Etiwanda zvítězila nad Paramountem a postupuje do finále CIF Southern Section

Etiwanda, Kalifornie – Tým mužů ve fotbale Etiwanda nadále píše historii. Dvěma týdny po získání prvního titulu v lize po 26 letech se Orelé dostali do finále CIF Southern Section.
Gól Landonu Mariscola v 95. minutě zajistil Etiwandě vítězství nad Paramountem 2:1 po prodloužení. Etiwanda (18-4-4), která vyhrála sedm zápasů v řadě, se utká ve finále dne 23. nebo 24. února se týmem Lakewood na místě zatím neurčeném.
Etiwanda vyhrála pomocí skvělého týmového výkonu. Trenér D.J. Vigil se po zápase vyjádřil: “Dnes to bylo pro ně ukázkové, protože hráli jako opravdový tým. Vzájemně se podporují a bojují jeden za druhého. Jejich výkon nezávisí na žádných žebříčcích, musí se prostě jen naučit, jak se postarat o vítězství. Jsou to skuteční spoluhráči, kteří pro sebe budou dělat všechno a jsem za ně strašně rád.”
Paramount měl během prodloužení větší šance, ale Etiwandě stačila jedna šance na vítězný gól. Eli Rodriguez napřáhl průraznou přihrávku, kterou Mariscol zpracoval v hráčském prostoru a poslal míč za brankáře Paramountu. Mariscol po zápase řekl: “Viděl jsem, jak Rodriguez nakopl míč, a to byl můj signál k rozjetí. Jsem strašně šťastný, že jsem mohl dát vítězný gól.”
Mariscol by však neměl šanci skórovat, kdyby ho trenér Vigil nepřesunul v prodloužení ze zálohy na útok. Etiwanda se již na začátku utkání zdála být střelou pozdě, jelikož byl gol Orelů zrušen pro zákrok rukou. Kayden Montgomery vstřelil gól hlavou a poslal Etiwandu do vedení 1:0 v 48. minutě.
Brankář Max Guerrero pomohl Etiwandě udržet tuto výhodu několika zákroky, mezi nimiž byl dorážka Jasona Ferrufina v 63. minutě. Část hráčů Paramountu se domnívala, že míč překročil brankovou čáru, ale rozhodčí to neuznali.
Paramount však ve 75. minutě vyrovnal. Proti Etiwandě byl nařízen faul na Ferrufina v pokutovém území a sám Ferrufino šel kopat penaltu. Guerrero úvodní střelu zastavil, ale neudržel odraz a Ferrufino srovnal skóre. Pomocný trenér Daniel Ramirez řekl po zápase: “Obvykle by toho náš hráč nepřevzal. Ale chtěl to. Vybojoval faul a i když minul penaltu, byl rychle na místě, kde dokázal skórovat.”
Tento gól ukončil sérii pěti zápasů Etiwandy, ve kterých nedostala gól. V prodloužení měl Paramount více šancí, ale Etiwanda využila jedinou, která rozhodla o vítězství. Trenér Vigil poznamenal: “Před zápasem jsme se bavili o tom, že se sevřením soupeře pod tlakem může rozhodujícím prvkem stát jedna jediná situace. Dnes jsme Paramount výrazně tlačili a doufali, že se jim pod tlakem udělá chyba. Nakonec se nám to podařilo.”
Pro Paramount to byl těžký konec sezóny, která přinesla mnoho pokroku. Asistent trenéra Daniel Ramirez řekl: “Minulý rok byl obtížný, protože jsme se nedostali do CIF. Musel jsem připravit nový plán a pomoci těmto hráčům a svým trenérům, aby se tento program obrátil. Postup do semifinále CIF je velká věc. Měli jsme úspěšnou sezónu.”

Časté dotazy (FAQ) na základě hlavních témat a informací prezentovaných v článku:

1. Jakého úspěchu dosáhli muži ve fotbale Etiwanda?
– Tým Etiwanda vyhrál první titul v lize po 26 letech a postoupil do finále CIF Southern Section.

2. Kdo vstřelil vítězný gól v prodloužení ve prospěch Etiwandy?
– Landon Mariscol vstřelil vítězný gól v 95. minutě prodloužení.

3. S kým se Etiwanda utká ve finále?
– Etiwanda se utká s týmem Lakewood.

4. Jakou roli sehrál trenér D.J. Vigil při vítězství Etiwandy?
– Trenér Vigil chválil skvělý týmový výkon hráčů Etiwandy a jejich vzájemnou podporu a bojovnost.

5. Jakým způsobem Etiwanda vyhrála zápas?
– Etiwanda vyhrála pomocí skvělého týmového výkonu a využila jednu šanci na vítězný gól.

6. Kdo byl uznán nejlepším hráčem zápasu?
– Landon Mariscol, střelec vítězného gólu, byl uznán nejlepším hráčem zápasu.

7. Jaký byl vývoj skóre během zápasu?
– Etiwanda vedla 1:0 po gólu Kaydena Montgomeryho, ale Paramount vyrovnal z penalty Jasona Ferrufina.

8. Jaký přínos měl brankář Max Guerrero pro Etiwandu?
– Brankář Guerrero několika zákroky pomohl Etiwandě udržet vedení.

9. Jaký byl postup Etiwandy do finále CIF?
– Etiwanda postupovala sérií pěti zápasů bez obdrženého gólu.

10. Jak hodnotí trenér Vigil výkon svého týmu?
– Trenér Vigil byl spokojený s tím, jakým způsobem tým tlačil na soupeře pod tlakem a využil jednu jedinou situaci k vítězství.

Definice:

CIF – CIF (California Interscholastic Federation) je organizace, která organizuje soutěže ve sportech pro středoškolské týmy v Kalifornii.

Jako “gól” se v článku označuje bod, který je vstřelený do branky soupeře.

Jako “prodloužení” se v článku označuje další časové období, které následuje po regulérní hrací době.

Suggested related links:
etiwandahigh.com (Oficiální webová stránka Etiwanda High School)
cifss.org (Oficiální webová stránka CIF Southern Section)