Arizona Soccer Players Selected for US Olympic Developmental National Team

Čtyři fotbalisté z Arizony byli vybráni do juniorského národního týmu Spojených států v roce 2024. Horní školačka Ivy Nystrom, juniorská záložník Caprice Chiuchiolo ze Gilbert Christian, čerstvá záložník Anaiya Miyazato ze střední školy Millennium a brankářka Audrey Stine ze sedmé třídy obdrželi tuto poctu minulý týden. Nystrom a Chiuchiolo budou reprezentovat ročník 2007, Miyazato ročník 2008 a Stine se připojí k týmu 2010.

Vrcholné fotbalové talenty z celé země se utkaly o místa ve 18členných kádrech během výběrových zkoušek, které se konaly na Floridě. Dalším krokem na cestě národního týmu je cesta do Kostariky, kde se v březnu budou utkávat s mezinárodními týmy ve přátelských zápasech.

Nystrom a Chiuchiolo byly nadšené, že byly vybrány do týmu. Nystrom řekla, že je to pro ni splněný sen a že teď začíná nová fáze tvrdé práce a rozvoje. Chiuchiolo svou radost těžko skrývala a prohlásila, že se cítí velmi potěšená a šťastná, protože na výběr do týmu tvrdě pracovala a toto je pro ni velká příležitost.

Nystrom si klade za cíl reprezentovat USA na seniorské úrovni, zatímco Chiuchiolo se chce dostat do ekvádorského reprezentačního týmu do 17 let na letošním Mistrovství světa v Dominikánské republice. Obě se shodují, že jejich účast v národním týmu má velký dopad na jejich fotbalovou kariéru a může inspirovat další mladé dívky v Arizoně.

Miyazato, nejmladší ze čtveřice, se těší na větší viditelnost a je hrdá, že může reprezentovat Arizonu. Její rodina je již obeznámena se soccerem, protože její starší sestry hrály po škole na univerzitách a její starší bratr je členem klubu Phoenix Rising Elite. V první sezóně na střední škole dosáhla 17 gólů a 18 asistencí a vede tým Millennium v 5A státních play-off.

Nystrom, Chiuchiolo a Miyazato se momentálně připravují na play-off se svými školními týmy. Nystrom čeká se svým týmem Pinnacle na zápas v čtvrtfinále proti Chandler Basha, Chiuchiolo vede Gilbert Christian do finále mistrovství státu 3A proti Saffordu a Miyazato se připravuje pro čtvrtfinálový zápas s týmem Scottsdale Notre Dame Preparatory.

Je to obrovský úspěch pro tyto mladé fotbalisty z Arizony a důkaz rostoucího zájmu o tento sport ve státě. Jejich účast v národním týmu je velkou motivací a příležitostí pro další rozvoj jejich talentu.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Kdo byl vybrán do juniorského národního týmu Spojených států v roce 2024?
– Čtyři fotbalisté byli vybráni do týmu: Ivy Nystrom, Caprice Chiuchiolo, Anaiya Miyazato a Audrey Stine.

2. Kde se konaly výběrové zkoušky pro juniorský národní tým?
– Výběrové zkoušky se konaly na Floridě.

3. Jaký je další krok pro tyto fotbalisty na cestě do národního týmu?
– Dalším krokem je cesta do Kostariky, kde se v březnu budou utkávat s mezinárodními týmy ve přátelských zápasech.

4. Jaký dopad má účast v národním týmu na fotbalovou kariéru těchto mladých hráčů?
– Účast v národním týmu má velký dopad na jejich kariéru a může inspirovat další mladé dívky v Arizoně.

5. Jaké jsou cíle těchto fotbalistů do budoucna?
– Ivy Nystrom si klade za cíl reprezentovat USA na seniorské úrovni, zatímco Caprice Chiuchiolo se chce dostat do ekvádorského reprezentačního týmu do 17 let na letošním Mistrovství světa v Dominikánské republice.

6. Jaká je dosavadní úspěšnost těchto fotbalistů na střední škole?
– Anaiya Miyazato v první sezóně na střední škole dosáhla 17 gólů a 18 asistencí a vede tým Millennium v 5A státních play-off.

7. Jaké jsou aktuální zápasy těchto fotbalistů na střední škole?
– Ivy Nystrom čeká se svým týmem Pinnacle na zápas v čtvrtfinále proti Chandler Basha, Caprice Chiuchiolo vede tým Gilbert Christian do finále mistrovství státu 3A proti Saffordu a Anaiya Miyazato se připravuje na čtvrtfinálový zápas s týmem Scottsdale Notre Dame Preparatory.

8. Co znamená výraz “play-off”?
– Termín “play-off” označuje vyřazovací část soutěže, ve které se týmy utkávají ve vyřazovacích zápasech za účelem postupu do dalšího kola či finále.

9. Jak se těší Anaiya Miyazato na budoucnost?
– Anaiya Miyazato se těší na větší viditelnost a je hrdá, že může reprezentovat Arizonu.

10. Jaký je význam účasti těchto fotbalistů v národním týmu?
– Účast v národním týmu je pro tyto fotbalisty velkou motivací a příležitostí pro další rozvoj jejich talentu.

Odborné termíny:

– Juniorský národní tým: Reprezentační tým, ve kterém hrají fotbalisté ve věkové kategorii do určitého věku (v tomto případě do 17 nebo 18 let).
– Výběrové zkoušky: Proces výběru hráčů do reprezentace nebo jiného týmu prostřednictvím provádění různých testů a soutěží.
– Přátelské zápasy: Fotbalové zápasy, které nejsou součástí oficiálních soutěží, slouží k přípravě nebo propagaci sportu.

Související odkazy:

U.S. Soccer: Oficiální stránka amerického fotbalového svazu.
FIFA: Mezinárodní fotbalová federace.