Brána krátkou těžkou cestu pro Pantery

Letos náš tým, díky vytrvalé práci a oddanosti, dokázal překonat početné překážky, které se mu postavily do cesty. Jedním z těchto okamžiků bylo utkání dívek z Newberry proti Ocala Trinity Catholic, které se konalo 24. ledna. Zatímco naše hráčky čelily nejistotě z nepřítomnosti šesti startujících hráček kvůli akademické konferenci v Orlandu, v jejich kempu stálo pouto s vášní a důvěrou v Meredith Allen, Peyton Cremeans a Kennedy Price.

Hned na začátku zápasu narazily Pantery na komplikace, kdy Cremeans, nejlepší střelkyně týmu, byla sudím z pole vystrnaděna kvůli nedodržení pravidel týkajících se dresu. Rodiče i trenér Jon Doles se jejímu návratu na hřiště věnovali a snažili se problém vyřešit.

V průběhu prvního poločasu nebylo pro naše dívky snadné navazovat přesné kombinace v útoku, přesto obrana dokázala rychle získat zpět míč. Brankářka Jordyn Witt sehrála zásadní roli při udržení nadějí Pantherů, když v 19. minutě zastavila důležitý rohový kop. S nadšením poté diváci vykřikli po těsném minulém gólu od Eileen Wickens, kdy zbývalo ještě 20 minut do konce prvního poločasu. Nicméně skutečný zlom přišel, jakmile se Cremeans vrátila na hřiště a rychle skórovala z penalty na 1-0 ve prospěch Pantherů. Ještě do konce prvního poločasu vstřelila torie Griffin další gól, čímž dalo Newberry dívkám nekompromisní vedení 2-0.

Druhý poločas oživil Celtic, když dokázal udržet Pantherům skórování až do okamžiku, kdy Griffin znovu skórovala na asistenci Cremeans a zanechala na hřišti 11 minut a 30 sekund. Griffin večer zaznamenala své první a druhé branky v celé sezóně.

Když se blížil konec utkání se skóre 3-0 ve prospěch Panthers, dívky hrály s větší radostí. Když rozhodčí zazněl poslední hvizd, radostí se nesly výkřiky hráčů a rodičů, kteří osvětlili celou noc. Newberry dívky však sen nevzdávaly a hrály další noc v semifinále okresní soutěže proti P.K. Yonge.

“Dříve než jsme začali hrát, řekla jsem týmu, že každý musí dnes poskytnout maximum a každý jednotlivec to splnil, takže jsem na ně velmi pyšná,” řekla seniorka a kapitánka Kennedy Price o svých spoluhráčích. “Toto je velmi mladý tým a těším se, jak se budou vyvíjet v nadcházejících sezónách.”

Pro dívky z Newberry fotbal neznamená jen vítězství na hřišti, ale v přístupu ke spolupráci a neustálém zdokonalování. A to je touha, která je udržuje na cestě a posiluje jejich sny.

Časté otázky (FAQ):

1. Kdy se konalo utkání mezi dívkami z Newberry a Ocala Trinity Catholic?
Odpověď: Utkání se konalo 24. ledna.

2. Proč byla hráčka Peyton Cremeans vystrnaděna sudím z pole?
Odpověď: Byla vystrnaděna kvůli nedodržení pravidel týkajících se dresu.

3. Kdo sehrál zásadní roli při udržení nadějí Pantherů?
Odpověď: Brankářka Jordyn Witt sehrála zásadní roli při udržení nadějí Pantherů.

4. Kdy se vrátila hráčka Peyton Cremeans na hřiště?
Odpověď: Cremeans se vrátila na hřiště ještě během prvního poločasu.

5. Jaký byl konečný výsledek utkání mezi Newberry a Ocala Trinity Catholic?
Odpověď: Newberry zvítězilo s konečným skóre 3-0.