Benavidez pranýře Camarillo v prodloužení, Ayala postupuje do semifinále

Mikayla Benavidez zajistila, že dívčí fotbalový tým Ayala bude zlatý. V třetí minutě prodloužení vstřelila Benavidez rozhodující gól a poslala Bulldogy přes Camarillo 2:1 do čtvrtfinále CIF Southern Section Division 2. Benavidez sdělila: “Hned, když se to stalo, přišli ke mně všichni moji spoluhráči, a je to opravdu skvělý pocit.”
Je to nejhlubší účast v play-off od roku 2011, kdy se Ayala dostala do finále, ale prohrála v penaltách s Marinou. Benavidez dodala: “Nechtěli jsme znovu vypadnout ve čtvrtfinále, tak jsme věděli, že musíme zvednout tempo.”
Bulldogs (celková bilance 16-6-2) postupují a v sobotu se v semifinále přesunou na hřiště top-seedovaného Quartz Hill (bilance 25-1). Trenér Ayaly Gabe Ortiz řekl: “Skutečně se těšíme na tuto příležitost a myslím si, že to pro holky hodně znamená. Naším plánem bylo se dostat sem nebo dál, takže jsme přesně tam, kde chceme být.”
Ayala se ujala vedení v prvním poločase, když Viviana Naranjo dostala hlavou přesný centr od Abby Bassett. Bulldogs, kteří v této sezóně vstřelili 60 gólů, však přišli ve druhém poločase o svoji střeleckou formu a po dobu posledních 40 minut regulérní hrací doby neprodukovali žádnou střelu. Soupeř je v závěru tlačil zoufale. Ortiz řekl: “Snažili jsme se stáhnout hráče zpět, ale (Camarillo) udělali to, co potřebovali a vyrovnali. Camarillo (bilance 11-5-1) v posledních dvou minutách hrál přímým útokem, přičemž se Aleiyah Schexnayder dostal k míči, obrátil svého obránce a vstřelil vyrovnávací gól přes brankářku Ayalu Gretu Genie. Trenér Camarilla Bryan Morta poznamenal: “Namísto toho, abychom byli pasivní, šli jsme na to. Měli jsme své šance, ale proměnili je. Prostě jsme to nezvládli tak dobře, jak oni. Je to tak jednoduché.”
Ayala našla v prodloužení nové síly a jakmile míč dorazil do poslední třetiny hřiště Bulldogů, byl již v síti. Bassett poslal centr, který Benavidez dokázala využít a vybrat si místo. Benavidez uvedla: “Běžela jsem do vápna, sklonila jsem hlavu a hledala prostor v síti. Viděla jsem to přicházet a prostě jsem si vybrala roh, kam to hlavou trefit, a trefila jsem zadní tyč.”
Ayala v play-off vstřelila osm gólů, ale pouze tři od vítězství 5:4 nad Arrowhead Christian v prvním kole. Ortiz řekl: “Vyšší energie, myslím, že to pro nás v prodloužení přeložilo.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Jaké je nejnovější vítězství dívčího fotbalového týmu Ayala?
Mikayla Benavidez zajistila svým zlatým gólem v prodloužení vítězství 2:1 proti týmu Camarillo a poslala Bulldogy do čtvrtfinále CIF Southern Section Division 2.

2. Kdy byl poslední úspěch týmu Ayala v play-off?
Poslední úspěch týmu Ayala v play-off se odehrál v roce 2011, kdy se tým dostal do finále, ale prohrál v penaltách s Marinou.

3. S kým se tým Bulldogů utká v semifinále?
Tým Bulldogů se v semifinále utká s týmem Quartz Hill, který je nejvýše nasazeným týmem (top-seedovaným) a jeho bilance je 25-1.

4. Jak tým Ayala získal vedení v prvním poločase?
Tým Ayala získal vedení v prvním poločase díky přesnému centru od Abby Bassett, který Viviana Naranjo dokázala hlavou proměnit.

5. Jaký byl průběh druhého poločasu pro tým Bulldogů?
Tým Bulldogů ve druhém poločase nepředvedl žádnou střelu a soupeř je v závěru tlačil.

6. Jaké bylo rozhodující moment v prodloužení?
Rozhodujícím momentem v prodloužení byl gól Mikayly Benavidez, která využila centr od Abby Bassett a trefila zadní tyč.

7. Kolik gólů tým Ayala vstřelil v play-off?
Tým Ayala vstřelil v play-off celkem osm gólů.

Důležité pojmy a časté výrazy:

1. CIF Southern Section Division 2 – Divize 2 jižní části CIF (California Interscholastic Federation) je soutěž pro střední školy v jižní Kalifornii.

2. Bulldogs – přezdívka pro tým Ayala.

3. Prodloužení – dodatečné prodloužení hry v případě, že v zápase po regulérní hrací době není rozhodnuto o vítězi.

4. Bilance – celkový počet vyhraných, prohraných a nerozhodných zápasů.

5. Top-seedovaný – tým nebo hráč, který je nejvýše nasazeným v turnaji.

Navrhované související odkazy:

Ayala Sports – oficiální stránky sportovního programu školy Ayala.
CIF Southern Section – oficiální stránky CIF Southern Section, organizace pro sportovní soutěže středních škol v jižní Kalifornii.