Brazil, Belarus, Japan a Portugalský úspěch na Druhém zápase

Brazílie, Bělorusko, Japonsko a Portugalsko se staly hrdiny na druhém dni turnaje FIFA Plážový fotbalový světový pohár. Kolumbie, Mexiko, Senegal a Omán museli přijmout porážku se smíšenými pocity.

Portugalský hráč Leo Martins zcela ovládl stadion v Dubai Design District a Portugalci toho dokázali hodně, zatímco Brazílie a Japonsko si vybojovaly těžce vydřené vítězství v zahajovacích utkáních turnaje FIFA Plážový fotbalový světový pohár. Bělorusko mělo na své straně Alehe Hapona, za kterého mohlo děkovat za povzbuzující vítězství.

Kolumbie 2-3 Japonsko

Japonsko má odpověď na zlatou rukavici od adidasu. 35letý brankář Yusuke Kawai zachránil penaltu, provedl další dvě pozoruhodné zákroky a připsal si dvě asistence. Kolumbijci přesto udělali na svém turnajovém debutu obdivuhodný dojem svým srdcem a třídou.

Takuya Akaguma se stal prvním Japoncem, který skóroval ve svých pěti po sobě jdoucích zápasech na FIFA Plážovém fotbalovém světovém poháru.

Portugalsko 8-2 Mexiko

Leo Martins nebyl k zastavení. Portugalský hráč s číslem 11 se dostal na listinu střelců již po 47 vteřinách a zakončil zápas pěti góly. Jeho dech beroucí smyčkovité přihrávky přinesly radost divákům.

Leo Martins neuvěřitelně vstřelil pět gólů v zápasech na FIFA Plážovém fotbalovém světovém poháru po sobě. V posledním utkání proti Uruguayi na turnaji v Rusku v roce 2021 vstřelil pět gólů při prohře Portugalska 7-6. Ve svých posledních devíti zápasech v soutěži nastřílel Leo 20 gólů.

Senegal 4-6 Bělorusko

Aleh Hapon před turnajem naznačil, že Bělorusko by mohlo být temným koněm, a svým výkonem ostatní přesvědčil. Běloruský tým zaznamenal šest gólů na zápase FIFA Plážového fotbalového světového poháru poprvé.

Brazílie 5-3 Omán

Omán se snažil, ale Brazílie s Edsonem Hulkem a Selecaem byla prostě příliš silná.

“Jsme velmi šťastní. První zápas na mistrovství světa nikdy není snadný, ale dostali jsme to, co jsme chtěli: tři body. Nyní přichází Portugalsko. Je to největší zápas ve sportu, u kterého se všichni těší.” říká Rodrigo, hráč Brazílie.

Marco Octavio z Brazílie se ve svých 68 letech stal druhým nejstarším trenérem v historii FIFA Plážového fotbalového světového poháru.

Následující zápasy se odehrají: Itálie proti Egyptu, Španělsko proti Tahiti, Spojené arabské emiráty proti USA, Argentina proti Íránu.

Časté otázky (FAQ) založené na hlavních tématech a informacích představených v článku:

1. Které týmy vyhrály zahajovací utkání na turnaji FIFA Plážový fotbalový světový pohár?
– Portugalsko, Brazílie, Japonsko a Bělorusko vyhrály svá zahajovací utkání.

2. Který hráč zaznamenal pět gólů v jednom zápase?
– Leo Martins, hráč z Portugalska, vstřelil pět gólů v utkání proti Mexiku.

3. Který brankář vykonal pozoruhodné zákroky a získal dvě asistence?
– Yusuke Kawai, brankář Japonska, vykonal pozoruhodné zákroky a získal dvě asistence.

4. Kdo byl temným koněm turnaje podle odhady Alehe Hapona?
– Bělorusko bylo označováno jako temný kůň turnaje.

5. Kolik gólů vstřelil Leo Martins v posledních devíti zápasech?
– V posledních devíti zápasech nastřílel Leo Martins 20 gólů.

6. Který tým vyhrál utkání mezi Senegalem a Běloruskem?
– Bělorusko porazilo Senegal v utkání s výsledkem 6-4.

7. Které zápasy jsou naplánovány pro příště?
– Další zápasy jsou: Itálie proti Egyptu, Španělsko proti Tahiti, Spojené arabské emiráty proti USA a Argentina proti Íránu.

Definice klíčových termínů a termínů použitých v článku:

– FIFA Plážový fotbalový světový pohár: Mezinárodní turnaj v plážovém fotbale, který se koná každé dva roky. Je pořádán FIFA (Fédération Internationale de Football Association).

– Stadion v Dubai Design District: Stadion nacházející se v Dubai Design District, kde se konají zápasy turnaje.

– Zahajovací utkání: První zápasy turnaje, které určují pořadí týmů a zahajují soutěž.

– Temný kůň: Tým nebo hráč, který není před turnajem považován za hlavního favorita, ale může překvapit a dosáhnout úspěchu.

– Gól: Bodování akce, kdy míč překročí brankovou čáru soupeřova týmu.

Sugerované související odkazy na hlavní doménu (nikoli podstránky):

Oficiální web FIFA
Oficiální web Plážového fotbalu