Gruzínské mužské univerzitní fotbalové družstvo: Cesta ke profesionálnímu fotbalu

Univerzitní fotbalový program mužů na Georgetownu má bohatou historii úspěchů. Vítězství v pěti mistrovstvích BIG EAST a národní titul v roce 2019 jsou pouze některými z úspěchů, kterých dosáhli. Ačkoli se profesionální dráha na vrcholovou úroveň pro univerzitní hráče jeví jako obtížná, Georgetown stále produkuje talentované hráče, kteří se vypracují až na profesionální úroveň.

Mezi nejvýznamnější absolventy, kteří si zahráli za profesionální kluby, patří Jakub Zawadzki, Dante Polvara, Aidan Rocha, Jack Panayotou, Dan Gargan a Jacob Montes.

Zawadzki se po významných výkonech za Georgetown připojil ke Columbus Crew v roce 2022. Po pěti startech v první sezóně si v druhé sezóně zahrál již 30 zápasů. Zawadzkiho výkon při přátelském zápase USMNT proti Slovinsku dokazuje jeho schopnost hrát na mezinárodní úrovni.

Dante Polvara, bývalý záložník Georgetownu, se stal obránce Aberdeen FC ve skotské Premiership. V jeho kariéře se objevuje i úspěšný zápas v UEFA European Conference League, kde vstřelil gól jako první Američan roku 2023.

Aidan Rocha hrál čtyři roky pro Georgetown a po sezóně 2022 se připojil ke Colorado Springs Switchbacks.

Jack Panayotou, který odehrál pouze sezónu 2022 za Georgetown, podepsal smlouvu s New England Revolution. I přes svůj věk již předvedl svůj talent u profesionálního týmu.

Dan Gargan, kapitán Georgetownu v letech 2001-2004, si také vyzkoušel profesionální fotbal. Během své dlouhé kariéry získal titul MLS Cup v roce 2014 s LA Galaxy.

Jacob Montes, který hrál tři sezóny pro Georgetown, podepsal smlouvu s Crystal Palace FC, evropský klub. Nakonec se zúčastnil rovněž Brazílie Botafogo.

Georgetownský univerzitní fotbal si zachovává svou pověst jako klub, který vypěstuje talentované hráče pro profesionální ligu a posunuje je na vyšší úroveň. Navzdory výzvám, které přináší univerzitní fotbalová soutěž, stále existuje možnost, že hráči z Georgetownu se vypracují až na profesionální úroveň.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Které kluby mají absolventi Georgetown University hráli?
Mezi kluby, ve kterých hráli absolventi Georgetown University, patří Columbus Crew, Aberdeen FC, Colorado Springs Switchbacks, New England Revolution, LA Galaxy, Crystal Palace FC a Botafogo.

2. Jakých úspěchů dosáhl Georgetownský univerzitní fotbalový program?
Georgetownský univerzitní fotbalový program mužů dosáhl pěti mistrovských titulů v BIG EAST a získal národní titul v roce 2019.

3. Kteří hráči se vypracovali z Georgetownu na profesionální úroveň?
Mezi hráče, kteří se z Georgetownu vypracovali na profesionální úroveň, patří Jakub Zawadzki, Dante Polvara, Aidan Rocha, Jack Panayotou, Dan Gargan a Jacob Montes.

4. Jaké kluby reprezentoval Jakub Zawadzki?
Jakub Zawadzki se po významných výkonech za Georgetown připojil ke klubu Columbus Crew.

5. Který profesionální klub reprezentoval Dante Polvara?
Dante Polvara se stal hráčem obrany pro klub Aberdeen FC ve skotské Premiership.

6. Který tým reprezentoval Aidan Rocha?
Aidan Rocha hrál po čtyři roky pro Georgetown a poté se připojil ke klubu Colorado Springs Switchbacks.

7. S kterým klubem podepsal smlouvu Jack Panayotou?
Jack Panayotou podepsal smlouvu s klubem New England Revolution.

8. Kde v minulosti hrál Dan Gargan?
Dan Gargan hrál pro Georgetown University a získal titul MLS Cup v roce 2014 s týmem LA Galaxy.

9. Který evropský klub reprezentoval Jacob Montes?
Jacob Montes podepsal smlouvu s klubem Crystal Palace FC a také hrál pro brazilský tým Botafogo.

Další informace o Georgetownském univerzitním fotbalu:
Georgetown University – oficiální webová stránka Georgetownské univerzity.
https://www.hoyasoccer.com/”>Hoya Soccer – oficiální webová stránka Georgetown University Men’s Soccer.