Franklin Ovládl Semifinále Státního Mistrovství ve Fotbale Chlapců s Vítězstvím 6-1

Ve státním semifinále ve fotbale chlapců skóroval junior Ben Franklin, Carson Colombo, dvakrát a přispěl dvěma skvěle mířenými rohovými kopy, které vyústily ve vstřelení dalších dvou gólů. Sophomore Lewis Preau a senior Jacob Chapital využili přesných centrů od Colomba a vsítili góly hlavou. Další dva góly za Franklin vstřelili junior Jad Chehab a sophomore Silas Meister.

Tohle vítězství posunulo Franklin (16-5-2) do finále státního mistrovství podruhé v řadě a již po deváté v historii školy. Finále se odehraje příští pátek na stadionu v Hammondu.

Franklin, který se již dvakrát stal státním vítězem v letech 2004 a 2014, se utká s vítězem druhého semifinále, mezi prvním Holy Crossem a pátým Nevillem, které se uskuteční v sobotu v 18:00 na Holy Cross stadionu.

V tomto zápase Franklin skóroval třikrát ze standardních situací. Kromě rohových kopů skóroval Colombo hlavičkou po centru od Jamesona Younga, který přihrával od pravé středové čáry. “Standardní situace jsou součástí naší hry,” uvedl trenér Franklina Joseph Roberts. “Pokud máme v týmu hráče jako Jacob Chaptial, který je tak dobrý ve vedení míče směrem k našim hráčům ve vápně, tak každý vhazování na polovině hřiště traktujeme jako volný kop.”

Trenér Riverdale Marvin Buendia upozornil na fyzickou převahu hráčů Franklina. To bylo zřejmé zejména v situacích, kdy se hráči ve vápně shlukovali při volných kopech. “Každý, kdo je vyšší než ostatní, skáče výše než ostatní a dosáhne hlavou na míč. Tak jednoduché to je,” řekl Buendia, jehož tým přerušil sérii 17 zápasů bez porážky, která začala po porážce 4-0 od Ben Franklina v listopadu. “S tím jsou opravdu dobří. Jsou velmi schopní v hlavičkování a někdy to prostě nejde zastavit. Je to skutečně těžké.”

Často kladené otázky (FAQ):

1. Kdo skóroval ve státním semifinále ve fotbale chlapců?
Junior Ben Franklin, Carson Colombo, junior Jad Chehab, sophomore Silas Meister, sophomore Lewis Preau a senior Jacob Chapital vstřelili góly ve prospěch týmu Franklin.

2. Kolik gólů vstřelil tým Franklin ve státním semifinále?
Tým Franklin vstřelil celkem šest gólů – dva góly přišly z rohových kopů, dva góly byly vstřeleny hlavou po centrách a další dva góly byly vstřeleny hráči Franklin.

3. Kolik krát se tým Franklin dostal do finále státního mistrovství?
Tým Franklin se dostal do finále státního mistrovství podruhé v řadě a již po deváté v historii školy.

4. S kým se utká tým Franklin ve finále státního mistrovství?
Tým Franklin se utká s vítězem druhého semifinále, mezi prvním Holy Crossem a pátým Nevillem, které se uskuteční příští sobotu.

5. Jakým způsobem tým Franklin skóroval ve státním semifinále?
Tým Franklin vstřelil tři góly ze standardních situací, konkrétně z rohových kopů a po centrech do vápna.

6.
Kolikátou sérii neporazitelnosti tým Riverdale přerušil tým Franklin?
Tým Riverdale přerušil sérii 17 zápasů bez porážky, která začala po porážce 4-0 od týmu Franklin v listopadu.

Významné termíny a odborné výrazy:
– Standardní situace: Situace ve fotbale, které jsou organizovány podle předem daných pravidel, například rohové kopy nebo volné kopy.
– Hlavička: Technika, při které hráč ovládá míč pomocí hlavy.
– Vápno: Oblast na fotbalovém hřišti, ve které se nachází branka a kam se dostávají hráči soupeře, když mají příležitost skórovat.

Navrhované související odkazy:
Franklin High School: Domovská stránka střední školy Franklin s aktuálními informacemi o týmu fotbalu.
Riverdale High School: Domovská stránka střední školy Riverdale s aktuálními informacemi o jejich fotbalovém týmu.