Fanoušek fotbalu, který byl minulého léta během Gold Cupu střední a severní Ameriky v Levi’s Stadium zaboden nožem, podává žalobu na město Santa Clara a San Francisco 49ers s tím, že nebyla zajistěna potřebná bezpečnost, aby někdo mohl nož převézt na místo konání.

V červenci 2023 se Mexiko a Katar střetly v zápase na stadionu Levi’s Stadium, který spravuje tým NFL. V hledišti propukla rvačka a žalobce Emmanuel Diaz Leal Soto byl bodnut nedaleko krku, jak uvedla policie v té době. 29letý muž byl několik dní poté zatčen ve svém domě v Sacramentu pro podezření z pokusu o vraždu.

Soto ve své žalobě tvrdí, že zápas byl “na vysoké úrovni,” mezi dvěma známými soupeři, a že nebyla dostatečná bezpečnostní opatření. Navrhl, že jeho zranění byla možná “rozumnými opatřeními”, jako je vystavení osob “předvádějících opilé nebo neklidné chování, házení předmětů na druhé osoby nebo osoby projevující násilný chod/ chování.”

“V průběhu zápasu fanoušci obou Mexika a Kataru opakovaně šikanovali a křičeli na sebe navzájem,” stojí ve žalobě. “Přestože situace v hledišti byla napjatá a byly zřetelné známky zastrašování směrem k divákům, včetně pana Sota, nestadiumoví obžalovaní a/nebo vláda nezareagovali patřičně ani nepřijali vhodná bezpečnostní opatření, aby pomohli panu Sotovi.”

Žaloba tvrdí, že stadion také nepoužíval “rozumnou technologii a/nebo zařízení” k zabránění přenesení nože, podobného tomu použitému při útoku.

V důsledku štípnutí tvrdí žaloba, že Soto trpí fyzickou bolestí, emocionálním utrpením, ztrátou příjmů a lékařskými výdaji. Hledá odškodnění ve výši více než 35 000 dolarů.

Incident minulý rok vyvolal obavy o bezpečnost na stadionu – zejména s ohledem na nadcházející Super Bowl a zápasy mistrovství světa FIFA, které se zde budou konat v roce 2026. Některé zkoumání se zaměřilo na Francine Melendez Hughes, novou generální ředitelku provozů stadionu. Před příchodem na Levi’s Stadium pracovala Hughes jako výkonná ředitelka Los Angeles Dodgers a byla zodpovědná za bezpečnost stadionu v roce 2011, kdy byl brutálně napaden fanoušek San Francisco Giants, Bryan Stow, na parkovišti stadionu.

Mluvčí stadionu Levi’s Stadium odmítl komentovat žalobu, ale loňským The Mercury News uvedl, že bezpečnostní tým “pravidelně hodnotí naše bezpečnostní protokoly a společně se Santa Clara Police provádíme interní vyšetřování, abychom identifikovali oblasti, které je třeba zlepšit.”

Mluvčí města Santa Clara také odmítl komentovat.

Časté dotazy (FAQ) založené na hlavních tématech a informacích prezentovaných v článku:

1. Co se stalo během zápasu mezi Mexikem a Katarem v červenci 2023?
2. Jaké bezpečnostní opatření byla přijata na stadionu Levi’s Stadium?
3. Jaké újmy utrpěl žalobce Emmanuel Diaz Leal Soto?
4. Jaké odškodnění žádá žalobce?
5. Jaká opatření je nutné přijmout pro zlepšení bezpečnosti na stadionu?

Definice klíčových termínů:
1. Stadion Levi’s Stadium: Fotbalový stadion v Santa Clare, Kalifornie, který je domovskou arénou týmu NFL San Francisco 49ers.
2. Bezpečnostní opatření: Proaktivní kroky přijaté k minimalizaci rizika nebezpečí a ochraně lidí a majetku.
3. Vražda: Úmyslné zabití člověka.
4. Žaloba: Právní žádost o spravedlnost nebo kompenzaci za případnou újmu.

Navrhované související odkazy na hlavní doménu:
1. https://www.49ers.com/cs – Oficiální webová stránka týmu NFL San Francisco 49ers.
2. https://www.fifa.com/ – Oficiální webová stránka Mezinárodní fotbalové federace (FIFA).

Prosím, nechte mě vědět, pokud vám mohu s čímkoli dalším pomoci.