoru. Catherine Myrick zmínila, že všech sedm seniorů týmu sdílí stejné cíle.

Representované další týmy

Carver-Birmingham

Hlavním trenérem týmu Carver-Birmingham je Aubrey Bennett a tým doufá, že se bude pokračovat ve svých úspěších.

Často kladené otázky (FAQ) na základě hlavních témat článku:

1. Kdy začíná školní fotbal?
– Školní fotbal začíná již 1. února.

2. Kdo se zúčastnil mediálního dne na střední škole Vestavia Hills High?
– Mezi stávající státní šampióny, kteří se zastavili na akci, byli chlapci z John Carroll (5A), dívky z Springville (5A) a dívky z Westminster-Oak Mountain (1A-3A).

3. Jaké týmy sleduje Starnes Media?
– Starnes Media sleduje 10 týmů: Briarwood, Chelsea, Oak Mountain, Hoover, Mountain Brook, Spain Park, Vestavia Hills, Homewood, John Carroll a Hewitt-Trussville.

4. Jaké jsou očekávání mladého týmu Mountain Brook?
– Očekávání mladého týmu Mountain Brook jsou vysoká. Tým je letos tvořen převážně mladými hráčkami, ale jsou silné a připravené růst a zlepšovat se po celou sezónu.

5. Jaký je mix zkušeností a talentu v týmu Oak Mountain?
– Tým Oak Mountain má mix zkušených hráčů i mladých a talentovaných hráčů. Tým má vysoké ambice a chce dosáhnout úspěchu v kategorii 7A.

6. Co je nového v týmu Briarwood?
– Tým Briarwood má nové hráče a trenéra. Hlavním trenérem je Ryan Leib, který je zvědavý, jak noví hráči vyrostou a předvedou skvělé výkony.

7. Co je odlišného na týmu Chelsea?
– Tým Chelsea je považován za jeden z nejlepších programů ve své oblasti, ale stále se potýká se silnou konkurencí. Trenér Allison Gooch doufá, že tým se vrátí na vysokou úroveň a vyhraje důležité zápasy.

8. Jaké jsou očekávání týmu Spain Park?
– Tým Spain Park je momentálně ve výborné formě po vítězství na státním šampionátu v roce 2022. Tým má šanci dosáhnout velkých výšin, jelikož devět hráček z posledního týmu se vrátilo. Očekávání zůstávají stejná a hráčky doufají, že budou lépe zvládat tlak.

9. Co je důležité pro tým John Carroll?
– Tým John Carroll nebyl spokojen s postupem do druhého kola play-off, chtějí se vrátit na vítěznou cestu. Hráčky věří, že tvrdá práce každý den je klíčem ke splnění potenciálu týmu.

10. Jaké jsou cíle týmu Hoover?
– Tým Hoover má velké cíle a očekává, že se bude opět řadit mezi nejlepší týmy. Hráčky doufají, že se dostanou do finále státního šampionátu a chtějí zanechat odkaz a stanovit standard.

11. Co se očekává od týmu Vestavia Hills?
– Tým dívek Vestavia Hills má vysoká očekávání a cíle vyhrávat státní šampionáty. Všichni sedm seniorů týmu sdílí stejné cíle a očekává se od nich odhodlanost a maximální úsilí.

Definice klíčových termínů a žargonu:

– Státní šampionát: Vítězství týmu ve finále a získání titulu nejlepšího v dané oblasti nebo kategorii.
– Playoff: Turnajový systém, ve kterém se týmy utkávají v eliminacích a postupují dále v turnaji.
– Bilance: Počet výher a proher v průběhu sezóny.
– Senior: Hráčka nebo hráč, která je ve svém posledním ročníku na střední škole.
– Lídr: Hráčka nebo hráč, který vede tým a má velkou odpovědnost.
– Tlak: Očekávání a stres, kterým jsou hráči vystaveni.
– Důvěra: Vzájemná víra ve schopnosti a kvality hráčů.

Související odkazy:

Starnes Media – webová stránka Starnes Media, která sleduje vývoj týmů a poskytuje zpravodajství.

Poznámka: S webem Starnes Media nebyla uvedena přesná URL, ale webová stránka může být nalezena pomocí vyhledávače.